| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:43

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 paź 2005, o 13:23 
Witam, mam 17lat, w trakcie przyszłych wakacji nosze się z zamiarem wyjazdu do angli. Biorę pod uwagę dwie możliwości, pierwsza z nich to wolontariat, lecz ponoć z tym nie jest tak łatwo, gdyż wiele osób z angli bieże udział w wolontariacie aby mieć co wpisać w Extracurricular activities na aplikacji do uniwersytetu, wiec okazje do pracy wolontariackiej sa praktycznie tylko w szkolach. Znajomy sugerował mi abym pisał e-maile do szkół na terenie UK bo czasami oferują pewne formy wolontariatu, z zapewnionymi noclegami u jakiegoś z nauczycieli. Druga opcja to wyjazd do pracy...lecz tutaj mam wątpliwości czy mój wiek nie będzie stanowił problemu :? (18lat skończe dopiero w październiku 2006). Dlatego też chciałbym aby użytkownicy tego forum podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z zatrudnianiem niepełnoletnich.
Zależy mi jedynie na tym aby móc przez 2 miesiące obcować z inną kulturą oraz udoskonalić znajomość angielskiego, aby w przyszlości [pod koniec szkoły] móc spokojnie pojechać do anglii bez problemu z językiem.
Pozdrawiam Daniel :D


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 17 paź 2005, o 12:40 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
O ile się orientuję, to w UK mozna pracować full time od 16. lat, czyli nie powinieneś mieć problemów.
Jako wolontariusz także powinno być nietrudno się zaczepić, chćby w sklepach Oxfamu i innych charities często wiszą ogłoszenia że przyjmą volunteers. Moja znajoma udziela sie zaś w muzeum. Jeżeli jesteś gotów poświęcać czas za dobre słowo, to chyba niewielu ci odmówi :)
Pamiętaj że ciągle musisz z czegoś żyć, więc może najlepiej znajdź płatną pracę, a 'woluntować' (nie wiem czy jest takie słowo :) ) możesz po południu/w weekendy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 17 paź 2005, o 21:24 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
tak jak witek ci napisal tutaj mozesz pracowac na full time od 16 rtoku zycia (oczywiscie nizsza jest Najnizsz krajowa) wolontariat daje ci ulgi w podatkach, a podstawa praktyke, to jest mile widziane bo juz cos robiles, pozatym zwracaja ci wszelkie koszty poniesione na wolontariat tak jak koszty przejazdu, czy noclegi jezeli bylo potrzeba, to jest dobra forma startu dla mlodych ludzi


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 20 paź 2005, o 19:43 
dzięki za odpowiedzi, rzeczywiście pracować można począwszy od 16lat zaś stawka to 3f/godz :D
@v-tec miałem na myśli wolontariat który zapewniał by mi lokum, jedzienie i ewentualnie kurs językowy :wink: póki co dostałem negatywną odpowiedź z programu MŁODZIEŻ - piszą, że trzeba być pełnoletnim ;/


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 22 paź 2005, o 19:31 
wolontariat to nie sposob na zycie i utrzymanie sie. bez normalnej pracy dlugo nie pociagniesz...


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |