| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, o 11:18

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 1 mar 2010, o 15:30 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 25 lut 2010, o 20:35
Posty: 5
Witam,


Mój post będzie banalny, pewnie dostane baty "bo pytania sie powielaja i byly na tym forum" ale jestem po kilkudziesieciu rozmowach z tzw. biurami rachunkowo-administracyjno-pomocowymi pomagającymi zalozyc dzialalnosc w UK i mam maly metlik w głowie. Obecnie mieszkam w Polsce, jestem tu zameldowana i ?uziemiona? na co najmniej rok, ale chce otworzyc działalnosc w UK ( branża e-handel ).

Zatem, czy w mojej sytuacji ( Zycie i zameldowanie w PL ) moge w UK załozyc firme ? Jesli tak, to czy wystarczy tzw. ?wykupienie? adresu w UK i ?droga wolna? , czy tez musze rejestrowac ?jakakolwiek dzialanosc? w PL ? mam na mysli oddzial firmy; i wtedy pytanie gdzie się rozliczam, mniemam, ze tylko w UK (??) choc tuta słyszałam tez rozne glosy, ze w dwoch krajach poniekad (???).

2. Dzialanosc w UK. Jak to zrobic aby wyszlo jak najbardziej ekonomicznie ? Wszelkie biura zalecaly mi Ltd, niemniej nie jestem do konca przekonana, czy (na poczatku) jest to tak cudowny pomysl, czy np. nie lepiej pierwsze 1-2 lata być na self employed a potem przejść , ew. na Ltd ?

3. Ad. Self employed. Czy nazwa firmy musi zawierac moje imie i nazwisko ? Czy moze byc to wymyslona nazwa, oddajaca charakter firmy ?

4. Co z VAT-em ? Oferuje usługe - jak się wtedy rozliczac tj. ksiega przychodow? etc. ? co z fakturami, czy moga byc to faktury elektroniczne ?


Z gory dziekuje za wszelkie porady i wskazowki.

Pozdrawiam :) :D ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 12 mar 2010, o 00:12 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 11 mar 2010, o 23:45
Posty: 2
no raczej jak masz firmę w Anglii to tam się rozliczasz normalnie. W Polsce już nie no chyba ze tu i tu coś masz. Początkowo nic nie musisz rejestrować, możesz normalnie zacząć biznes i masz 3 miesiące na próbę.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 lis 2010, o 16:58 
Hej, ja bylam na workshopie w HMRC na Wembley i dowiedzialam sie, ze nie trzeba koniecznie zakladac ltd. mozesz caly czas dzialac na zasadach self-employed, tylko tyle, ze placisz podatek od calego zysku jaki osiagniesz, natomiast spolka ltd funkcjonuje jako osobny organizm, Ty kupujesz udzialy i w zaleznosci od tego ile ich masz taki Ci bedzie przyslugiwal procent zysku. Powiedziano nam tez, ze warto zainwestowac w dobrego ksiegowego zeby potem nie miec problemow z nimi:)!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 30 lis 2010, o 07:40 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 31 sie 2010, o 05:08
Posty: 59
Zeby zalozyc dzialalnosc w Anglii koniecznie musisz miec angielski adres zamieszkania ( nie mylic z zameldowaniem bo ten tez jest potrzebny ),jak przedmowca wczesniej napisal masz 3 miesiace na zarejestrowanie takiej dzialanosci ( kwestja do 30 minut wypelnienie formularza,online jeszcze szybciej ),koniecznie musiesz tez zglosic sie do urzedu pracy czyli do Job Centre Plus po NIN,najlatwiejszym sposobem jest jednak self-employed,placisz banalnie niski "ZUS" okolo 12 funtow miesiecznie,i rozliczasz sie co roku z podatku.Do tego nie trzeba isc do ksiegowego,wszystko wypelnia ci na miejscu za darmo.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 sty 2013, o 00:43 
Witam wszytskich!! Chciałabym założyć firmę w UK, paradoksalnie dlatego, że wylądowałam w Niemczech - nie znam języka nie mam szansy na satysfakcjonującą pracę, ale mam pomysł na biznesik jednoosobowy. Z powodu nieznajomości języka niemieckiego chciałabym założyć działalność w UK, znam angielski, pracowałam tam, środowisko jest jak dla mnie bardziej przyjazne. Pytanie, czy mogę mieszkać w DE i prowadzić działalność w UK? I czy może to być self empoyement? Chciałabym prowadzić sklepik internetowy z kosmetykami własnej produkcji, więc nie zakładam jakichś kolosalnych obrotów... Czyli musiałabym wystawiać rachunki za sprzedane towary, ponosiłabym koszty produkcji itd. Dodam, że o prowadzeniu działalności gdziekolwiek mam blade pojęcie, pracowałam zawsze na etacie i nigdy bym nie przypuszczała, że przyjdzie mi otwierać coś swojego, ale stało się, mam taki pomysł. Pytanie czy wykonalny?
Krążą obiegowe opinie, że wszystko można załatwić przez internet, i nie trzeba mieszkać w UK, aby mieć tam firmę. Jak to jest?

Bardzo proszę o wyrozumiałość, na prawdę się na tym nie znam.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25 sty 2013, o 11:17 
Pewnie można to załatwić bez problemów tylko polecam poczytać czy skonsultować się z jakimś doradcą który zna się na kwestiach prawnych w takiej sytuacji.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17 lut 2013, o 09:10 
Witajcie, czy ktoś przechodził faktycznie przez taki procesor z udziałem pośrednika i korzysta z księgowości na miejscu aby to wszystko rozliczać ?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |