| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 02:50

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 lis 2006, o 20:49 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 kwie 2006, o 13:59
Posty: 175
Lokalizacja: Walia
Witam serdecznie! Przeczytalem troche na ten temat na forum (byc moze ze nie wszystko), ale to co znalazlem zupelnie mi nie wystarcza, dlatego mam nadzieje, ze ktos kompetentny odpowie na moje pytania. Czy zatrudniajac pieciu pracownikow w firmie remontowo - budowlanej lepiej jest prowadzic firme w formie limited czy w self-employed? Jakie korzysci wynikaja z prowadzenia firmy limited i czy istnieje inna lepsza forma prowadzenia dzialalnosci w UK? Mam na mysli korzysci typu - uproszczona ksiegowosc, podatki, rozliczenia itd itp.

Aha ... w jakiej najprosztszej formie mozna zbudowac firme wykonujaca uslugi remontowo-budowlane w UK?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 24 lis 2006, o 18:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Wszystko zalezy od tego jaki przewidujesz dochod na firme. Bedac self-employed wszystko co zarobisz (po odtraceniu podatkow i innych kosztow zwiazanych z dzialalnoscia) jest Twoje. W Limited company musi byc * ONE DIRECTOR (if the company's articles of association do not require more than one).
* ONE SECRETARY. A company's sole director cannot also be the company secretary.
Gdzie ty jestes tym pierwszym masz okreslana pensje roczna i tyle jest Twoje -reszta jest firmy mozesz ew. wyciagac diwidenty(z ktorych i tak byc moze zaplacisz dodatkowy podatek) Jezeli firma plajtuje to wszystko co jest zakupione na firme i na jej koncie nie jest Twoje.

co do pytania Czy zatrudniajac pieciu pracownikow w firmie remontowo - budowlanej lepiej jest prowadzic firme w formie limited czy w self-employed.
A wiec najkorzystniejsza forma zatrudnienia i w pierszym i w drugim przypadku jest subcontraktors-czyli zatrudnienie podwykonawcow (innych self-employed) Poniewaz:
- nie masz dodatkowej ksiegowosci systemu PAY (PODATKU/UBEZPIECZENIA ZA PRACOWNIKA)
- nie masz problemu z platnimi urlopami/chorobowym
- nie musisz placic za dni kiedy nie jestes w stanie zorganizowac pracy-czyli ( jak wiadomo budowlanka jest czesto uzalezniona od warukow atmoswerycznych jak i od por roku kiedy to moze byc tzw. martwy sezon np. okres swiateczny (grudzien/styczen) i moze sie okazac, ze przez 2 tyg. niestety nie bedziesz w stanie zapewnic pracy - majac pracownikow musisz albo wyslac ich na urlop-platny albo placic za dni kiedy nie pracuja - z samozatrudniajacymi nie masz tego problemu)
No i to tyle chyba z praktyki w wielkim skrocie
-


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, o 14:54 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 wrz 2005, o 18:22
Posty: 18
Lokalizacja: Trow.
Witam

Pani Eliss dala pani przyklad firmy budowlanej. Ale jezeli jestem self-employed i mam swoj sklep i chce miec tam pracownika czy zasada ta nie ulega zmianie pracownik tez musi byc self-employed czy w tym przypadku wyglada to troszke inaczej?

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 26 lis 2006, o 19:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
TomD pisze:
....... czy zasada ta nie ulega zmianie pracownik tez musi byc self-employed czy w tym przypadku wyglada to troszke inaczej?

Pozdrawiam.


Nie pisalam, ze pracownik MUSI BYC SELF-EMPLOYED. Pisalam , ze taka forma zatrudnienia jest korzystniejsza konkretnie chodzi o budowlanke. To na jakich warunkach zatrudnisz innych zalezy od ciebie. Choc trudno zatrudnic w sklepie na stanowosko np. sprzedawcy kogos kto swiadczy uslugi czyli sprzedawce podwykonawce.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2007, o 13:33 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 3 maja 2007, o 10:52
Posty: 45
Lokalizacja: Rabka / Tarnów / Londyn
jak jest z podatkami to jest jasne, ale jak wyglada sprawa z ubazpieczeniem?
i dodam jeszcze pytanko czy jako menager i wlasciciel spolki ltd musze wyplacac sobie ustawa minimalna wyplate??? czy jest ok jak wyplacac bede ile mi sie uwidzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2007, o 14:16 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
jako dyrektor ltd musisz wyplacac sobie ustalona pensje - ( od tego obliczasz dochod) nie mozesz przelewac sobie dowolna sume.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 cze 2007, o 14:59 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 3 maja 2007, o 10:52
Posty: 45
Lokalizacja: Rabka / Tarnów / Londyn
dzieki eliss.
to jakie jest minimum w uk?
czy wczesniej wspomniane progi i stawki podatkowe dotycza podatku dochodowego dla osob prywatnych czy dla firm, czy wszystko jest tak samo opodatkowane?
a i czy moze mi ktos polecic jakas ksiazke ktora najlepiej objasnia cala rachunkowosc potrzebna do rozliczenia z ir, wiem ze czasami roznie bywa i moze nadejsc czas gdy na biuro nie stac to bym to sam robil, dalem rade w niemczech to tymbardziej w uk powinienem dac...
acha do spolki ltd potrzebny jest secretary ktory musi byc rezydentem, ja jako dyrektor nie musze byc, jak wtedy z rozliczaniem i ubezpieczeniem, jesli nadal bede mieszkac w pl???


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |