| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 14:55

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
Post: 9 paź 2013, o 19:14 
Tez zastanawiam sie nad wyjazdemz tą agencją do szycia. Jak bedziesz wiedziała coś wiecej to daj znac na meila
ines129@wp.pl


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 18 paź 2013, o 14:12 
Gdybym wiedziała to co wiem teraz to nigdy bym nie wyjechała. A tak to z długiem i wstydem wrociłam do polski. Powiedzieli że test to tylko formalność. Miało być tak pięknie. We wszystkim mieli mi pomóc. A pomogli tak że spowrotem zawiezli na lotnisko. Dobrze szyłam a nie wybrali mnie. Czuje sie oszukana. Nigdy więcej w ciemno!

Ostatnio znalazłam ogłoszenie innej agencji o pracy w angli przy szyciu gdzie była umieszczona informacja, której zapomniało umieścić Euro......

" Przed rozpoczęciem pracy każdy kandydat przejdzie obowiązkowy test sprawdzenia umiejętności (obsługa maszyny przemysłowej, umiejętność szycia itp.). Warunkiem podjęcia pracy jest pozytywne zdanie testu z umiejętności szycia. Test jest organizowany w Warszawie.
TEST SZYCIA W POLSCE - WYJAZDY DO WIELKIEJ BRYTANII BEZ RYZYKA ! "

Gdybym tylko wiedziala to wcześniej.

Radzę wam, wybierajcie tylko zagwarantowana robote to sie nie rozczarujecie.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 paź 2013, o 04:58 
co tu duzo gadac. naciagacze typu tele2 i tyle. biora wiecej ludzi niz potrzebuja a polowa wraca do Polski przez ambasade. Tyle sie nasluchalem w hotelu, za ktory musialem zaplacic kupe pieniendzy z wyplat. Po paru miesiacach znalazlem prace przez inna agencje i jest ok. Glownie zeruja na niewiedzy a zatrudniaja Polakow co klamia przez telefon kazde slowo. Mialem jechac do innego zakladu, trafilem do innego za duzo mniejsz pieniadze, dobrze ze w ogole dostalem robote bo nie wszyscy. Wyrzuca cie na ulicy pod konsulatem i powrot sciaga komornik w Polsce. O tym nie mowia przez telefon. Banda sk....now i zlodzieji a nawet jak juz pracowalem dla nich dobze ze nie dlugo, to wyplaty byly ciagle jakies lewe i nie wiadomo jak sie doliczyc. A zeby sie dodzwonic z czyms potem to niemozliwe. Mieszkania w ogole nie mialem wszystko bujdy. Ogolnie praca tu jest ale lepiej nie przez nich bo to oszusci. i z tego co wiem to te for a wszystkie czytaja tez i pisza pochlebnie a te prawdziwe opinie zlaszaja do usuniecia wiec miejcie rozum nie polecam tej firmy totalna porazka moze zlamac zycie.
klamia w zywe oczy


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 26 sty 2014, o 15:04 
Pracowalem dla tej agencji w 2007 roku gdzie wszystkimi sprawami w Euro..... zajmowal sie Rob Clowes. Nie wiem jak jest teraz czytam ze zle albo bardzo zle w tej agencjii.....Opisze moze wlasne doswiadczenia z ta agencja moze komus sie przyda:)
Przyjechalem do UK autokarm na tzw."pałe" zadzwonilem i przyjechalem.Po przyjezdzie nocka w hotelu(za ktora odtracono mi z wynagrodzenia).Przylecialem do UK w sobote wieczorem i po 3godzinnym wyczekiwaniu zjawil sie Rob (zlamal noge mial zagibsowana:) ja stalem jak ten jeb....ty na dworcu 3godz. Prace dostalem z automatu w PC Word. Pierwsze funciaki dostalem od Roba do lapy bo nie mialem jeszcze konta bankowego oczywiscie z pomoca w załozeniu konta bankowego nie bylo mowy bo Rob zbywal mnie brakiem czasu wiec sie wkó...... i poszedlem sam.Łamana angielszczyzna dogadałem sie z bardzo miła pania w banku i za 20 min miałem juz konto w Loydsie.
Praca na magazynie nie byla ciezka bylem zahartowany w boju od malego wiec dosyc szybko stalem sie jednym z najlepszych pikerow w PC word.Zaprocentowalo to po skonczeniu roku podatkowego z UK ,kiedy zamowienia urwaly sie jak za ciecien noza i codziennie zwalnianio 1 badz 2 pracownikow z agencji Euro..... pracujacych w PC word.Zaczeto od tych najsłabszych.Wszyscy Polacy pracujacy wowczas w PC word ,ktorzy mieli juz kontrakty na stale opowiadali mi bardzo przykre historie na temat agencji a na temat Roba to uszy wiedly ale ja szczerze mowiac nie spotkalem sie z oznakami chamstwa czy pogardy(gdyby tak bylo Rob dostalby po ryju dwie szybkie i jedna spacerowa na 100%. a ja wrocilbym do kraju bez wyrzutów sumienia) .Niestety moi koledzy z ktorymi mieszkalem a przyjechali dokraju kilkanascie miesiecy przede mna mieli z Agencja wiele problemow.Tomek wydzwanial przez kilka tygodni bo nie doliczono mu "overtajmow" a w agencji mieli go w hu...chcial nawet jechac do Bolton i narobic balaganu.Wkoncu pojawil sie na magazynie Rob Clowes i jak go dorwal wkocu przy najblizszej wyplacie dostal kase na konto.Pamietam te wizyte Roba na mag bo wszyscy polacy pracujacy w mag obstapili go bo kazdy mia ljakas niedokonczona sprawe do agencji a to dokumenty a to wyplata nie taka jak trzeba smiac mi sie wtedy chcialo bo wygladalo to jakby papiez JP2 przyjechal do PC word:) Rob z szyderczym usmieszkiem odpowiadal ze jutro zalatwi jutro zalatwi ........ jutro zalatwi. Ale sie rozpisalem uff Reasumujac nie bylo takiej tragedi pojechalem na pale do obcego kraju ze slabym angielskim popracowalem kilka miesiecy i wrocilem bo mialem w Polsce rozgrzebany interes zone i dziecko wiec juz na samym poczatku zalozeniem bylo tylko zarobic troche funtow i wrocic.Co najsmieszniejsze po powrocie do kraju ostatnia tygodnówka wpłyneła na konto a mialem obawy ze mnie wydymaja.Ogolnie milo wspominam tamten okres a polakow,ktorych poznalem w PC word wpominam do dzis majkela,krzyska packera,big tomasa smol tomasa i oczywiscie Damiana.
Zainteresowani napewno domysla sie kim jestem:) Noi oczywiscie imprezowanie na 2 nev C str.
Wracajac do tematu moje osobiste zdanie jest takie ,ze jezeli nie znacie jezyka albo znacie bardzo slabo bedzie wam cholernie trudno nie zostac wydymanym przez roznego rodzaju agentury i innych cwaniakow wiec 2 razy sie zastanowcie zanim pojedziecie do obcego nieprzyjadnego wam kraju.Tak nieprzyjaznedo bo angole traktuja polakow jako obywateli 2-giej kategori a tymczasem sami sa niedouczonymi zadufanymi w sobie glabami.Rozmawialem kiedys z wozkowym na magazynie i z jego rozmowy wynikalo ze my polacy mieszkamy z ziemiankach albo drewnianych chatkach i jedzimy konno!!Głupol!! Ale ja patrze na to w inny sposob ich wkurza to ze wiekszosc polakow jest o niebo lepszymi pracownikami od nich samych dlatego nas Polakow nie lubia.Sa leniwi krabrni i nie wyksztalceni,dlatego nie spodziewajcie sie godnego traktowania ze strony angoli czy takiej Adencji posrednictwa pracy bo sie go nie doczekacie nigdy.
Pozdrowienia dla emigrantow w UK.Ja juz tam nigdy nie pojade.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 9 lut 2014, o 20:32 
Uwaga!!! Oni nie zapewniają pewnej pracy, to jest loteria.
Przestrzegam wszystkich co chcą ściągnąć znajomych czy rodzinę. To jest wielkie ryzyko. Ja się na nich już dobrze przejechałam. Pani Justyna z Euro..... powiedziała mi że jest praca dla mojej znajomej z którą szyłam w Polsce i żeby jej dać numer telefonu do niej. Obiecała mi za to 40 funtów. Kobieta przyjechała, odebrali ją z lotniska. Najpierw trzymali ją 3 dni w hotelu a potem zawieźli na próbę szycia, było tam kilka kobiet z Polski razem z nią a potem znów do hotelu. Po dwóch dniach powiedzieli jej że roboty dla nie nie ma i zawieźli ją na lotnisko. Dobrze że wzięła ze sobą więcej pieniędzy to miała na bilet powrotny. Ja jej tutaj nie mogłam pomoc bo też nie mam pieniędzy i warunków, a ona teraz ma do mnie pretensje że ją oszukałam, że ją ściągnełam do Angli, a to nie byłam ja tylko agencja. Znajomym w Polsce powiedziała ze to ja ją oszukałam bo robota miała na nią czekać. Teraz znalazłam sobie inną agencje i jest o niebo lepiej, chciała bym o nich jak najszybciej zapomnieć. Oczywiście pieniędzy żadnych nie dostałam.
Pozdrawiam


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16 lut 2014, o 15:10 
Ja też mieszkam w Bolton i nie znam nikogo stąd kto by dla nich pracował. Teraz juz mnie nie dziwi że sprowadzają tylko Polakow prosto z Polski, mogą oni robic z nimi co im sie podoba, co mnie najbardziej smuci robia to Polacy.
Ostatnio było u nas na mszy w Polskim Kościele w Bolton dwóch Polaków, chyba stolarzy. Powiedzieli że eu....... ściągnelo ich totaj z Polski obiecując pewną stałą prace przy składaniu mebli. Przyjechalo ich trzech z Polski. Na poczatku jednemu z nich powiedzieli że nie nadaje sie, nie ma dla niego pracy i musi wracac. Ci dwaj stolarze którzy zostali pracowali dwa miesiace za stawke mniejszą niz im obiecano, kiedy byli w Polsce. Po tym czasie powiedziano im że juz dla nich pracy nie ma i moga wracac do Polski. Oczywiscie po angielsku nie mówili ale do Polski wracac też nie chcieli, szukali pomocy w kościele. Oni nie byli pierwszymi Polakami, ktorzy byli zaproszeni przez ta agencje i pomocy musieli szukac wśród Poloni, w koncu ktos im dał prace przy rozbiórce. To jest karygodne żeby Polak tak traktował Polaka. Zapraszają tylko ludzi prosto z Polski bo żaden Anglik ani też Polak ktory już tutaj troche mieszka nie chce dla nich pracować. W Bolton każdy zna tą agencje i wszyscy wiedzą co tam sie dzieje.
Ludzie zanim zdecydujecie sie na wyjazd, poproście o umowe, oczywiście po Polsku. Poproście o potwierdzenie na piśmie że jest to pewna praca, zapytajcie sie dokładnie gdzie bedziecie mieszkać, gdzie pracować, ile zarabiać, jak sie nazywa konsultant ktory bedzie sie wami opiekował; pomożcie sobie sami.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 12 kwie 2014, o 13:19 
Jeszcze coś,
Czy pana firma przestrzega Agency Workers Regulations (AWR)? Panie Łukaszu?

Ponizej kilka porad ktore znalazłam w internecie. No i co robić w przypadku gdy prawa sa łamane.

Prawa po 12 tygodniach w tej samej pracy u tego samego pracodawcy:
Pracownik tymczasowy ma prawo do równej płacy, jak gdyby były pełnoetatowym pracownikiem. „Wynagrodzenie” obejmuje wynagrodzenie podstawowe plus wszelkie opłaty, nadgodziny, premie, prowizje, wynagrodzenie urlopowe lub inne płatności bezpośrednio związane z zatrudnieniem.
Kobiety w ciąży pracujące poprzez agencję będą teraz miały możliwość płatnego urlopu w celu przedporodowych wizyt. Na poczet 12 tygodni nie muszą pracować w pełnym wymiarze.

Rozporządzenia również zawierają szczegółowe „nieuniknione” przepisy co do kar dla agencji lub pracodawców, którzy mają na celu obejście prawa 12 tygodni, na przykład poprzez ciągłe przesuwanie pracownika po 11 tygodni do innego zadania. Naruszenie tych przepisów może prowadzić do kary grzywny w wysokości do 5000 funtów.
Możesz zobaczyć pełną kopię przepisów (po angielsku) tutaj:

http://www.legislation.gov.uk/uksi/2010 ... tents/made

Okresy wypowiedzenia i obowiązki zapewnienia pracy
Jak wcześniej wspomniano, elastycznośś jest jedną z najważniejszych atutów pracy tymczasowej zarówno dla pracodawców jak i pracowników. Masz możliwość podejmowania i opuszczenia miejsca pracy w krótkim czasie (choć należy sprawdzić umowę z agencją, jako że może być tam podany okres wypowiedzenia). Jednak wg. tej samej zasady, pracodawca ma również elastyczność, aby zakończyć pracę tymczasową bez odpowiedzialności za nieuzasadnione zwolnienie (chyba, że było to wynikiem dyskryminacji) lub odprawy z tytułu redukcji.
Agencja nie ma obowiązku zapewnić Ci pracy – charakter biznesowy ich działania polega na tym, że będą mieli więcej ludzi w swoich zapisach niż mają dostępnej pracy, tak aby mogli oni być pewni, iż spełniają wymagania swoich klientów, pracodawców. Jednak nie mogą oni dyskryminować np. ze względu na rasę, narodowość, płeć (w tym z powodu ciąży) lub religii.
Inne prawa
Wszyscy pracownicy, w tym pracownicy tymczasowi, są uprawnieni do następujących praw:
płatny urlop
przerwy na odpoczynek i ograniczenia co do czasu pracy
Krajowej Płacy Minimalnej
nie może być dyskryminowany w ramach jakiegokolwiek prawodawstwa w dziedzinie równości
ochrona zdrowia i bezpieczeństwa w zgodzie z prawem

Egzekwowanie swoich praw
Jeżeli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone, czy to na podstawie Agency Worker Regulations lub w inny sposób, to musisz zarejestrować skargę w ciągu trzech miesięcy minus jeden dzień od daty naruszenia, o które złożyłeś skargę. Na przykład, jeśli naruszenie miało miejsce 27 czerwca, należy zarejestrować skargę do sądu pracy do 26 września.

Jeśli biuro pośrednictwa, dla którego pracujesz łamie prawo, możesz też zgłosić swoje zastrzeżenia do Inspektoratu Standardów Biur Pośrednictwa Pracy czyli Employment Agency Standards Inspectorate (tel: 0845 955 5105) lub złożyć skargę w Zrzeszeniu Rekrutacji i Zatrudnienia (REC) pod numerem 020 7462 3260.
Jeśli nie możesz pozwolić sobie na prawnika, albo znaleźć kogoś, kto będzie Cię reprezentował na zasadzie „no win no fee”, możesz wówczas uzyskać bezpłatną poradę w Citizens Advice Bureau (CAB) lub w The Advisory, Conciliation and Arbitration Service (ACAS), która jest organizacją zajmującą się zapobieganiem i rozwiązywaniem sporów związanych z zatrudnieniem. Ich infolinia jest czynna od 8.00 rano do 20.00 w ciągu tygodnia oraz w godzinach od 9.00 do 13.00 w soboty. Ich numer kontaktowy to 08457 47 47 47.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |