| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 09:38

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 lis 2007, o 12:10 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 9 lis 2007, o 22:12
Posty: 13
Moja firma zatrudnia nastlatków na okres wakacji- umowa agencyjna 5.55 za godzinę pracy.#9 godzin tygodniowo plus nadgodziny płatnę przez agencję normalnie.Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 2 sty 2008, o 17:13 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 2 sty 2008, o 17:04
Posty: 1
Witam

Mam 18 lat i chodzę do technikum gastronomiczno- hotelarskiego. Chciałbym na wakacje ( 2 miesiące) wyjechać do Anglii zarobić na samochód, lecz chcę się zorientować jak to wszystko wygląda.
Mam prośbę do osób, które znają tamten rynek pracy o wypowiedź w tej kwestii. Interesowała by mnie praca : Restauracja, Pomoc kucharza, catering itp. -> Praca w gastronomii.
Przechodzę do sedna :
Chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko wygląda z pracą na wakacje.
Na jakie wynagrodzenie mogę liczyć i Czy opłaca mi się jechać na 2 miesiące ?

Proszę o pomoc .
Z góry dziękuję i pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: sprzątanie
Post: 25 sty 2008, o 11:01 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 29 gru 2007, o 11:39
Posty: 2
Ja też w tym roku wybieram się na wyspy podczas wakacji. Teraz zajmuję się ochrona mienia.

Nasza firma wykonuje też sprzątanie, więc zastanawiam się czy nie szukać podobnej firmy w Anglii. Jak sądzicie, czy nadal takie wyjazdy do pracy wakacyjnej na wyspy są opłacalne? Czy są szanse na znalezienie takiej pracy jak sprzątanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 25 sty 2008, o 12:25 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:37
Posty: 355
Lokalizacja: Bognor Regis
szczerze mowiac przez 2 mies w takiej pracy za wiele nie odlozysz, chyba ze totalnie na nic nie bedziesz sobie pozwalal. wg mnie 2 mies to szkoda jechac.
pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 kwie 2008, o 20:59 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:41
Posty: 5
witam,
przepraszam jeżeli taki temat już był lecz potrzebuję aktualnych i konkretnych informacji :) mam nadzieję że ktoś mi pomoże

Mam zamiar jechać z dziewczyną do UK na ponad 2 miesiące. Oboje jesteśmy w szkole średniej (ja w listopadzie tego roku kończę 18 a ona 19 lat) Oczywiście chcemy podjąć tam pracę :) Chodzi o pracę sezonową przy zbiorze owoców na farmach itp. Chodzi nam o prace w miejscowości jak najbliżej Londynu (np. Maidstone) . Nasz pobyt tam obejmowałby okres od ok. 18.06.2008 do ok. 25.08.2008

pytania:
1. czy można ufać pracodawcy, który wysyła transport po pracownika i odbiera go z lotniska?
2. czy nie będzie problemów z tym że nie mam jeszcze 18 lat?
3. jak wygląda tzw. "załatwianie" takiej roboty (dzwonię do agencji w Polsce i oni wszystko za mnie załatwiają? - jeśli tak to ile pobierają od tego opłat?)
4. czy istnieje duże ryzyko, że np. pracodawca nas oszuka, nie wypłaci kasy lub inne tym podobne sprawy?
5. które agencje w Polsce polecacie?
6. przeważnie w ofertach tego typu, pracodawca oferuje zakwaterowanie za ok 30GBP tyg. w tzw. caravanach, czyli przyczepach kempingowych - czy to są w miarę dobre warunki?
7. z tego co się dowiedziałem to nie warto mówić pracodawcy że np. "przyjechałem na 2 miesiące" tylko po prostu pracować ,a jak już trzeba wracać to po prostu się zwolnić, czy będzie mnie wiązała jakaś umowa na piśmie z pracodawcą, czy może z agencją?

z góry dziękuję za odpowiedzi :)
liczę szczególnie na odpowiedź ze strony ludzi, który pracowali już przy zzbiorach w UK


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 kwie 2008, o 08:43 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
kondzik pisze:
pytania:
1. czy można ufać pracodawcy, który wysyła transport po pracownika i odbiera go z lotniska?

Wielu to robi, a czy mozna ufac to zalezy od tego czy pracodawca jest dobry, sprawdzony. Zawsze sie znajda jacy, ktorzy beda probowali oszukac.

kondzik pisze:
2. czy nie będzie problemów z tym że nie mam jeszcze 18 lat?

Nie powinno byc. W tym wieku tu mozna normalnie pracowac.

kondzik pisze:
3. jak wygląda tzw. "załatwianie" takiej roboty (dzwonię do agencji w Polsce i oni wszystko za mnie załatwiają? - jeśli tak to ile pobierają od tego opłat?)

Najczesciej takie prace zalatwia sie przez agencje, badz urzedy pracy. Agencje NIE MAJA PRAWA POBIERAC OPLAC ZA ZALATWIENIE PRACY. TO JEST NIEZGODNE Z PRAWEM. Oni tez najczesciej zalatwiaja wszystko w Twoim imieniu, do Ciebie nalezy tylko dojazd na miejsce w ustalonym terminie. Nie wiem tylko czy juz nie jest za pozno na zalatwianie sobie takiej pracy...[/color]

kondzik pisze:
4. czy istnieje duże ryzyko, że np. pracodawca nas oszuka, nie wypłaci kasy lub inne tym podobne sprawy?

Takie ryzyko zawsze istnieje, jesli jednak wyjedziesz przez dobra agencje, ryzyko maleje, bo agencja jest po to, zeby wszystkie Twoje problemy w trakcie trwania pracy rozwiazywac.

kondzik pisze:
5. które agencje w Polsce polecacie?

Porozmawiaj z ludzmi ze swojego miasta. Popytaj w urzedzie pracy. Agencji w tej chwili jest od cholery. Najlepiej wybierac duze, ktore istnieja od lat i wyslaly juz cale rzesze ludzi.

kondzik pisze:
6. przeważnie w ofertach tego typu, pracodawca oferuje zakwaterowanie za ok 30GBP tyg. w tzw. caravanach, czyli przyczepach kempingowych - czy to są w miarę dobre warunki?

To zalezy co kto lubi, generalnie nie jest to zaden luksus.

kondzik pisze:
7. z tego co się dowiedziałem to nie warto mówić pracodawcy że np. "przyjechałem na 2 miesiące" tylko po prostu pracować ,a jak już trzeba wracać to po prostu się zwolnić, czy będzie mnie wiązała jakaś umowa na piśmie z pracodawcą, czy może z agencją?

To zalezy - jesli jedziesz do pracy sezonowej to wiesz kiedy zaczniesz i kiedy skonczysz. Rozwiazania z rzucaniem pracy nie polecalabym, bo mozesz nie dostac czesci wyplaty.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 kwie 2008, o 09:13 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Reasumujac to co napisala kolezanka wyzej to :
Jezeli przyjezdzasz tylko na 2 miesiace to musisz szukac pracy tymczasowej i powiedziec prawde pracodawcy - bo jak go oszukasz to on naprawde moze nie wyplacic ci kasy. Jako pracownik 18 letni obowiazuje cie nizsza stawka godzinowa * ?4.60 za godzine dla osob po miedzy 18-21 rokiem zycia co nie oznacza,ze nie mozesz zarabiac wiecej . Przeczytaj to viewtopic.php?f=5&t=101 w jednym z postow podalam linki gdzie mozna znalezc prace sezonowa. O karawanach tez mozesz poczytac na naszym forum w tym temacie viewtopic.php?f=5&t=4247

Naprawde wiele znajdziesz jesli zaczniesz czytac..........nie patrz , ze posty sa troche stare w warunkach pracy przeciez nic sie nie zmienilo a nawet jezeli to i tak na bierzaco wszystko uzupelniamy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |