| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 18:21

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 3 lut 2009, o 18:33 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 3 lut 2009, o 18:27
Posty: 1
Witam serdecznie.

mam pytanie. staram sie na kierowce taxi. juz mam wyslane papiery i czekam na Taxi Licens.
jak to wyglada pozniej? chce jezdzic swoim autem. musze zmienic ubezpieczenie samochodu? wiem ze auto musi przejsc tzw test. cos jak MOT i ile to kosztuje?

prosze o odpowiedz

dziekuje


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: Re: Taksówkarz
Post: 22 paź 2009, o 23:52 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 paź 2009, o 23:50
Posty: 2
Witam

Pewnie już śmigasz na taxi:)

Byłem taksówkarzem w UK jak potrzbujecie jakiegoś info chetnie wam odpowiem. Pozdrawiam Kuba


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Taksówkarz
Post: 21 sty 2010, o 13:25 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 paź 2009, o 23:50
Posty: 2
Witam

Byłem taksówkarzem w Uk dokaładnie w mieście Northampton, jeżeli macie jakieś pytania to chętnie odpiwiem. Dodam że zrezygnowałem z zawodu bo wróciłem do kraju żeby zrobić kat. c+e z nadzieją na lepszą polskę, ale się pomyliłem. Pracy nie mam półtorej roku i na 100% wróce do UK jak tylko uzbieram kaske na wyjazd:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Taksówkarz
Post: 1 lip 2010, o 19:17 
jptomczyk pisze:
Witam

Byłem taksówkarzem w Uk dokaładnie w mieście Northampton, jeżeli macie jakieś pytania to chętnie odpiwiem. Dodam że zrezygnowałem z zawodu bo wróciłem do kraju żeby zrobić kat. c+e z nadzieją na lepszą polskę, ale się pomyliłem. Pracy nie mam półtorej roku i na 100% wróce do UK jak tylko uzbieram kaske na wyjazd:)


To takie kiepskie zarobki tam były, że wróciłeś ?
Pamiętam, że jakieś trzy-cztery lata temu było głośno o rekrutacji do firmy Dunross, mówili w Wiadomościach w TVP, że taksówkarz w Londynie jeżdżąc na własną rękę w korporacji - własnym samochodem zarobi na miesiąc w przeliczeniu na złotówki ok. 20 tys. zł.
Przy takiej kasie to bym nawet nie myślał o powrocie do Polski.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Taksówkarz
Post: 3 lip 2010, o 16:56 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
telewizja klamie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re:
Post: 11 kwie 2011, o 14:26 
aLE BZDURA 500 funtow na tydzien, tzn 7 funtow na godzine . To nawet nie jest pól jednego kursu. A dwa kursy na godz to chyba nie jest jakies straszne wyzwanie

silny pisze:
Hej!
Przyjechałem do UK jakies 3 miesiące temu i jestem na etapie szukania pracy która wypełni mi dziury pomiędzy szkołą (uczę się na egzaminy na Microsoft Certified Systems Engineer). Jednym z pomysłów był minicab (od stycznia zaczynam oczywiście inną pracę) - a oto dlaczego okazało się to bez sensu.
Aha - założenie - mówimy o Londynie, bo tu mieszkam.
Pierwsza kwestia to różnica między taxi a minicab
1. Taxi londyńskie wygląda wiadomo jak i ma dużą zaletę tzn. jeździ sobie po West Endzie albo po City (albo stoi na postoju) i czeka aż ktoś zamacha - machających jest opór. Kurs kosztuje dużo pieniędzy więc podejrzewam że taksówkarze zarabiają niemało - słyszałem pogłoski nawet o 40 tys rocznie. Pogłoski nie mówią czy to obrót czy dochód - jak obrót to chyba tak sobie, jak dochód to super. Minus - licencja. Trzeba znać wszystkie ulice w promieniu 6 mil od Marble Arch NA PAMIĘĆ!!! Nie tylko ulice, ale również puby, budynki rządowe, muzea, szpitale, ambasady, kina, teatry, dworce itp itd. Z tego co znalazłem na internecie pytania na egzaminie wyglądają na przykład tak: proszę opisać trasę z Min. Zdrowia przez szpital Św. Jacka (wymyślam) do ambasady Korei Płd - po przyjeździe proszę podać czy ambasada jest po lewej czy po prawej stronie. Ludziom mieszkającym od dziecka w Londynie nauczenie się tego zajmuje od 2 do 4 lat. Wymiękłem :cry:
2. Minicab - różni się tym, że może być to zwykły samochód (z tym że przegląd 2 razy w roku, bardziej szczegółowy) i że minicab może dostawać zlecenia tylko z centrali, nie może czekać na postoju ani łapać klientów z ulicy. Umówiłem się z jedną firmą na rozmowę i dowiedziałem się co następuje - oni dają klientów i w zamian za to trzeba im odpalać ok 150 funtów tygodniowo. Zajrzałem kolesiowi głęboko w oczy i zapytałem go ile można tygodniowo wyciągnąć na czysto - odpowiedział ok 500funtów za 6 dni za 10-12 godzin dziennie (czytaj pewnie koło 14). Spytałem go ile +/- minicab zrobi mil w tygodniu - powiedział około tysiąca. Wniosek - z zupełnie nowego samochodu np. Forda Galaxy który pewnie kosztuje ok 20 tys funtów nowy po 3 latach (156 tygodniach) jest kompletny złom - 156 tys mil to już blisko 300 tys kilometrów - auto warte będzie może 2-3 tys funtów. Oznacza to utratę ok 18 tys funtów w 3 lata czyli 6 koła na rok czyli 500 miesięcznie czyli 125 tygodniowo. Więc z 500 robi się 375 funtów. Odliczając naprawy, remonty to już się w ogóle robi kicha. Rachunek jest prosty - 6 dni razy 12 godzin to 72 (a razy 14 to 84 godziny tygodniowo!!!) czyli w sumie możesz zrezygnować z mieszkania i spać w samochodzie. Liczmy nawet 400 funtów po uwzględnieniu amortyzacji wychodzi 5.55 na godzinę. A jak padnie skrzynia albo sprzęgło to przez tydzień albo dwa jeździ się za darmo. Gdyby jeszcze liczyli swoją dolę jako procent od obrotu to może miałoby to jakiś sens. Ale tak - 150 funtów się należy, obojętnie czy twój minicab stoi czy leży. Bezsens. Aha - oprócz samochodu na start trzeba mieć jeszcze ok 500 funtów na licencje minicab, badania lekarskie, zaświadczenie o niekaralności itp itd. Biznes dla tych co nie umieją liczyć. Już lepszy interes samemu kupić telefon, komputer wynając biuro 3 na 3, porozdawać ulotki i przyjąc dziesięciu kierowców. 10 razy 150 to 1500 funtów tygodniowo, obojętnie czy biznes jest czy nie ma. Nawet jakby taka firma miała podziałać miesiąc a potem zwinąć manatki to i tak więcej na czysto zarobi niż kierowca minicaba w rok :lol: Dodam jesz cze że ubezpieczenie samochodu jako minicaba kosztuje około 3-5 tysięcy funtów rocznie w zależności od samochodu i bez zniżek. Może bedzie tańsze jak ktoś ma np. 6 lat bezszkodowej jazdy w UK jako kierowca minicaba (nie jako zwykły kierowca).
Co do tego co piszą w ogłoszeniach to zacytuję mojego dużo mądrzejszego ode mnie przyjaciela: "nikt ci nie zapłaci tyle ile ja ci obiecam" 8)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |