| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 02:10

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24 cze 2007, o 13:56 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 3 maja 2007, o 10:52
Posty: 45
Lokalizacja: Rabka / Tarnów / Londyn
no jak se nie dam rady to tak zrobie, ale najpierw sprobuje sam, prowadzilem dzialalnosc w niemczech i tam sobire dalem rade sam, a w uk jest wszystko jeszcze prosciej...
wielkie dzieki eliss za informacje!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 5 wrz 2007, o 12:05 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 1 lis 2005, o 12:28
Posty: 19
Lokalizacja: Leeds
Szukalem po forum i wyszukalem kilka przykladow, poczytalem ale nie do konca zaspokoilo to nurtujace mnie pytania.

Chce zalozyc firme "instalujaca Polskie kolka do deskorolek" (to tylko przyklad), firma to ja i moj wspolnik + w przyszlosci kolejni pracownicy.
Obydwoje aktualnie jestesmy zatrudnieni przez firmy i pracujemy.

Pytania to:
1. Czy w takim wypadku najlepiej zalozyc parthership czy kazdy z nas ma byc selfemplyer ??
2. Slyszalem ze pracujac i prowadzac swoja firme nalezy miesiecznie zaplacic 15O£ podatku nie zaleznie czy dochod jest czy go nie ma ??
3. "kolka do deskorolek" beda sprowadzane z Polski - gdzie sprawdzic jakie beda oplaty (nie liczac transportu), np.: kolko w PL kosztuje 5zl + Vat, ja to kolko bede sprzedawac w England po 5£ + Vat - i wlasnie gdzie sprawdzic jaki podatek powinienem placic w England, czy dostaje zwrot vatu podczas importu i place VAT angielski ??
4. Jaka jest szansa na przyznanie kredytu na rozpoczecie dzialalnosci ??
5. Jest cos takiego jak domy od concilu, czy jest cos takiego jak tansze pomieszczenia dla firm ??
6. Samochod firmowy - jak najlepiej kupic samochod na firme ?? Czy jest cos takiego jak leasing ? Widzialem czasami auta z kratkami za tylnimi siedzeniami ( Golf 5 ) czy to tak jak w Polsce ma wplyw przy zakupie pojazdu firmowego ??

Tymczasem tyle pytan, napewno o czyms zapomnialem i dopisze pozniej.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 5 wrz 2007, o 13:09 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
1- to zalezy tylko od Was. Jezeli kazdy z was zarejstruje sie jako selfemlpoyer to caly dochod bedzie liczony jako Wasz dochod ( w zaleznosci od przewidywanych dochodow) a to moze spowodowac placenie wyzszych podatkow.
2- Zasady placenia podatkow wszedzie jest taki sam - od dochodu rocznego - jezeli nic nie zarobiles to nic nie placisz - suma podatku zalezy od progu podatkowego.
3- ten temat byl juz na forum. Po pierwsze musisz byc zarejstrowany jako platnik Vat http://www.gbritain.net/forum/viewtopic ... hlight=vat
4- Jezeli dopiero zaczynacie dzialalnosc w uk to na taki kredyt szanse sa male. http://www.gbritain.net/forum/viewtopic ... edyt+firma
5- Nie ma czegos takiego
6- jest cos takiego jak leasing :wink: podczas zakupu nie podajesz imienia i nazwiska tylko nazwe firmy wowczas dowod przychodzi ci na ta nazwe .


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 lut 2008, o 01:14 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 14 lut 2008, o 01:07
Posty: 54
Witam Przeszukałem troszkę forum ale nie znalazłem wiele na temat który mnie iteresuje proszę poradźcie mi co zrobić. Mam tutaj działalność "self employed" nadałem swojej działalności nazwę itd. chciałbym zatrudnić pracownika ale nie na tej samej zasadzie normalnie z normalnymi urlopami chciałbym wystawiać mu paski itd ustalić stawkę godzinową jak tego dokonać czy ten rodzaj działalności się do tego nadaje ? Ludzie w listach firmowych podaja pod danymi firmy Campany registration No. Skąd wziąć ten numer ? Czy self employed też taki posiada ? na początek chciałbym ustalić czy da się w góle przyjać kogoś na tych zasadach. Wówczas ja musiałbym płacic mu składki jak to się odbywa? byłem kiedyś też tak zatruniony pobierali mi z wypłaty podatek i nie wiem co sie z nim działo czy raz w roku wpłacali go czy rozliczali sie z niego co miesiąc jak to działa pomocy ludzie. Widze ze wielu z was wie naprawdę sporo prosze was podzielcie się wiedzą.
Pozdrawiam serdecznie .


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 lut 2008, o 11:34 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2005, o 09:47
Posty: 185
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Numer firmy otrzymasz jak zarejestrujesz sie jako LTD. Jedbak trzeba miec chyba jakis kapital. Nie wiem dokladnie. Jako self emloyed mozesz chyba zatrudniac ale pewnie tylko 2 moze 3 osoby. Moze ktos na forum bedzie dokladnie wiedzial. Urloipy musisz dawac tak jak nakazuje angielskie prawo pracy. Jest to o ile sie nie myle 4 tygodnie. Placa musi byc minimalna lub wyzsza okolo 5.52 teraz chyba.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 lut 2008, o 17:52 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 14 lut 2008, o 01:07
Posty: 54
ok wiec co muszę zrobić by zatruniać na kontrakt ludzi ? jaki typ działalności otworzyć ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 lut 2008, o 19:00 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 kwie 2007, o 17:41
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków-Southend on Sea
Nie napiszę na pewno wszystkiego, ale może trochę doradzę, bo jestem księgową w Ltd, więc co nieco wiem ;) ale tylko co nieco...
Żeby zatrudniać, to można otworzyć Ltd, kapitał wejściowy wystarczy w kwocie 1 funt. Żeby otrzymać Company registration number i w ogóle coś rozpocząć, należy się zgłosić do Companies House i tam zarejestrować firmę, jak i do skarbówki, czyli Revenue. Ale skąd wziąć wszystkie papiery, niestety nie wiem, może telefon do Revenue i/lub Companies House wystarczy, ps. nie musisz być vatowcem, dopiero po przekroczeniu jakiejś kwoty, której oczywiście nie znam i nie chce mi się sprawdzać :D
Do Companies House trzeba rocznie dawać swój bilans, coś im się płaci (nie mam pojęcia ile).

Na razie tyle pamiętam ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |