| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 09:21

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 13 sty 2011, o 20:22 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 sty 2011, o 19:36
Posty: 1
Witam...

Na wstępie zaznaczę, że obecnie mieszkam w Polsce.

Otrzymałem dziś od agencji: KCI Group Ltd
ofertę pracy w Angli w fabryce mebli jako:
mechanik utrzymania ruchu w Wielkiej Brytanii bez znajomości języka angielskiego.

Ogólne waruki tej oferty to:
6 GBP netto za każdą godzinę pracy plus płatny urlop, praca w systemie dwuzmianowym (dniówka lub nocka).
Po 10-12 godzin na dobę, również w weekendy.
Agencja gwarantuje bezpłatne zakwaterowanie w wynajmowanych domach.
Pracownik ponosi jedynie koszty rachunków za media (prąd, wodę, gaz) w łącznej kwocie 54 GBP miesięcznie.
Transport zorganizowany jest busami pracowniczymi z miejsca zakwaterowania do fabryki i jego koszt to:
- z miejscowości, w której jest fabryka - 5 GBP tygodniowo;
- z miasta pod którym jest fabryka - 12 GBP tygodniowo.
5. Dojazd z Polski do UK: bilet lotniczy/autokarowy, którego koszt odciągany jest z wypłaty.
Z lotniska pracownika odbiera kierowca, który zawozi go do miejsca zakwaterowania.
6. Długość trwania kontraktu: 3 miesiące z możliwością przedłużenia.

I Co o tym sądzicie?
Czy w/w warunki są uczciwe?
Jakie są koszty skronego życia w UK ?
Czy należą mi się jeszcze jakieś dodatki (dziecko, rodzina, narazie przebywała by w Polsce).
Co radzicie jako osobie, która nie była nigdy w Angli, na co uważać, gdzie się zgłosić i w jakiej kolejności?
Gdzie i jak (jakie koszty czy bezpłatnie) można rozpocząć naukę j. angielskiego ?

P.S. Z moich wyliczeń wychodzi mi lekko ponad 1500 funtów netto/mieś.
6 * 12 = 72
72*21 = 1512.

Jeżej jest wśród Was ktoś chętny do pomocy i wytłumaczenia mi co i jak to zapraszam na GG: 4185041 lub Skype: mc_neo.

Z góry dziękuję i pozdrawiam...
MC_NEO


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 16 sty 2011, o 02:16 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Upewnij sie co z ta stawka, bo w UK nikt nie podaje zarobkow netto.
Sprawy zamieszkania wygladaja wg mnie bardzo podejrzanie - nie slyszalam, zeby gdziekolwiek w UK nie trzeba bylo placic za mieszkanie, a jedynie za rachunki i to TYLKO 54 GBP miesiecznie. To brzmi wrecz niewiarygodnie.... no chyba ze bedzie was mieszkalo z 10 w jedno/dwu pokojowym mieszkaniu...
Transport... nie wiem jak jest poza Londynem. Na Londynskie warunki - zdecydowanie wiecej


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 9 lut 2011, o 09:59 
hej

Mnie rowniez wyglada to troche podejrzanie - raczej wyglada to na najnizsza legalna stawke brutto, bo tak jak pisala Auzzie tutaj stawki podaje sie brutto (before tax, czyli przed odtraceniem podatku).

Sprawa druga - 12godz w fabryce przez 6 dni w tyg to strasznie duzo... Dowiedz sie o nadgodziny - jak one sa platne, to czesc tych godzin chyba sie powinna liczyc jako nadgodziny - czyli platne 1.5 lub 2 x normalna stawka.

Jesli chodzi o dojazdy to jest to cena wiarygodna Auzzie - jesli jest to mala miejscowosc i dojazd bedzie trwal 10-15 min busem 10cio osobowym, to jak najbardziej moze to tyle kosztowac - nie zapominaj, ze agencja sciaga juz niezly haracz z pracodawcy.

Co do mieszkania - to tak jak powyzej z dojazdami, agencja pewnie dostaje ?15 za godz (lub wiecej), wiec pewnie zorganizowala tanie noclegi dla ludzi. Poza Londynem ceny sa o wiele nizsze (ja pracuje w Londynie, ale w nim nie mieszkam), zwlaszcza jesli pokoje beda 4-5 osobowe w typowych dla Anglii (niestety) zagrzybialym zawilgoconych starych domach. Do tego jedna lazienka na 10 osob...

Warto dopytac sie o szczegoly!! Czyli zapytaj:
- czy stawka jest netto czy brutto, jesli powiedza dalej ze netto, to koniecznie sie dowiedz jaka jest brutto! (taka forma testu)
- kiedy zaczynaja naliczac nadgodziny i ile placa za nie. Praca w weekendy zawsez jest wyzej platna! Z reguly pierwsze 4 godz stawka x 1.5, reszta godzin: stawka x 2. Ale pewnie zalezy od miejsca.
- jakie sa warunki mieszkaniowe - ile osob w pokoju/domu/mieszkaniu, ile lazienek/kuchni
- ile trwa dojazd busem (mniej wiecej)
jak sa wyplacane pieniadze - czy np zalaza ci konto (sa bezplatne konta, tylko z zalozeniem moze byc problem, trzeba miec list od pracodawcy), czy daja czeki, czy przelew (jesli czeki to trzeba miec konto, inaczej bedzie musial placic za ich realizacje)
- Dowiedz sie tez czegos o okolicy...

pozdrawiam i powodzenia


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 9 lut 2011, o 14:08 
pewnie KCI zaproponowało Ci pracę w Bedford?? Faktycznie może być tak jak mówisz, ponieważ pracownicy niepracujący przez KCI zarabiają więcej, ale muszą sobie opłacić mieszkanie. Upewnij sie jaki ci dadzą kontrakt czy napewno na 3 miesiące, bo jest tak że skończy się zamówienie i zostajesz bez pracy :( pozdrawiam


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 19 lut 2011, o 13:17 
Mam wlasnie ten sam dylemat .Dostalem od firmy KCI propozycje pracy w Bedfort w fabryce jako stolarz.Ale w czasie pierwszej rozmowy tel. mowa byla o stawce brutto okolo 5GBP co do reszty wszystko sie zgadza .Mam rozmowe kwalifikacyjna 22-02-2011 w Poznaniu.Sam tez nie wiem czy to sie oplaca i czy nie jest to czysty wyzysk.Chce sie wyjechac zeby cos zarobic bo wystarczy ze obecny pracodawca tu w Polsce mnie wyzyskuje.Jezeli ta stawka na godzine sie potwierdzi to ile ja wtedy zarobie i jak to sie ma do utrzymania .


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 lut 2011, o 00:12 
witam Cie ja kolego pracuje za 6 na godzine brutto mam auto place za mieszkanie 165 za 3 tygodnie plus gaz i prad jedzenie we wlasnym zakresie troche mi zostaje ale kokosow nie mam, 40 godzin tygodniowo pozdrawiam


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 kwie 2011, o 17:07 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 2 kwie 2011, o 16:52
Posty: 5
NAPISZ CZY SKORZYSTAŁEŚ Z OFERTY KCI BO JA TEŻ MAM ROZMOWĘ


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |