| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 10:20

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 gru 2006, o 16:30 
witam
dostalam wezwanie na wizytę kontrolną mojego syna, zdaje sobie sprawe ze to bedzie ważenie, mierzenie itp, jednak chciala bym wiedzieć coś wiecej na ten temat by przynajmniej jakoś sie przygotować "językowo" do tej wizyty . Niestety jedyny słownik jaki posiadam jest w laptopie a raczej niewidzę się z dzieckiem i laptopem jednocześnie :p


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 13 gru 2006, o 17:36 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 1 gru 2006, o 01:44
Posty: 26
W jakim wieku jest twoj synek? Generalnie celem wizyty jest sprawdzenie czy dziecko sie rozwija jak nalezy, wiec beda pytac o to co juz potrafi robic (unosic glowke, siedziec, chodzic mowic nie znajac wieku ciezko mi sie wypowiedziec szczegolowo). Jak dziecko je, spi sie czuje generalnie? Jakies zmartwienia i obawy z twojej strony?

Jesli to jest pierwsza wizyta po przyjezdzie do UK to zapewne beda chcieli wiedziec na co byl szczepiony i kiedy. Nie wiem czy sie beda bawic w pelna historie. Jesli tak to sie zpodziewaj pytan o przebieg porodu (czy byly jakies komplikacje) i choroby w rodzinie.

Wizyta jest u GP, practise nurse czy health visitor? GP ma okolo 7 minut do dyspozycji, wiec zapewne zmierzy, zwazy szybko zbada i do widzenia. Sie nie bedzie wdawal w dlugie dyskusje, zwlaszcza jesli sie zorientuje, ze twoj angielski jest taki sobie. Pielegniarka czy health visitor maja wiecej czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 gru 2006, o 20:33 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 30 sie 2006, o 16:38
Posty: 23
Lokalizacja: Birmingham
jesli chodzi o rodzaj szczepien , to wydrukuj albo wypisz nazwy szczepionek i jakie mial i kiedy, bo tu wyglada to troche inaczej, pozatym zawsze mozesz wypisac se slowka na kartce.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 gru 2006, o 20:40 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 8 gru 2006, o 11:52
Posty: 51
Lokalizacja: Londyn
Czesc,jezeli Twoje health centre jest dosc zatloczone,to jezeli nie beda w stanie sie z Toba porozumiec,dostaniesz karteczke z prosba abys przyszla jeszcze raz z kims kto zna angielski,szczegolnie szczepienia sa dla nich istotne bo tu jest inny kalendarz szczepien niz w Polsce.Wiem to z autopsji gdyz chodzilam w takiej samej sprawie z kolezanka jako tlumacz(synek 2 latka).A poza tym to jak wyzej:wazenie,mierzenie,czy prosty kregoslup, pytania co je i czy rozwija sie stosownie do wieku(nie napisalas ile latek ma Twoj synek),historia chorob rodzinnych i dziecka jezeli na cos chorowalo lub choruje,czy rodzilas naturalnie czy cesarka itp. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 gru 2006, o 21:56 
Dawidek < Mój synek > ma 7 miesięcy , jesli mnie zapyta o diete czy inne takie tam myślę ze ją zrozumiem i jestem w stanie odpowiedzieć , gozej ze szczepieniami , poniewaz syn mial dostać w listopadzie szczepienie w polsce na wzw b < wirusowe zapalenie wątroby> niestey juz jej niedostał i teraz muszę sie głowić jak jej to wytłumaczyć ale chyba sobie poradze , szzcepienia mam przetłumaczone i cale szczescie w polsce robiłam płatne szczepienia synkowi dzieki temu teraz wykaz szczepień z polski jest bardziej zbliżony do angielskiego.
to już jutro a ja mam stresa < niechce sie zbłaźnić i powiedzieć czegoś nie tak jak powinnam >


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 13 gru 2006, o 22:11 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 8 gru 2006, o 11:52
Posty: 51
Lokalizacja: Londyn
W UK nie szczepia dzieci na Hepatitis typu B(czyli wzw B) , w Polsce jest to szczepienie obowiazkowe,poza tym tutaj szczepi na Meningitis typu C, a w Polsce na B,musisz to wytlumaczyc, beda cie tez pytac czy szczepilas synka Hib czy tez mial tylko DTP i Polio,to troche skomplikowane ale jezeli masz wykaz tych szczepionek z Polski w jez. ang to na pewno ulatwi sprawe.Mam coreczke 19 m-cy,tutaj sie urodzila tak ze przerabiam brytyjska sluzbe zdrowia od podszewki. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 gru 2006, o 09:52 
dziękuje wam za odpowiedzi, bardzo mi pomogły i juz troche mniejsie boawiam :)
zaraz sie właśnie wybieram wiec jak znajde chwile to napiszę jak to przebiegło :p mam nadzieje ze bedzie odbrze ;)
a co do szczepień toma trzy szczepionki hib a reszte powypełnialam z ksiazeczki zdrowia na taką karte co mi wysłali a nazywa się Primary Course Of Vaccinations


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |