| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 18:08

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 15 lut 2008, o 01:17 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
no wlasnie i tu sie mylisz. Kasa jest firmy nie Twoja Ty jako Dyrektor mozesz dostawac miesieczna pensje ale mozesz pobierac dywidendy
Cytuj:
Dywidenda (łac. dividendum - rzecz do podziału) - część zysku netto ( po opodatkowaniu podatkiem dochodowym) spółki kapitałowej przeznaczona do podziału pomiędzy udziałowców lub akcjonariuszy.

Wysokość dywidendy wyliczana jest na podstawie rocznego wyniku finansowego spółki. O wysokości dywidendy i terminie jej wypłaty decyduje walne zgromadzenie w przypadku spółki akcyjnej lub zgromadzenie wspólników w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Dywidenda może być wypłacana z: zysku netto, kapitału zapasowego lub niepodzielonych zysków z lat poprzednich. Dywidenda ma zwykle formę pieniężną, ale może być wypłacana także w formie akcji. - z encyklopedii
tak wiec jezeli bedziesz chcial kupic sobie samolot (prywatnie) no to se mozesz kupic z pieniedzy firmowych tyle ze firma zaplaci od tego podatek. Kontroluje to urzad skarbowy no i jezeli stwierdza, ze cos jest nie tak hm...nasla na ciebie kontrol ( ale bez strach takie kontrole przeprowadzaja raczej w duzych firmach) No i jeszcze jedna wazna sprawa company moze zbankrutowac np. z powodu niewyplacalnosci wowczas wszystko co jest zakupione na firme zostaje konfiskowane na poczet splaty dlugow.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 15 lut 2008, o 01:25 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 14 lut 2008, o 01:07
Posty: 54
ok czyli reasumując można kupować na firmę co się chce ale trzeba od tego zapłąaić podatek ale to chyba normalne który zresztą później pod koniec roku rozliczeniowego można odliczyc :P czy się mylę ? nie znasz innej formy działalność od LTD ? czy jak pójdę do ravenue to mi powiedzą co zrobić i jak ? Dla mnie LTD wygląda zbyt poważnie nie ma nigdzie info po polsku co i jak dokładnie z angielskiego rozumiem wszystko ale nie do końca niektóra terminologia niejest mi znana i ciezko mi sie połapać. Planuje zatrudnić w przyszłości wielu pracowników ale na razie 2 -3 i to wszystko ale tak jak pisałem musi to być system kontraktowy subkontrakty jak self... mnie nie interesują bo to przymuszanie ludzi do otwierania działalności a tego każdy nie zrobi w tej branży w której zamierzam się poruszać. Dobra skąd można pobrać druki na to LTD czy też poczytać wiecej ? jak googluje zbytnio woele nie znajduje na temat.:(


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 15 lut 2008, o 08:49 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
rejstracja LTD nie ma nic wspolnego z IR robi sie to w company house. Tu masz info po Polsku http://brytania.co.uk/index.php?name=Ne ... cle&sid=26 Co do rozliczen owszem mozesz wszystko kupowac na firme ale odliczac mozesz tylko te rzeczy ktore do dzialalnosci sa ci potrzebne tak jak przy self-empl.....


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 16 lut 2008, o 14:35 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 14 lut 2008, o 01:07
Posty: 54
ok Eliss bardzo wielkie dizęki za pomoc :) mam jednak jeszcze coś wiem ze rejestrując LTD muszę wybrać nazwę nazwa musi być unikalna i na terenie UK jedyna czyli jeśli moja nazwa jest zajęta niestety nie dostanę jej więc czy istnieje jakaś strona czy firma w która wyszukuje nazw skąd można się dowiedzieć zanim otworzę LTD czy moja nazwa jest dostępna ? Mam taki problem ze w ten poniedziałek lecę do polski tam robię reklamę firmy i wszystko jest już gotowe tylko nie ma znaku LTD czy musi być w wizytówkach ulotkach i materiałach reklamowych znaczek LTD ?
Dzięki z gory za odp :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 16 lut 2008, o 14:38 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 14 lut 2008, o 01:07
Posty: 54
kurcze nie wiem jak na tym forum edytować posta ale nic to dopisze to w następnym :) czy lepiej wziąc firmę która zajmie się otwarciem LTD czy prościej zrobić to samemu w końcu skąd wziac księgową w j. polskim zeby mi pomogła to prowadzić ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 16 lut 2008, o 15:01 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 14 lut 2008, o 01:07
Posty: 54
ok wyszukiwarkę już mam
http://www.companieshouse.gov.uk/webcheck/
:)[/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 16 lut 2008, o 15:20 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
znalezienie ksiegowego/wa nie jest problemem. Do jakiego miasta sie wybierasz?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |