| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 12:59

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: OSKAR
Post: 24 kwie 2008, o 16:51 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:41
Posty: 5
witam, wysłałem zapytanie do agencji rekrutacji OSKAR (siedziba w Poznaniu)

w odpowiedzi dostałem, że jako osoba niepełnoletnia (rocznik 1990 - z tym że listopad) nie mogę wyjechać z tym biurem pracy oraz coś co mnie trochę zdziwiło. Przeczytałem na tym forum, że agencja nie ma prawa pobierac opłat od klienta, a jednak: (chyba że coś źle zrozumiałem :mrgreen: )

1. czemu mam płacić agencji zaliczkę?
2. czemu nie mogę załatwić sobie dotarcia na miejsce pracy, we własnym zakresie?
3. czemu urodziłem się w listopadzie? :twisted: :twisted: :twisted: :(

------------------treść maila------------------
Szanowny Panie, Szanowna Pani,


Odpowiadając na Pana/Pani zgłoszenie w związku z posiadanymi ofertami zagranicznych prac w sektorze rolniczym, pozwalamy sobie przedstawić szczególną okazję do zarobkowego wyjazdu w ramach współpracy OSKAR Agencji Rekrutacyjnej z brytyjską organizacją HOPS Labour Solutions w ramach programu o nazwie "SWP" (Seasonal Work Programme).

Przesłana Państwu dzisiaj oferta nosi numer referencyjny 12604 i dotyczy stanowiska Pracownik Fizyczny Farmy STAPLES VEGETABLES w hrabstwie Lincolnshire.


Poniżej i w załącznikach przedstawiamy szczegóły dotyczące tej oferty pracy:

1. Praca oferowana jest w okresie od 18/06/2008 do 16/12/2008 (wyjazd z kraju 16/06/2008)

Koszt Uczestnictwa w tym wyjeździe wynosi 1165 PLN i obejmuje:

- bilety podróżne na trasie:
Polska - Londyn, Londyn - Ipswich (miejscowość w pobliżu siedziby pracodawcy),
- bilety na trasie powrotnej,
- ubezpieczenie na czas podróży do pracodawcy gwarantowane przez przewoźników realizujących połączenia,
- ubezpieczenie na czas pobytu u pracodawcy (ważne do 6 m-cy) gwarantowane przez HOPS Labour Solutions,
- koszty tłumaczeń dokumentów aplikacyjnych.


2. W załączniku znajdzie Pan / Pani:

A) Umowę Uczestnictwa w proponowanym przez nas wyjeździe do pracy pod nazwą: FE_HO_12604_Staples_Vegetables_16.06.2008

B) Formularz potwierdzający przyjęcie oferty pracy, w załączniku pod nazwą: Conf_12604_Staples_Vegetables_16.06.2008

C) Kwestionariusz medyczny pod nazwą: HO_08_MED_QUEST_POL
UWAGA: Kwestionariusz medyczny NALEŻY RÓWNIEŻ ZABRAĆ WYPEŁNIONY W 2 EGZEMPLARZACH NA MIEJSCE DO PRACODAWCY (!)

D) Formularz aplikacyjny (2 strony) pod nazwą: HO_08_AP.FORM_BLANK oraz WZÓR według którego należy go wypełnić o nazwie: HO_08_AP.FORM_WZOR

E) Opis procedury jaka obowiązuje przy wyjazdach do prac na farmę za pośrednictwem organizacji HOPS Labour Solutions pod nazwą: HO_08_PROCEDURA

F) Opis farmy w j.angielskim pod nazwą: OPIS.STAPLES_VEGETABLES.ENG


UWAGA: Do otwarcia większości dokumentów w załącznikach niezbędne jest posiadanie lub zainstalowanie oprogramowania o nazwie: Adobe Acrobat Reader. Darmową jego wersję można pobrać / zainstalować ze strony internetowej pod poniższym linkiem: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html


3. Jeśli zdecyduje się Pan / Pani na ten wyjazd prosimy kolejno o:

A. wypełnienie i podpisanie załączonych formularzy A, B w 2 egzemplarzach oraz C, D, E w 1 egzemplarzu,
B. zgodnie z postanowieniami Umowy, dokonanie wpłaty kwoty 600 złotych tytułem I raty na poczet kosztów uczestnictwa na konto bankowe:


OSKAR Agencja Rekrutacyjna s.c.
Pl.Wolności 2/5
61-738 Poznań
Bank BPH oddział w Poznaniu, Stary Rynek 97/98,
Nr rachunku: 56 1060 0076 0000 3200 0123 2955
podając w tytule wpłaty:
Imię i Nazwisko oraz Nazwę Wpłaty: FE HO 12604 I rata
UWAGA: Prosimy, o ile to możliwe, nie dokonywać wpłat pieniężnych w placówkach Poczty Polskiej z racji na długi czas przepływu pieniędzy.


4. Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesłać wraz z kopią potwierdzenia dokonania wpłaty, pocztą listem poleconym, priorytetowym na adres biura OSKAR w Poznaniu.

Ponadto należy również jak najwcześniej przed terminem wyjazdu dostarczyć do biura OSKAR:
a. 2 ZDJĘCIA PASZPORTOWE lub DOWODOWE,
b. KOPIĘ PASZPORTU lub DOWODU OSOBISTEGO (czytelna kserokopia strony ze zdjęciem),
c. KOPIĘ "Zaświadczenia o niekaralności" z Krajowego Rejestru Karnego, wydawanego przez właściwy dla miejsca zamieszkania Sąd Okręgowy,
d. Zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego o dobrym stanie zdrowia i zdolności do wykonywania pracy fizycznej,
e. Ewentualnie - tylko w przypadku aktualnych uczniów i studentów: KOPIĘ ZAŚWIADCZENIA Z UCZELNI/SZKOŁY, w języku angielskim. W swojej treści zaświadczenie to powinno potwierdzać status studenta/ucznia określając: Imię, Nazwisko, datę urodzenia Aplikanta, nazwę uczelni i kierunek studiów, podpis dziekana i oficjalną pieczątkę uczelni oraz listę przedmiotów objętych programem studiów na danym roku.

5. Po otrzymaniu powyższych dokumentów i potwierdzeniu zaakceptowania Pana / Pani aplikacji ze strony organizatora: HOPS Labour Solutions, oraz po dokonaniu wpłaty pełnej wysokości kosztów ponoszonych przez Aplikanta w kraju, wg postanowień załączonej Umowy Uczesntictwa, zostaną Panu / Pani przekazane bilety i plan podróży do pracodawcy wraz z niezbędnymi danymi pracodawcy oraz pozostałe dokumenty o których mowa w Umowie Uczestnictwa.


Czekamy na potwierdzenie Pana / Pani decyzji w postaci dostarczenia podpisanej Umowy Uczestnictwa w możliwie pilnym terminie z racji na ograniczoną ilość dostępnych miejsc.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z naszym biurem od Poniedziałku do Piątku w godz. 9 - 18.


Z wyrazami szacunku,


Zespół
OSKAR Agencja Rekrutacyjna
***************************************
Pl.Wolności 2/5
61-738 Poznań
tel. +48 61 850 48 48
fax. +48 61 850 48 61
e-mail: info@praca.nu
www.praca.nu


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: Re: OSKAR
Post: 24 kwie 2008, o 19:20 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Nie zadawaj tych pytan nam tylko napisz odpowiedz do agencji, ze interesuje Ciebie praca, a nie udzial w wycieczce, ze bilet i ubezpieczenie kupisz sobie tam, a im mozesz pokazac potwierdzenia, ze to zalatwiles. Ciebie interesuje praca i to jak agencja Ci ja zalatwi. Wiele agencji wprowadza ukryte oplaty - tak wlasnie jak ta - za przejazd, za ubezpieczenie, za tlumaczenie, za bla bla bla... Jesli to jest skladnikiem umowy, mozesz poprosic o dokladne rozbicie kosztow co za ile i porownac sobie ile by Ci to wyszlo samemu.

Pobieranie oplac za posrednictwo pracy od kandydatow do pracy jest niezgodne z prawem, dlatego czesto agencje przemycaja te koszty pod roznymi nazwami.

Zycze powodzenia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OSKAR
Post: 25 kwie 2008, o 13:25 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:41
Posty: 5
a co z moim wiekiem?
przecież jeśli będą za mnie załatwiać formalności to muszę im wysłaś jakieś ksero dowodu lub paszportu, przejdzie to że mam datę ur. 24.11.1990?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OSKAR
Post: 25 kwie 2008, o 13:52 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Przeciez masz 18 lat w tym wieku mozesz juz pracowac oferta , ktora ci przyslali jest tymczasowa - chyba, ze oferta jest na zasadzie Newsletter i wysylana jest do wszystkich zarejstrowanych osob.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OSKAR
Post: 26 kwie 2008, o 12:04 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:41
Posty: 5
tak własnie jest (bo na końcu maila było napisane że jeśli nie chce juz otrzymywać wiadomości to odpisać z treścią NIE)

ogolnie wyglądało to tak:
znalazłem oferte na jakiejs stronie i był podany kontakt mailowy więc tam napisałem, w odpowiedzi otrzymałem 2 maile:

pierwszy z konkretnymi odpowiedziami na moje pytania (m.in. że tylko od 18 roku życia)
a drugi to ten który jest w pierwszym poście czyli suche instrukcje dokumenty w załącznikach itp.

czyli jeśli to praca sezonowa to mogę bez problemów wypełniać wnioski?

ps. dostałem odpowiedź na propozycję o tym że sam zapłacę we własnym zakresie za bilety itp.:

Kod:
Witam,
w dokumnetach  zawartych w mailu dotyczącym konkretnej oferty ma Pan rozbicie kosztów wyjazdu i nie ma tam mowy o opłatach za pośrednictwo pracy. Opłata jest za transport, ubezpieczenie wymagane przez HOPS Labiur Solutions i tłumaczenie dokumentów aplikacyjnych. Niestety nie ma możliwości aby sam Pan pojechał, gdyż nasze biuro organizujue wyjazd całej grupy do pracodawcy w jednym dniu i o jednej godzinie.
Pozdrawiam,


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OSKAR
Post: 26 kwie 2008, o 12:08 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 kwie 2008, o 20:41
Posty: 5
przepraszam że post pod postem, ale nie wiem jak tu sie edytuje :)

jeszcze jedna sprawa: w takiej sytuacji, zaufać i zapłacić tej agencji?
na stronie maja jakieś certyfikaty i licencję GLA...ale nie wiem ...

ich strona: (napiszcie czy można temu zaufać, bo jadę pierwszy raz więc nie chcę się naciąć na jakieś nieprzyjemności/problemy)

http://wat.oskar.com.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: OSKAR
Post: 26 kwie 2008, o 22:08 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 kwie 2008, o 17:46
Posty: 1
ufac,nie ufac - nigdy nie ma gwarancji. co prawda nie przez oskara ale ze szkoly przez hopsa (" pozwalamy sobie przedstawić szczególną okazję do zarobkowego wyjazdu w ramach współpracy OSKAR Agencji Rekrutacyjnej z brytyjską organizacją HOPS Labour Solutions w ramach programu o nazwie "SWP" (Seasonal Work Programme).") ale jednak wyjezdzalam juz do angli i bylo ok. a jesli chodzi o kwote jaka oskar kaze ci placic to wcale nie jest ona tak mocno wygorowana i jest logiczna. pomijajac, ze placisz im i hopsowi (przeciez musza z czegos zyc;D) za zalatwienie pracy, to za bilety w obie trony zaplacilbys zblizona cene. decyzja nalezy do ciebie. ryzyko jest zawsze, z ta tylko roznica, ze jesli jestes pod skrzydlami hopsa, to jesli nie daj bog trafisz na jakis oboz pracy albo wyjatkowo kiepskie warunki socjalne to zawsze mozesz sie z nimi skontaktowac i wyjasnic im temat, a oni zorganizuja ci transfer na inna farme. niestety twoj aktualny pracodawca musi wyrazic zgode na twoje odejscie, co wbrew pozorom wcale nie jest takie pewne jesli jestes jednym z lepszych pracownikow na farmie;). ja jestem z hopsa zadowolona i w tym roku znowu pod jego skrzydlami udaje sie na zarobek ;), tym razem jednak do szkocji;).


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |