| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, o 14:03

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Praca w IT
Post: 19 cze 2005, o 18:36 
Jak lepiej poszukiwac pracy w UK?

1) Posylac CV i Cover Letter z Kraju i czekac on odp.? Na razie to nie zadzialalo. (atakuje 2 tydzien)

2) Czy moze lepiej przyjechac, wynajac chate, zalozyc konto, numer ubezp. )itd. i slac aplikacje?
Obawiam sie ze agencje posredniczace szukaja nalepszego kandytata tzn. czlowieka ktory mieszka w okreslonej okolicy, ktory jest gotowy rozpoczac prace w ciagu 1-2 tyg.

A moze sie myle. Mam nadzieje, ze czesc rodakow pracuje w IT i ma swoje doswiadczenia w poszukiwaniu pracy.

Moze ktos moglby polecic mi firme gdzie nalezalo by sprobowac aplikowac?

Na razie korzystam z portalu http://www.theitjobs.com. Codziennie maja duzo ciekawych ofert ale jak na razie nikt mi nie odp.

Swoje kwalifikacje okraslam jako srednie:
- MCP - sieci komputerowe (2 egzaminy: 210, 215 stacja 2000 i server)
- doswiadczenie w pracy w NATO w Europie przy administrowaniu i budowie sieci komp.(3,5 roku) (koncze kontrakt - wojsko)
- kiedys tam ukonczylem studia ale w innym zawodzie
- angielski - ok

Z gory dzieki za priceless porady.

- Przemo


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 9 lip 2005, o 14:57 
Tez szukam pracy w IT. Z moich doswiadczen wynika:
1. dobrze jest miec telefon i adres angielski i podawac w CV - czesto wcale nie odpowiadaja inaczej
2. To ze sie odezwa i umowia na rozmowe to jeszcze nie znaczy, ze masz prace - jestes w waskim gronie kandydatow ale... oczywiscie jedziesz do UK na wlasny koszt
3. pisz,ze masz pozwolenie na prace - oni nie wiedza nic o Polsce - ja bylem np. pytany czy mamy w Polsce krola, dostep do marza ...
4. i najwazniejsze - zastanow sie czy na pewno oplaca ci sie jechac - tu sa koszmarnie drogie mieszkania, zarcie tez razy 2 (normalne - a nie najtansze to co jedza polacy - na takim jedzonku to dlugo nie pociagniesz). Komunikacja tez droga. Ogolnie nie zostanie ci wiele a stressu sie najesz. Ja tu mam rodzine, inaczej na pewno nie przyjechal bym.

Powodzenia
WH


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 lip 2005, o 16:36 
przyjedz.

na miejscu zarejestruj sie w klikunastu agencjach rekrutacyjnych specjalizujacych sie w IT. w internecie mozna je wyszperac.

i potem tylko czekac. co 2-3 dni oddzwaniac, pytac czy cos maja - zobacza ze ci zalezy i cos ci znajda. a oni wiedza na jakie stanowisko cie wrzucic z twoimi kwalifikacjami.

pozdrawiam

ela


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 lip 2005, o 22:19 
Ela
Jak jestes na miejscu czy moglabys poradzic jak szukac pracy. Znajduje w internecie agencje, widze ogloszenie - wydaje mi sie, iz spelniam kryteria. Pisze CV - i nic, mija 3-5 dni i zadnej odpowiedzi mimo,ze podalem telefon, mail. Czy to znaczy, ze mam do nich dzwonic, naciskac na nich ? Czy tak sie zalatwia prace ? W Polsce to raczej zla metoda - jesli nie chca to nagabywanie o prace i tak nic nie pomoze. Czy w Londynie to przyjety zwyczaj aby naciskac na agecje ?

Kolejne pytanie - pracuje obecnie w banku, takiej tez pracy szukam. Czy fakt, ze nie mam doswiadczen, historii na tamtejszym rynku uniemozliwi mi prace w banku (banki w Polsce niechetne ludziom z ulicy-latwo mozna spowodowac olbrzymie straty, trzeba miec jakies doswiadczenia - np ze sie pracowalo w PKO to latwiej isc do innego banku).

W mojej specjalizacj w Londynie powinienem dostac 36k + (czyli praca wymagajac kwalifikacji i zaufania)

Dzieki
Zbyszek


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 lip 2005, o 23:28 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Zbyszku a pomyslales ze na to miejsce jest moze 30 osob zbieraja CV studiuja je i wybieraja najlepsza osobe!!! Jak myslisz jezeli maja w rece CV Twoje i jakiegos Angola to kogo wybiora??Czasem czeka sie dzien a czasem 2 miesiace nie ma regoly.Moze sie okazac ze wogole sie nie odezwa co tez czesto sie przytrafia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 18 lip 2005, o 13:36 
Anonymous pisze:
Tez szukam pracy w IT. Z moich doswiadczen wynika:
1. dobrze jest miec telefon i adres angielski i podawac w CV - czesto wcale nie odpowiadaja inaczej
2. To ze sie odezwa i umowia na rozmowe to jeszcze nie znaczy, ze masz prace - jestes w waskim gronie kandydatow ale... oczywiscie jedziesz do UK na wlasny koszt
3. pisz,ze masz pozwolenie na prace - oni nie wiedza nic o Polsce - ja bylem np. pytany czy mamy w Polsce krola, dostep do marza ...
4. i najwazniejsze - zastanow sie czy na pewno oplaca ci sie jechac - tu sa koszmarnie drogie mieszkania, zarcie tez razy 2 (normalne - a nie najtansze to co jedza polacy - na takim jedzonku to dlugo nie pociagniesz). Komunikacja tez droga. Ogolnie nie zostanie ci wiele a stressu sie najesz. Ja tu mam rodzine, inaczej na pewno nie przyjechal bym.

Powodzenia
WH


to prawda mieszkania drogie zarcie 2 razy drozsze (niektore produkty sa nawet tansze i wcale nie te najgorsze)

polakowi chyba nigdzie dobrze nie bedzie. Piszesz jedzenie 2 razy drozsze a ile razy wiecej mozna zarobic? Jaka jest minimalna pensja i jaka srednia? Czemu tego nie porownasz. Ludzie przestancie w koncu nazekac. Raju nigdzie na ziemi nie znajdziecie.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 18 lip 2005, o 13:59 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 14 lip 2005, o 15:53
Posty: 287
Lokalizacja: Chobham, Surrey
nie oddzwaniaja bo jestes w PL wiec nie ma mozliwosci zebys sie stawil na interview.

jesli przez net rejestrujesz sie w agencjach to - jesli masz doswiadzcenie w pracy w uk - oddzwaniaja nawet do PL, mowiac zeby sie u nich stawic jak juz bedziesz na miejscu (udowodniony przypadek mojej kolezanki).

jesli doswiadzczenia w uk nie masz to najlepiej przyjechac i szukac na miejscu.

czyli najbardziej realne znalezienie czegos w zawodzie jest przyjazd tu i ososbista rejestracja w wielu agencjach.

moj znajomy jest wlasnie na etapie rejestrowania sie w agencjach.
ma 5 lat doswiadczenia w IT w polsce ale na poczatek pewnie daja mu prace w jakims magazynie. tak czesto robia. a kolega bedzie zadowolony z czegokolwiek ;)

jak sie sprawdzisz to agencja po jakims czasie znajduje ci cos lepszego.

powoli do celu ;)

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |