| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 22:20

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 2 cze 2007, o 21:06 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 2 cze 2007, o 16:59
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
zależy do jakiego miasta, ale pokoje jednoosobowe najtańsze kosztują ok 40 -50 funta tyg, czasami znajdziesz tańsze, a podstawowa stawka w UK w pełnym wymiarze godzin to ok 170 funta na rękę na tydzień więc raczej powinno Ci wystarczyć:) jeżeli chciałbyś tam zrobić jakąś szkołę to musisz się liczyć z tym że w Twoim wieku musiałbyś już zacząć jakiś płatny college, ale wydaje mi się że na niektórych możesz robić tak zwane part time courses, czyli np zajęcia tylko wieczorem, czyli z pracą nie powinno być problemu.
polecam stornę http://www.gumtree.com
jest naprawdę bardzo dobra, mieszkanie znajdziesz bez problemu, a z pracą też powinno całkiem gładko pójść:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 3 cze 2007, o 11:19 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 1 cze 2007, o 12:56
Posty: 7
Mowisz ze 170 tygodniowo na reke, ale to juz po oplaceniu mieszkania czy to nalezy odliczyc od tej kwoty? I jaka teraz jest minimalna stawka za godzine dla osoby ponizej 18-ego roku zycia? A te tak zwane part time courses sa platne? Jezeli tak to moze orientujesz sie ile kosztuja i czy maja one jakas wartosc w przyszlosci? Z gory dzieki za wszystkie rady :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 3 cze 2007, o 14:39 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 2 cze 2007, o 16:59
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
170 bez mieszkania, na rękę po odciągnięciu podatków, national insurance, tic.
Part time courses są płatne, generalnie college w anglii są płatne. One są jakby tam dopełnieniem średniego wykształcenia, możesz zakończyć edukację na 16 roku życia, ale wiele osób idzie właśnie jeszcze do collegu a potem na studia, albo do collegu jako szkoły wyższej.
W zależności od tego w jakim mieście chcesz żyć, wpisz sobie w wyszukiwarce "college + nazwa miasta" i oni Ci tam wszystko powinni wytłumaczyć.
ale nie jest to raczej droga sprawa. chociaż musiałbyć conajmniej przez wakację ostro popracować żeby potem pójść się uczyć.
Minimalna stawka przy pracy legalnej to ok 5,35 (co dajeok. 5 funta na rękę) ale jak bdsziesz chodził po barach i szukał pracy bezpośrednio mogą Ci dać pracę na czarno, gdzie nie bdziesz płącił podatków, i wtedy stawki zależą od karprysu pracodawcy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Pytanie 17-lat
Post: 24 cze 2007, o 12:15 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 24 cze 2007, o 12:06
Posty: 4
Witam, parę dni temu dostałem możliwość wyjechania do Luton w celach zarobkowych. Kolega może załatwić mi tam mieszkanie. Z tym że mam 17 lat i niewiem jak to jest z pracą w tym wieku... Słyszałem ze są prace dla niepełnoletnich, i tu moje pytanie - czy trudno będzie mi znaleść prace będąc w tym wieku czy to legalnie czy na "czarno"?

P.S Jeśli chodzi o ten wyjazd, jechał bym z wójkiem, i najpierw kolega pomógł by mi znaleść dla niego prace (powiedział ze nie bedzie z tym problemu) tylko niewiem co ze mną :roll:

Prosze o odpowiedz i pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 24 cze 2007, o 12:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Gdybys wczesniej zapoznal sie z tematami na forum nie musialbys pytac.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 24 cze 2007, o 12:44 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 24 cze 2007, o 12:06
Posty: 4
Wiem przepraszam sam jestem moderatorem na dużym forum i wiem jak to denerwuje... Użyłem jedynie wyszukiwarki i nic nie znalazłem ale to wszystko przez te nerwy... tyle myśli w głowie ale bądzmy dobrej mysli bo "kto nie prubuje ten ma ****" :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 lis 2007, o 13:22 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:38
Posty: 24
Lokalizacja: England-Basingstoke-Hook :)
Mam pomysl :idea: ale nie wiem czy dobry.. Mianowicie czemu nie napisac tematu o pracy dla mlodziezy?
Przeciez napewno sa ludzie ktorzy oprocz nauki ( ktorej w moim przypadku jest bardzo malo) chca sobie przyokazji cos dorobic, jakies kieszonkowe :) Chodzi mi tu glownie o mlodziez po 16 roku zycia a nie o ludzi na studiach..

Piszcie jakie macie pomysly :D

Pozdrawiam ;]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |