| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 18:22

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wprowadź tutaj treść wiadomości. Nie może ona mieć więcej niż 60000 znaków. 

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Opcje:
BBCode wyłączony
Emotikony włączone
Wyłącz emotikony
Pytanie
Wpisz litery w odwrotnej kolejności i bez spacji: A x C T y @ !:
To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
   

Przegląd tematu - Limited company w UK
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Re: Limited company w UK  Odpowiedz z cytatem
Świetnie, zapomniałem ze znalazłem odp na poprzednie pytanie, i zaczołem edytowac posta wpisujac krok po kroku odpowiedź, ale jak juz sie nameczyłem to wyskoczył komunikat ze nie moge edytowac i wszystko poszło ...sobie.... gdzieś....
A miałem dobre chęci:(

nie chce mi sie pisac drugi raz
Post : 3 cze 2009, o 10:14
  Tytuł:  Re: Limited company w UK  Odpowiedz z cytatem
Eliss czy można prosić o linki do rozliczeń pracownikow w Limited company:)
Post : 3 cze 2009, o 10:02
  Tytuł:  Re: Limited company w UK  Odpowiedz z cytatem
Witam:)
Przeczytałem cały temat, szukałem w google i na stronach Revenue, i ciągle zostaja pytania bez odpiwiedzi(być może z tego powodu że mój ang nie jest jeszcze perfect, więc może Eliss, bądź ktoś inny moze mi pomóc, sprawa wygląda tak:
Założylem Limited company, mam wiekszość potrzebnych rzeczy. Firma juz działa i od 01/05/09 mam ludzi wykonujących dla mnie prace, jedyny i poważny problem to jak mam ich zarejestrować w IR?? Prawdopodbie wystarczy wysłać P46(pierwsza praca polaków za granicą) i P86(Arrival to Uk), wszędzie na stronach IR jest ym koniecnapisane że można to zrobić droga elektroniczną poprzez PAYE online(tak to przynajmniej zrozumiałem) spędziłem ostatnie kilka dni na wertowaniu stron, logowaniu się etc. i znalazłem mase rzeczy , znalazłem nawet że jest możliwośc wysyłania tego online, a jak ma się więcej niż 50 pracowników, to jest obowiązek robić to drogą elektroniczną, ale nigdzie nie jest napisane jak to zrobić. Więc jeżeli możesz mi pomóc w tym temacie będę dozgonnie wdzięczny!!!:)
Kolejny ważnym tematem są terminy, chcę tylko potwierdzić czy dobrze zrozumiałem: czyli czy p46 wysyła się jak pracownik zaczyna pracę, czy dopiero jak dostaje wypłatę, jest to bradzo ważne a sam nie potrafie znaleśc odpowiedzi.
Dodam że mam płye z IR na której równierz jest napisane że można to zrobić onbline, ale nic nie jest jak to zrobić, są formularze 9fill and save/fill and print) i na tym koniec.

Ps.
Bardzo mi zależy na tym zeby to zrobic bo firma dopiero raczkuje i tnę wszystkie koszty jak sie da, większość zrobiłem sam tylko z tym nie moge dać sobie rady. HELP :D
Post : 9 maja 2009, o 11:40
  Tytuł:  Koszty w limited company  Odpowiedz z cytatem
Postanowilem zalozyc LTD zeby wraz z zona placic mniej podatku. Jestem kierowca "lorry" zona zajmuje sie sprzataniem, mamy oboje prace tyle ze przejdziemy na ltd. Firma bedzie miala dochod okolo 34000L/rok. Postanowilem ze bedzie dwoch dyrektorow :D (JA i zona) oraz sekretarz(moj brat) i wszyscy bedziemy pracownikami firmy. Wrawdzie przychdy dla firmy beda wypracowywac tylko zona i ja ale postanowilem zatrudnic brata zeby zrobic koszt 6035L/rok dla niego zwolniony z podatku. Dla uproszczenia sprawy pensja mojej zony to tez 6035L/rok. Sobie postanowilem wyplacac 10428,6L/rok(35hx5,73 tygodniowo). Uslugi ksiegowego okolo 1000L/rok. w tym momencie konczy sie lista moich pewnikow a zaczynaja poszlaki i watpliwosci stad moje pytania:

1. ryczaltowo moge rozliczac 40p/mila samochod ale jak mam to dokumentowac? kwote nalezna mam sobie wyplacac jako nadwyzke do pensji, tygodniowo miesiecznie, rocznie?
-zeby dojezdzac do kontrahentow bede korzystal z prywatnego auta, wiem o limicie 10000mil/rok i wlasnie jego wykorzystam

2. czy moze wyplacac sobie jakas dzienna diete , rozliczac jakies posilki i niekoniecznie miec na nie rachunki-jak tak to jak i gdzie to udokumentowywac

3. pokoj w wynajmowanym domu(3 bedroom, czynsz 500L) poswiecam na prowadzenie LTD, wycenlem go na 100L, jak ujac go w ksiegowosci? jaki dokument?
-dom wynajmuje od osoby prywatnej bez umowy

4. ile bedzie kosztowac employers NI contribution, wiem ze za zone i brata nic bo nie przejraczaja progu podatkowego

5. jako kierowca lorry strasznie smarem sie brudza ubrania i wymagaja niemalze codziennego prania i czestego wymieniania, jak mam wyliczyc koszt codziennego prania jak go udokumentowac?

6. co mozecie jeszcze zasugerowacz zebym podciagnal pod koszty ?


p.s. przepraszam za literowki i brak klarownosci tekstu, pracuje 60h/week to czas zainwestuje w sen a nie poprawnosc literacka
Post : 16 paź 2008, o 00:21
  Tytuł:  Re: Limited company w UK  Odpowiedz z cytatem
bea pisze:
Mam pytanie dotyczace ksiegowosci w ltd. Czy prawda jest ze nie jest wymagana pelna ksiegowisc?

Prowadzenie firmy w tej formie wymaga prowadzenia szerszej dokumentacji, więcej formalności np. wypełnianie memorandum i artykułów, utrzymywanie standardów rejestrowych i wypełnianie rocznych zeznań podatkowych
? Spółka z o.o. wymaga prowadzenia ksiąg przychodów i rozchodów oraz rocznego raportu złożonego do rejestru firm. Jednak istnieją specjalne regulacje prowizji dla małych i średnich firm (określone w regulacjach o firmach).
Spółka z o.o. należy do udziałowców i jest zarządzana przez dyrektora (lub dyrektorów), których aktywa są chronione od strat. Ponieważ firma ma własną osobowość prawną może kontynuować działalność niezależnie od śmierci lub rezygnacji któregokolwiek z dyrektorów lub udziałowców. Sprzedaż firmy lub jej udziałów inwestorom zewnętrznym jest ułatwiona.
Post : 24 kwie 2008, o 15:44
  Tytuł:  Re:  Odpowiedz z cytatem
rynko pisze:
aha i jeszcze jedno co mnie męczy jak zatrudnić pracownika ja odprowadzać mu składki na ubezpieczenie miesięcznie i wreszcie gdzie wpłacać podatek odprowadzony o jego wypłaty


Musisz sie zarejstrowac w HMRC jako pracodawca mozesz to zrobic dzwoniac pod numer 08456070143 lub http://www.hmrc.gov.uk/employers/iwtreg ... oyer.shtml
HMRC poprosi Cie o dane firmy lub osoby ( ksiegowego) ktora bedzie prowadzila payroll Twoich pracownikow.

Podstawowe zasady systemu PAYE



? Rok podatkowy w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się 6 kwietnia a kończy 5 kwietnia roku następnego.

? Każdy pracownik posiada Tax Code, ktory określa kwotę wolną od podatku.

? Każdy pracownik powinien otrzymywać tygodniowy, dwutygodniowy bądź miesięczny payslip, który przedstawia zarobki brutto uzyskiwane w przyjętym okresie rozliczeniowym, wysokość pobranych składek na NI oraz wysokość zaliczki na podatek dochodowy, jak również wszystkie wymienione wyżej składniki narastająco, począwszy od pierwszego okresu rozliczeniowego w danym roku podatkowym.

? Każdego roku pracodawca zobowiązany jest do złożenia sprawozdania rocznego (P35) do Urzędu Skarbowego przedstawiającego wysokość potrąceń (podatek i składki na ubezpieczenia społeczne) pobranych i wpłaconych do Skarbu Państwa.

? Na koniec roku podatkowego pracownik otrzymuje formularz P60, świadczący o wysokości zarobków i składek potrąconych przez pracodawcę w danym roku podatkowym.

? Jeżeli pracownik rozwiazuje umowę o pracę w trakcie roku podatkowego, powinien otrzymać P45 ? łączne zestawienie przychodów do momentu rozwiązania umowy w danym roku podatkowym. Jedną z części P45 należy przekazać nowemu pracodawcy.

? Pracodawca opłaca pracownikowi składki na ubezpieczenie społeczne na podstawie wzastającej skali maksymalnie do 12,8% osiągniętego przychodu brutto

? Pracownik płaci składki na rzecz NI contributions w wysokosci 11% oraz podatki

? Płatności związane z systemem PAYE muszą być zapłacone przez procodawce do 19 każdego następnego miesiąca.

? Pracodawca zobowiązany jest do wypłacania chorobowego Statutory Sick Pay (SSP) i macierzyńskiego Statutory Maternity Pay (SMP).

Po zarejestrowaniu PAYE w urzedzie podatkowym otrzymamy komplet dokumentów oraz tabel pomocnych w obliczaniu należnych skladek. Aby precyzyjnie określić kwotę potrąceń będziemy potrzebowali kod podatkowy naszego pracownika. Pozwoli to nam ustalić kwotę wolna od podatku, gdzie różnica pomiędzy wynagrodzeniem brutto a kwota wolna od podatku stanowi podstawę do opodatkowania. Kolejnym krokiem jest wyliczenie składek na ubezpieczenie, które odprowadza zarówno pracownik, jak i pracodawca. Warto zauważyć, że wiele świadczeń socjalnych również podlega składce na ubezpieczenie, niezależnie od sposobu naliczenia podatku.

Pewne dokumenty, takie jak P35, P38A oraz P14 można również składać droga elektroniczna.Wszyscy pracodawcy będą zobowiązani do składania rocznych zeznań ta droga od maja 2010.

Sprostanie wymaganiom systemu PAYE nie jest prostą procedurą, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia. Skontaktuj się z biurem rachunkowym, jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy.
Post : 24 kwie 2008, o 15:13
  Tytuł:  Re: Limited company w UK  Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie dotyczace ksiegowosci w ltd. Czy prawda jest ze nie jest wymagana pelna ksiegowisc?
Post : 7 kwie 2008, o 22:52

Strefa czasowa UTC+1godz.


cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |