| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 13:09

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 cze 2006, o 07:24 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 10 cze 2006, o 06:27
Posty: 24
Lokalizacja: T.dot, Ontario
mam 22 lata, mieszkam w Kanadzie. dostaje tutaj Zasilek, Disability pension, na podstawie ze nie jestem zdolny pracowac, uzaleznienie od heroiny i mam Zoltaczke C. jestem tutaj na programie Metadonowym (zastepcze leki wydawane uzaleznionym od heroiny).

mam pytania;
czy jako Polak w Angli bede mogl dostawac Darmowe leczenie na HCV(zoltaczka) i czy bede mogl dostawac Metadon.

chce pracowac, ale z tego co czytalem, jako niepelnosprawny moglbym dostawac Income support, czy to prawda?


ostatnie pytanie: czy ludzie w mojego typu sytuacji sa traktowani tak samo jezeli sa Obywatelami UE, czy np. jak sao obywatelami albo maja ILR to maja wiekszy dostep do pomocy ?


Dziekuje za odpowiedzi, prosze o wyrozumialosc. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 13 cze 2006, o 09:30 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 14 lip 2005, o 15:53
Posty: 287
Lokalizacja: Chobham, Surrey
mam rozumiec ze w Can jestes niezdolny do pracy a w uk bylbys zdolny?

chyba ze twoja tak zwana niezdolnosc jest niezdolnoscia tylko z nazwy....

darmowe leczenie? zasilki?

pelne prawo do benefitow w uk nabiera sie po minimum roku legalnej pracy.

siedzisz w Can na koszt panstwa i masz zmaiar przyjechac do innego kraju i zyc na koszt tego innego kraju tak?

sory, ale nóz mi sie w kieszeni otwiera...........


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 cze 2006, o 17:26 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 10 cze 2006, o 06:27
Posty: 24
Lokalizacja: T.dot, Ontario
to nie moja wina, tak mi bog dal to co mam zrobic.
Przeciez napisalem ze nie jade tam bo mysle ze w angli lepszy zasilek daja, tylko dlatego tam chce byc bo jak bylem w styczniu na wakacje to sie dobrze tam czulem, lepiej niz tu. chce tam jechac zeby lepiej sie czuc i moze bede tam chodzic do pracy.
To wazne dla mnie czy mi instytucje dadza pieniadze na zycie.

mowisz ze 12 miesiecy, czy tak naprawde jest, czy to jest te 12 mies zeby dostac Residence Permit ? ja czytalem ze ten Residence permit nic nie daje, ze to tylko potwierdzenie ze ktos tam pracuje jako obywatel kraju EEA.
a wiec, czy mozna jako obywatel Polski w angli dostac opieke lekarska, zasilek i komunalne mieszkanie ? Jak to wyglada prawnie? :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 cze 2006, o 17:40 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
na komunalne mieszkanie to tu czekaja rodziny z dziecmi a ty bys chcial na starcie :shock: benefity tez po roku legalnej pracy Ela ma racje noz sie otwiera.............
Cytuj:
to nie moja wina, tak mi bog dal to co mam zrobic.
a niby czyja kto ci kazal narkotyki brac !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 cze 2006, o 18:22 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 10 cze 2006, o 06:27
Posty: 24
Lokalizacja: T.dot, Ontario
Tylko po prostu chce sie przeprowadzic do Angli....!
w Angli rzad tez pomaga ludzia z problemami, nie wiem dlaczego jestescie na mnie zli, przeciez pieniadze co sie dostaje z zasilku to minimum na przezycie. A to czy ja tam pojade to jakos waszemu zyciu zaszkodzi ?
wiem ze na mieszkanie sie czeka, ale tez maja pokoje w Rooming house itd.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2006, o 13:31 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 8 gru 2005, o 01:41
Posty: 382
Lokalizacja: Sutton, Surrey
Takie pasozyty jak ty sa glownym powodem mojego zdecydowanego i ostrego nastawienia do problemow pomocy socjalnej. Pozwole sobie nieco rozwinac.

Pomoc socjalna czesto okreslana jest mianem "safety net", na wypadek sytuacji gdy komus powinie sie noga i z przyczyn od niego niezaleznych poleci na pysk, pomoc socjalna ma pozwolic na godne przezycie. Na przyklad miales wypadek ktory uczynil cie zupelnie niezdolnym do pracy wtedy pomoc socjalna jest po to bys nie zdechl z glodu na ulicy. Kolejny przyklad gdy rodzi sie niepelnosprawne dziecko, wymagajace specjalnej opieki, pomoc socjalna jest po to by wspomoc rodzine w takich sytuacjach itd

Czemu pomoc socjalna nie powinna sluzyc to
1. Wyrownywaniu poziomu zycia w spoleczenstwie, z jakiegos dziwnego powodu istnieje u czesci spoleczenstwa przekonanie ze ludzie sa rowni. Ludzie jak najbardziej nie sa rowni, jedni sa wyzsi, inni sa silniejsi, inni sa inteligentniejsci, inni sa bardziej odwazni itd. Poniewaz ludzie nie sa rowni ich potencjal jest rowniez rozny i zdolnosci zarobkowe rowniez sa rozne. Jedni beda zarabiali wiecej inni mniej i to jest jak najbardziej w porzadku, jednym przyjdzie to szybciej i latwiej, innym wolniej i z duzo wiekszym nakladem pracy, jeszcze inni nigdy nie osiagna zamierzonego standardu zyciowego.
2. Pomoc socjalna nie ma pomagac tym ktorzy przez swoja wlasna glupote, niedbalstwo, bezmyslnosc, pakuja sie w klopoty zyciowe. Tak to juz jest ze w "doroslym" swiecie kazde dzialanie niesie ze soba pewne konsekwencje. Jak sie upijesz i wsiadziesz do samochodu to trzeba poniesc konsekwencje wypadku jezeli taki sie zdarzy. Jak polamiesz w tym wypadku kregoslup to jest twoj cholerny problem a nie moj! Jak zaczynasz cpac stajesz sie nalogowcem to dlaczego ja mam placic na twoje utrzymanie, wisi mi i powiewa co sie z toba stanie, sam sie wpakowales w to gowno to sam sie teraz z niego wygrzeboj. Wygrzebiesz sie - cool, nie wygrzebiesz sie - tez cool.

Taka jest teoria, niestety praktyka jak to zwykle bywa odbiega znacznie od teorii.

W praktyce mamy czesto do czynienia z takimi egzemplazami jak TROPEK. Cpun ktorego za uszy spoleczenstwo wyciagnelo z kopotow, lozy na jegio utrzymanie choc jak sam twierdzi moze pracowac. Ale naszemu tropkowi jest malo, on chce wiecej kasy za nic, no i nie bedzie musial pracowac, moze nawet dostanie za darmoche mieszkanie.

Wiesz TROPEK pewnie nie spodoba ci sie to co napisze teraz a ci o slabych nerwach tez niech nie czytaja.

Gdyby to zalezalo ode mnie, to nie dostalbys ani pena zasilku, i wykopalbym cie na ulice w srodku kanadyjskiej zimy. Porobilbym ci zdjecia jak zdychasz bezdomny z glodu. Zamiast zasilkow rozdawalbym takie zdjecia ludziom i mowil im ty bedziesz nastepny jak sie nie wezmiesz w garsc.

Kazdy ponosi konsekwencje swoich uczynkow, czas bys ty poniosl konsekwencje swoich.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 2 lip 2006, o 03:48 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 10 cze 2006, o 06:27
Posty: 24
Lokalizacja: T.dot, Ontario
HEheheh
I tak sie do angli przejade


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |