| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 13:56

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 3 sty 2008, o 17:37 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 21 lis 2007, o 18:06
Posty: 24
Mam nadzieje, że pracodawca wypłaci Ci te wynagrodzenie jeżeli bedziesz chora dłużej niż 3 dni.

JA też mam pytanie w zwiazku z chorobowym. Mianowicie pracuje bez kontraktu już od 2 lat w hotelu i zaczynają się moje problemy ze zdrowiem. Gdzieś czytałam, że nawet kontrakt ustny ma znaczenie (w moim wypadku chyba ma bo ,, rzekomo,, nie bede zwolniona nigdy. Szkoda, że to nie ma przełożenia na moj urlop (niepłatny) i brak możliwości pojścia na chorobowe.
Stąd moje pytanie:
- jak mam wyegzekwować płatne , ewentualne chorobowe ?
- platny urlop ?
W koncu place wszystkie składki i nie rozumie dlaczego mam nie być traktowana jak normalny pracownik i jakie mam możliwości wyegzekwowania tego co mi się należy. Są jakieś szanse ?
Rozmowa o kontrakcie kończy się na obiecywaniu (tak na pewno ale za 2 miesiące itp). Jeżeli ktoś pomyśli , że jestem strasznie naiwna to już odpowiadam, że jak przyjeżdza sie z Polski to człowiek chyba się chwyta czegokolwiek, a teraz to już nie mam energii żeby zaczynać wszystko od początku, (nowy pracodawca, wykazywanie się itp) zwłaszcza z bólem.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 13 lut 2008, o 18:06 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 lut 2008, o 17:53
Posty: 1
witam, tydzien temu mialem wypadek w wyniku ktorego mam uszkodzony miesien barkowy :-(( na drugi dzien pojechalem do szpitala tam zastalem opatrzony...i skierowany do domu:-))) powiedziano mi ze czeka mnie operacja bo jest to powazna sprawa, pracuje przez agencje wiec niewiem jak to jest z wyplata chorobowego probowalem sie dogadac ale zupelny brak zainteresowania ze strony agencji,
poszedlem do mojego gp (czekalem za wizyta 3 dni!!!!!!) i dostalem zwolnienie na 10 dni, teraz jestem w polsce bo niemoglem dluzej czekac no i z bolu niewyrabialem!!!!
czeka mnie tu leczenie i rechabilitacja potrwa to jakies 1,5 miesiaca

co ja mam zrobic aby otrzymywac chorobowe, gdzie sie udac, jakie dokumenty przedstawic i czy dokumenty z polskiego szpitala (polskie zwolnie, historia choroby itp) beda brane pod uwage w anglii

jest to moja pierwsza taka sytuacja wiec jestem zielony w tym temacie.....


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Sick
Post: 6 kwie 2008, o 20:53 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 6 kwie 2008, o 20:41
Posty: 1
witam mam prozbe czy ktos moze mi pomóc jestem teraz na chorobowym w tym czasie dostalam nową propozycje pracy czy moge rozwiązać umowe na sicku ? pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 18 cze 2008, o 15:29 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 cze 2008, o 15:14
Posty: 1
witam.
Mieszkam i pracuje w uk ponad 3 lata i jeszcze nigdy nie bylam na zwolnieniu lekarskim. W niedalekiej przyszlosci (lipcu) czeka mnie operacja palca. (Paznokiec zostanie zdjety oraz krwiak wyciety... yyy)
Po zabiegu bede zmuszona isc na zwolnienie lekarskie... Co powinnam zrobic? Bedzie to napewno dluzsze zwolnienie niz 7 dni... Czy pracodawca zaplaci za chorobowe?
Moje 2gie pytanie:
Czy po zakonczonym leczeniu, moge ubiegac sie o jakiekolwiek odszkodowanie? Oplacam jedynie insurance, nie jestem ubezpieczona w zadnej prywatnej firmie a wypadek nie zdarzyl sie w pracy.
Dziekuje, aga nottingham


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
Post: 21 cze 2008, o 10:05 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Eliss pisze:
Pracodawcy sa zobowiązani wypłacać zwolnienie chorobowe (Statutory Sick Pay (SSP)) za zwolnienie trwające ponad 4 dni i do 28 tygodni niezdolności do pracy. Wysokość kwoty chorobowego jest ustalana corocznie na początku kwietnia. Wiecej na temat Chorobowe w UK


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 wrz 2008, o 12:05 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 9 lis 2007, o 22:12
Posty: 13
morfea, ja jestem na zwolnieniu lekarskim 4 tygodnie (jestem w ciąży) wiem tylko tyle że pracodawca musi Ci wypłacic za te dni ale musisz byc ponad 4 dni na chorobowym.Słyszałam tez na innym forum ze tutaj w anglii pracodawca powinien złagodzic warunki pracy Tobie z powodu ciąży a na chorobowe dziwnie patrzą bo uważają że ciąża to nie choroba :) u mnie tak nie jest.Pozdrawiam przyszłe mamusie.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 wrz 2008, o 20:50 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
I maja racje - ciaza to nie jest chora, to jest stan fizjologiczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |