| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 25 kwie 2024, o 16:58

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
Post: 8 gru 2010, o 00:37 
Witam serdecznie!

Przeczytałem wszystko dokładnie ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Byłbym wdzięczny za wszelka pomoc. Sprawa wygląda tak:

Pracuję full-time w jednej z firm a dodatkowo chciałbym założyć osobny biznes po godzinach. Firma w której pracuję odprowadza za mnie ubezpieczenie oraz podatki. Branża mojej dodatkowej działalności to e-handel. Jak to prawnie pogodzić? Czy ktoś miał jakieś podobne doświadczenia w tym zakresie?

Mam zamiar założyć osobne konto bankowe biznesowe aczkolwiek zastanawiam się nad tańszym osobistym. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady szczególnie od osób, które miały do czynienia lub są w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam
DF


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 9 lut 2011, o 19:59 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 9 lut 2011, o 00:07
Posty: 3
Mam troszkę inny problem, a raczej pomysł na biznes. Czy ktoś posiada kontakt do wydawców, którzy potrafią wydrukować zapachowe książki. Wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, miły zapach podczas czytania. Gorzej będzie jak trafi się książka podobna do gry Diablo i będzie trzeba wąchać te smrody. Czy ktoś już wcześniej załatwiał formalności z taką książkową działalnością ?? Jak to może wyglądać w UK ??


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 22 lut 2011, o 10:19 
Witam...
Mam pytanie ponieważ ilu ludzi zapytałem zawsze dostawałem inna odpowiedz... Czy jeśli jestem sole trader z karta cis i kupuje rzeczy potrzebne mi do firmy jak wyposażenie biura, strona internetowa i van to odliczam od podatku cała kwotę jaka zapłaciłem za dane przedmioty czy jakiś procent tylko?? Słyszałem ze jest jakiś limit ile możesz odliczyć w jednym roku?!
I jeszcze jedno pytanie może być trochę zakrecone:
Jednocześnie jestem self employed i mam tez kOntrakt w firmie i w revenue powiedzieli mi ze odliczajac wszystkie koszta jakie Ponosze jako se mogę odliczyć od podatku który zapłaciłem na kontrakcie ponieważ jak się będę rozliczal z revenue to ich interesuje ogólny income i ogólne wydatki.. Czy to prawda?? Jeśli zle wytlumaczylem to napiszcie to jakos to uproszcze...Pzdr


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 8 lut 2012, o 23:21 
Witam :) Sprawa wygląda tak, że znalazłam pracę w Anglii jako fryzjerka i warunkiem jaki musze spełnic to muszę sie zarejestrować jako self-employed z tym ze dostaje wynagrodzenie jak zatrudnio jakies 6,20 na godzine. OK wiem ze musze uiszczac oplate kwartalna w wysokosci okolo 40funtow kwartalnie to juz jasne. Ale nie znam innych kosztow, bo iz gdyz poniewaz :wink: wiadomo bede musiala sama rozliczyc sie z ukonczenia roku podatkowego i teraz czy lepiej byloby poszukac ksiegowego czy sama dalabym rade sie rozliczac?? jakie sa koszty w anglii za pomoc ksiegowego jesli bylby mi potrzebny?? Zakladajac ze zarobie okolo 1000Ł miesiecznie (zreszta i tak przy niezlym zaokragleniu :? ) jaki moze mi wyjsc koszt oplat zwiazanych z rozliczeniem sie po zamknieciu roku podatkowego?? Przydaloby mi sie to wiedziec zebym wiedziala czy w ogole mi sie oplaca zatrudnic u osoby ktora tak placi i wymaga zebym byla selfemployed bo nie chce potem kilku zer oplacac dla urzedu skarbowego, bardzo prosze o precyzyjna rade. od niedawna jestem w anglii i kompletnie nie mam pojecia o rozliczeniach jako self employed.

Serdzecznmie dziekuje z gory za rade i pozdrawiam ciepło.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 lut 2012, o 22:57 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Najlepiej podzwonic po ksiegowych i sie popytac.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 maja 2012, o 23:15 
Witam serdecznie,

Chciałbym w niedługim czasie otworzyć działalność w UK - "self-employed" jak na razie. W późniejszym czasie przekształcić w spółkę, ale do tego jeszcze długa droga.
Będą to usługi internetowe 1-3 serwisy.
Myślałem o działalności w Polsce jednak podatki i te wszystkie opłaty zniszczyły by mnie już w pierwszym okresie trwania działalności, więc myślę o UK.
Czytałem, że są firmy, które zajmują się pomocą w rejestracji działalności w UK.
Mam wątpliwości co do uzyskania przez takie firmy numeru NIN, bo z tego co wyczytałem trzeba osobiście się zgłosić do urzędu po ten numer, jednak firmy te piszą, że wszystko załatwiają i nie trzeba być fizycznie nawet w UK. Jak to ma się do rzeczywistości? W jaki sposób firmy te załatwiają ten numer, skoro trzeba osobiście umówić się na spotkanie z Job Centre Plus?
Skorzystałbym z takiej pomocy, bo nie mieszkam w UK, jednak mam wątpliwości co do uczciwości takich firm, bo ich słowa przeczą temu co jest tak naprawdę w rzeczywistości.
Proszę o odpowiedź.
Mam jeszcze kilka pytań, ale to już w późniejszych postach.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25 lip 2012, o 22:19 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:47
Posty: 57
Ja myślę, że wszędzie trudno zacząć, zwłaszcza za granicą. mój znajomy jak zakładał biznes w uk to się kontaktował z Monika Sharma , ona ma swoją firmę i wlasnie zajmuje się finansami i inwestycjami... Tyle mogę polecić od siebie. Ja sam nie zakładałem, ale tyle powiedział mi znajomy, a widzę, że się rozkręca, więc sobie dobrze radzi. najlepiej poszukajcie jakieś polskie biuro księgowe londyn , tam powinni coś wyjaśnić...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |