| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 21:49

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31 sty 2008, o 00:50 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 31 sty 2008, o 00:13
Posty: 1
Jestem w Londynie dopiero od 3 miesięcy.Znalazłam pracę w firmie sprzątającej supermarkety. Próbowałam w wielu miejscach bo nie chciałam sprzątać, ale nie udało się. Tzn szanuje wszystkich ludzi którzy wykonują ten rodzaj pracy, gdyż jest ciężka, szczególnie jeśli pracuje się na nocną zmianę po 14 godzin za 5 funtów/h. Z wykształcenia jestem mgr chemii. Mam pytanie czy pracują tutaj ludzie z podobnym wykształceniem do mojego? Jak udało się Wam znaleźć pracę w zawodzie np chemika analityka lub podobnym np w firmie farmaceutycznej? Czy w ogóle jest to możliwe? Na jakich stronach inetrnetowych szukaliście pracy? Bo ja znajduję tylko działy dotyczące sprzątania, opieki nad dziećmi, prac budowlanych itp Czy dyplom mgr chemii jest honorowany w UK? Czy musi być przetłumaczony na język angielski?czy potrzebne są referencje od promotora?Czy można tu odbyć staż lub jakiś dodatkowy kurs, który ułatwiłby znalezienie pracy? Jak go odszukać? Niestety nie mam dużego doświadczenie w pracy w laboratorium jedynie miesięczne praktyki w laboratorium analiz mocznika i melaminy w Polsce. A studia bardziej przygotowują od strony teoretycznej niż praktycznej niestety. A jeśli już uczymy się pracy w laboratorium to najczęściej stosując przestarzały sprzęt. Proszę pomóżcie! Czy mam w ogóle szanse na znalezienie pracy w swoim zawodzie? Czy pozostanie mi sprzątnie a tytuł magistra i 5 lat ciężkiej nauki mogę schować do szuflady? Czy wracać do Polski i pracować za 1500zl ale w swoim zawodzie? Dodam,że jestem tu razem z moim chłopakiem , który na razie nie chce wracać. A mój angielski jest na średnim poziomie, ale cały czas się uczę. Proszę pomóżcie!!! Czekam na fachowe porady. Z góry dziękuję. Zdesperowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 31 sty 2008, o 23:34 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 kwie 2007, o 17:41
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków-Southend on Sea
Nie będzie to fachowa porada, bo nie mam ze studiami chemicznymi nic wspólnego, ale może powysyłaj CV do aptek, znajdź jakieś duże firmy farmaceutyczne i tam też wyślij CV, a nuż się uda. Powodzenia :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 29 lut 2008, o 21:22 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 22 lis 2006, o 21:02
Posty: 25
Bez praktyki w jakiejs miedzynarodowej firmie której nazwe znaja tu w UK ,raczej masz male szanse bo oni nie patrza na jakies polskie dyplomy,ale moze zaczniesz od najnizszego poziomu?
http://www.polytec.co.uk/search/?keywor ... rch=search


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 29 lut 2008, o 23:10 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
W sprawie dyplomu proponuje odwiedzic strone http://www.naric.org.uk/. Jest to instytucja, ktora zajmuje sie porownywaniem klasyfikacji, nostryfikacja dyplomow, tlumaczeniami, doradztwem zawodowym itd. Niestety wiekszosc naszych "magistrow" tutaj nie jest akceptowana jako magister tylko jako tytul "Bachelor" czyli naszy licencjat.

Co do pracy - sprobuj poszukac wyspecjalizowanych agencji posrednictwa pracy. Te ogolne beda do niczego przy takiej waskiej specjalizacji, ale wyspecjalizowana agencja powinna byc w stanie pomoc.

Nie musze chyba wspominac, ze powinnas miec bardzo dobry angielski.

Powodzenia! :)
[/url]


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 paź 2011, o 21:41 
Hej! Widzę że czasy się nie zmienią. Jestem również po chemii w Polsce. Mam weryfikację przez UK NARiC zrobioną dyplomu, kurs angielskiego, list z referancjami od mojego kierownika praktyk z Polski, CV oraz cover letter. Poszukuję praktyk (bezpłatnych nawet) w Londynie. Powiem szczerze że bardzo ciężko jest mi się odnaleźć. Możesz mi napisać jak twoje losy się potoczyły. dziękuję za info


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |