| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 16:07

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 1 paź 2005, o 21:00 
Witajcie,
moj post jest skierowany glownie do osob, ktore jako swiezo upieczeni
absolwenci szukali pracy w Londynie. Ja jestem w podobnej sytuacji:
wlasnie skonczylam dwa kierunki studiow na najlepszym uniwersytecie w Polsce
(haha, pewnie Wyspiarze, tak jak Amerykanie, nawet nie slyszeli, ze on
istnieje...). Znam biegle trzy jezyki obce i mam na to papiery, dwa kolejne
komunikatywnie. Obsluguje bez problemu progamy MS Office, pisze bezwzrokowo
na klawiaturze itp itd.
CV byloby idealne, gdyby nie to, ze moje jedyne doswiadczenie zawodowe, to
trzymiesieczny staz w miedzynarodowym koncernie.
Czy jest na tym forum ktos, kto moze mi doradzic jak efektywnie szukac pracy
w Londynie? Nie ma co ukrywac- nie zamierzam kelnerowac (w to bawilam sie na
studenckich wakacjach w Nowym Jorku), tylko chcialabym znalezc prace gdzies
w City.
Bilet do Londynu kupilam na koniec listopada, wiec tymczasem zamierzam
wysylac swoj zyciorys i listy motywacyjne do agencji posrednictwa pracy i
bezposrednio do firm z mojej branzy (poradzcie, co jest skuteczniejsze?).
Czy wysylac tez skany dyplomow, certyfikatow itp? Czy komus w ogole udalo
sie dostac prace za posrednictwem Internetu, tzn. bez rozmowy
kwalifikacyjnej na miejscu?
No i jak to jest z przyjmowaniem absolwentow? Tak jak w Polsce- najpierw
bezplatny staz, a potem dopiero propozycja pracy? Czy raczej drabina:
zaczynam od recepcjonistki i po kolei awansuje az do pozadanego stanowiska?
W archiwum grup dyskusyjnych znalazlam posta, ze do jednego z poszukujacych pracy zaczeto
dzwonic dopiero, gdy w CV wpisal sobie wymyslone doswiadczenie z GB. Wydaje
mi sie to troche ryzykowne... nie wiecie, czy takie informacje sa sprawdzane
podczas rekrutacji, czy tez wierza na piekne oczy? A czy doswiadczenie
zdobyte w USA rowniez jest cenione na rynku brytyjskim? To troche trudniej
sprawdzic ;-)
Z gory dziekuje za wszystkie konstruktywne odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie,
Edyta.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 9 paź 2005, o 07:31 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
Edyto mysle ze z twoja wiedza i wyksztalceniem i ZNAJOMOSCIA JEZYKA ANGIELSKIEGO bez wiekszych problemow powinnas znalezdz prace i to w swoim zawodzie. Podstawa musisz byc na miejscu bo bez rozmowy kwalifikacyjnej wyspiarze ani rusz, moja rada na poczatek znajdz jakakolwiek praCE, zeby sie utrzymac i w miedzyczasie szukaj lepszej, cv dostsuj do pracy (etatu) i nie zawsze umieszczaj w nich swoje wyksztalcenie, bo mozesz uslyszec ze masz za wysokie kwalifikacje do danego stanowiska, ale tutaj wszystko jest mozliwe, zycze powodzenia i bez obaw do dziela


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13 paź 2005, o 14:01 
Cześć Edyto:)

Nie wiem czy już jesteś w UK ale ja sie biję z podobnymi myslami- jechać, zostać? czy jest szansa na pracę w zawodzie w UK. Jestem absolwentem tegorocznym; stosunki miedzynarodowe AE w Poznaniu, dwa języki, trzeci obcy zaczynam i czego ja sie moge spodziewać tam?

Byłbym wdzięczny z jakieś info jak Ty dajesz zobie radę?

mój mail zamieściłem w temacie, będe wdzięczny z kilka słów

Piotrek


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 7 lis 2005, o 17:08 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 3 lis 2005, o 00:23
Posty: 7
Lokalizacja: South Wales
Edyto na twoim miejscu postawilbym - tylko i wylacznie na bezposredni kontakt - jesli jestes tak rezolutna - jak piszesz - bedzie o.k. Widzisz - forma pisemna - czesto dyskwalifikuje Cie juz na samym poczatku( brak NIN , doswiadczenia ) - a to dla osoby oceniajacej twoja"przydatnosc" w danej firmie moze byc decydujace ( to czesto formalisci ). Inna opcja - jaka bym polecil - mogla by byc praca w twoim wymarzonym miejscu - ale na poczatek na zasadzie wolontariatu - po paru tygodniach podbijesz serca wspolpracownikow - marzenia stana sie jawa . Jednak w zadnym wypadku nie poddawaj sie - WALCZ - o swoje - bo warto. Dla takich Ludzi - jak - Ty jest tu przyszlosc , lecz na poczatku - musisz pokazac ile jestes warta - ta pozycja nie jest zbyt wygodna , ale to tez nowe doswiadczenia - a poprzez ich pryzmat budujemy nasza madrosc. Pozdrawiam i trzymam kciuki. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: buhahahahaha
Post: 7 lis 2005, o 21:45 
Edyta, a jest cos czego nie umiesz?Kto powiedzial, ze uniwerek twoj byl najlepszy. Papierek na jezyki to nie wszystko, zwlasza w Anglii. I nigdy mnie nie przekonasz ze znasz trzy jezyki i dwa komunikatywnie. to tyle.
Jak ja bym cie niegdy nie zatrudnil ze wzgledu na pyszlkowatosc i brak pokory. Prosze nie pisac, ze wiesz co potrafisz, bo nie o to mi chodzi.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: buhahahahahx2
Post: 7 lis 2005, o 21:50 
aha. O uniwerku to na pewno nie slyszeli , bo i nawet by nie chcieli. zreszta dla nich to jestes kolejnym polakiem szukajacy pracy, jakich tysiace. z tym uniwekiem to niezle zaj.......


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 8 lis 2005, o 10:47 
Nie wydaje mi się, aby Edyta była 'pyszałkowata'. Po prostu dzieli się z nami swoimi wątpliwościami, a to, że pisze o swoim wykształceniu czy umiejętnościach, to nic niestosownego.

Jeżeli jesteś taką poliglotką Edyto, to polecałbym szukanie pracy właśnie pod tym kątem. Załóżmy że firma handlowa poszukuje pracownika z biegłym francuskim i hiszpańskim, jeżeli wejdziesz na rozmowę i swobodnie odpowiesz na kilka pytań zadanych w tych językach, nie powinni zwracać większej uwagi na brak stażu pracy w UK. Sprawdzaj http://www.jobcentreplus.gov.uk


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |