| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 22:05

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rocznik 70
Post: 23 wrz 2005, o 10:17 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 23 wrz 2005, o 09:42
Posty: 2
Witam na początku przyszłego roku przyjeżdzam do Anglii Będę pracować legalnie i zamierzam tu zostać na dłużej może na stałe.Chciałabym jak najszybciej sprowadzić tu dwójkę dzieci Na początku będę tu całkiem sama może znajdzie się jakaś życzliwa osóbka która zechce mnie wesprzeć duchowo (doświadczenia, trudne początki itp) a ja za to wkrótce podzielę się swoimi pierwszymi wrażeniami (porażkami i sukcesami) z pobytu w UK. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: Re: rocznik 70
Post: 23 wrz 2005, o 13:18 
Polacy tu roznie laduja. Mam wrazenie, ze ogolne nastwienie anglikow do polakow pogarsza sie. Jest bardzo duze osob niewyksztalconych, bez kwalifikacji. Nawet jesli bedziesz zarabiala wiecej niz przecietna to prawdopodobnie to odczujesz - tu bedziesz 'obca'.
Uwazaj na hindusow - to zupelnie inna mentalnosc. Jesli mozesz to unikaj ich w pracy/biznesie.
Powodzenia
wj
PS czy bedziesz pracowac w NHS ?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 wrz 2005, o 20:13 
hmmmm poczatki zaczatki,,,, to juz historia ale ...... przyjechalem tutaj prawie 16miesiecy temu. Wysiadajac na Victorii zapytalem sam siebie co ja tutaj robie, nie rozumialem nic co do mnie mowia, nie znalem nikogo kto by mi mogl pomoc nie wiedzialem nic. Mialem jedna torbe na sobie garnitur i w torbie plik CV napisanych w jezyku angielskim. Pierwsze dwa tygodnie spedzilem w londynie na poszukiwaniu pracy, mieszkalem w w "Hotelu" niedaleko Hyde parku, po 2 dniach na stopach juz mialem krwawe odciski bo wszedzie gdzie szukalem pracy chodzilem pieszo, szkoda bylo poltorej funta na bilet bo i kasy bylo nie duzo. Po 2 tygodniaqch znalazlem wreszcie prace z ogloszenia w gazecie --- w Spalding --- jakies 100 mil dalej. w agencji. Co bylo robic pojechalem autobusem i prawie ostatnie pieniadze im oddalem. Kaucja za mieszkanie za 2 tygodnie z gory, bilet , 50 funtow na home office, zostalem prawie bez grosza ale mialem dach nad glowa i wizje pracy. pierwszy tydzien byl niezly pracowalem, wyplata byla po przepracowanym 2 tygodniu wiec jakos udalo mi sie dotrzymac, w agencji pracowalo (a wlasciwie mieszkalo w ich domach) bardzo duzo polakow i co dziwnie Brazylijczykow (w hostelu w ktorym ja mieszkalem bylo nas 18 i za pokoj w ktorym miescilo sie tylko lozko pietrowe i jakas szafa placilem 55 funtow na tydzien) po tych pierwszych 2 tygodniach idylla sie skonczyla, agencja zaczela mi dawac tylko tyle pracy aby oplacic hostel, ppamietam wyplate 9 funtow za tydzien a do fabryki trzeba bylo kupic gumowce czy buty z metalowymi czubami, za transport kasowali 3 funty dziennie. Za wszystko kasowali. ciezko bylo ale i to przetrzymalem. Po 3 miesiacach znalazlem prace jako ogrodnik juz bez agencji. W miedzy czasie siedzialem i uczylem sie angielskiego pare razy bylem w szkole a do szkoly chodzilem 9 km pieszo, i znow sie przeprowadzilem 40 mil dalej. Ale juz bylo coraz lepiej. Teraz juz moj syn mieszka ze mna, mam swoje mieszkanie, samochod, i wszystko co jest potrzebne do zycia.... a wiec nie martw sie czlowiek jest w stanie wszystko zniesc tylko sie nie spiesz tutaj wszystko musi miec swoje miejsce i swoj czas. Powoli i do przodu a jak bedziesz pod wozem to powiedz sobie nie martw sie jutro bedzie lepiej.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 wrz 2005, o 20:16 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
zapomnialem dopisac : wszyscy polacy moga tutaj pracowac legalnie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 25 wrz 2005, o 08:30 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 23 wrz 2005, o 09:42
Posty: 2
tak tak wiem że wszyscy mogą pracować legalnie :oops: pokręciłam bo chciałam napisać że mam zapewnioną pracę i nie jadę w "ciemno" ale dziękuję za Twoje wspomnienia dodały mi otuchy pozdrawiam Lucy :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 wrz 2005, o 01:20 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
lucy jak masz "zapewniona" prace to ok ale pamietaj spojrz na to przez palce bo agencji ktore werbuja ludzi w polsce jest od cholery i mozna sie przejechac, np tak jak ta moja agencja w spalding, ale uwierz mi wart zaryzykowac i nie poddawac sie, kontrakt pewnie masz podpisany na rok ale nnie daj sie zastraszyc to wszystko mozna zmienic i najwazniejsze nauka jezyka, swoja sytuacje zawsze mozna zmienic na lepsze tylko troche pracy nad soba, pozdrawiam i zycze szczescia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |