| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 26 kwie 2024, o 07:29

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 paź 2006, o 22:33 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 paź 2006, o 22:22
Posty: 2
Lokalizacja: Polska
mam jedno pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć jak rozwiązać samozatrudnienie? Dostałem pracę na stałe więc chyba powinienem się wyrejestrować by uniknąć podwójnego opodatkowania. Jaki druk trzeba wypełnić? Z góry dziękuję za pomoc.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 14 paź 2006, o 08:07 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Idz do IR i zglos rezygnacje oni ci powiedza co zrobic.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 lip 2007, o 00:46 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 31 sie 2006, o 02:28
Posty: 3
Czesc.

Mam taki problem - jak przyjechalem do UK (2 lata temu) to sobie zrobilem karte CIS. Wczoraj dostalem liscik ze skarbowki, ze musze zaplacic National Insurance Contributions. Mowi sie trudno, trzeba bedzie zaplacic mimo, ze nie uzywam a nawet nie mam (zgubilem).
W zwiazku z tym pytanka dwa:
1. Jak to ustrojstwo zlikwidowac (gdzie napisac, zadzwonic)?
2. Pamietam, ze byla to karta CIS jakisNumer T. To T oznaczalo temporary. Jaki mialy te karty okres waznosci?

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 lip 2007, o 10:01 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jezeli zgubiles NIN nalezy to zglosic ten numer dostajesz raz na cale zycie. Oplacasz w ten sposob sklatki na przyszla emeryture. Aby zamknac dzialalnosc gospodarcza ( CIS) nalezy zlozyc w IR folmularz. Idz do IR tam ci wszystko powiedza. To ,ze karta wazna byla na rok czasu niczego nie zmiena. Nalezy rozliczyc caly okres prowadzenia dzialalnosci ( bo CIS to nic innego jak self-employed) i wowczas zamknac dzialalnosc.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12 sie 2007, o 12:32 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 12 sie 2007, o 12:28
Posty: 6
Mam problem w pewną sytuacją. W poprzednie wakacje pojechałem do Londynu z nadzieją zarobienia pieniędzy. Przyszło mi wtedy do głowy że jeśli wyrobie sobie karte cis to szybciej uda mi się znaleźć pracę. Odwiedzilem inland revenue, po ok 2 tyg uzyskałem kartę, jednak pracy nie znalazłem. Przed powrotem do Polski, chcąc uniknąć problemów z rozliczeniami zaniosłem kartę spowrotem do inland revenue, mówiąc że nie pracowałem (wydawało mi się że w takim razie nie będe musiał się rozliczać, ani nic płacić); pracownik instytucji wzial cis i powiedzial zebym sie nie przejmowal. Jednak po pewnym czasie dowiedzialem się od ojca który pracuje w Londynie że przychodzą opłaty (nie jestem pewnien czy dotycza one skladek ubezpieczeniowych czy czegos innego). Proszę o poradę co mam zrobić ? Czy moja karta cis została anulowana, przecież ją odniosłem ? Czy muszę jednak rozliczyć się z zerowego zarobku ?
Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 12 sie 2007, o 16:45 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 gru 2005, o 13:24
Posty: 404
Lokalizacja: szuflandia
Ja mialem tak samo,zabrali mi karte i powiedzieli ze wszystko jest ok.Po pol roku dostalem wezwanie do zaplaty insurance plus odsedki.Bylem dwa razy w inland revenue a i tak pozniej dostalem powtorne wezwanie.Wybralem sie wiec poraz kolejny i wtedy kazali mi napisac oswiadczenie,ze nie pracowalem majac CIS.Po tym zdarzeniu wreszcie sie odczepili.Wszystko trwalo prawie rok.Zycze wytrwalosci :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 12 sie 2007, o 20:33 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 12 sie 2007, o 12:28
Posty: 6
Hmm... dzięki za odrobine optymizmu. Tak dla scisłości, miales dokładnie tak samo, nie rejestrowałeś się w home office ?
Mam też inną kwestie która mnie martwi. Mowiac ze nie znalazlem pracy chodzi mi o to ze nie znalazlem zadnej legalnej pracy (tak mi sie przynajmniej wydaje). Pracowałem w jednej firmie, to było jeszcze przed wyrabianiem sobie cis. Foreman powiedzial mi zebym sobie wyrobil cis (wtedy jeszcze chyba nie wiedzial ze chce pracowac tylko kilka tyg), po zalatwieniu cis dalem mu ją, i mial mi zalatwic jakis druk z firmy w celu zarejestrowania sie czy cos, ale jak dowiedzial sie ze koncze za niedlugo prace, zrezygnowal i oddal mi cis. Zakladam wiec ze firma nie placila za mnie podatku do urzedu skarbowego bo na jaki nin skoro nie posiadalem takiego (nie posiadalem nawet cis przez pierwsze 3tyg pracy), ani nie bylem zarejestrowany w home office.
Czy dobrze zakladam ze powinienem traktowac ta prace jakby jej niebylo ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |