| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 07:35

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 4 wrz 2009, o 21:02 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
pawcio1978 pisze:
jakie jezyki obce znaja anglicy? ile procent anglikow zna jakis jezyk obcy albo go uczylo sie?

Jesli pytasz o wszystkich Angilkow, to nie wiem. Moi znajomi najczesciej mowia po francusku, hiszpansku badz wlosku. (rodowici anglicy) Jaki procent anglikow uczy sie angielskiego - nie wiem, nie przeprowadzalam badan statystycznych

pawcio1978 pisze:
- ilu z nich mijajacych cie na ulicy zna podstawy geografii/biologii czy innych nauk?

Ja nie wiem, a Ty wiesz? Stales przez tydzien w jednym miejscu i przeprowadzales ankiete? Jesli tak, chetnie poznam OBIEKTYWNE wyniki tego sondazu.

pawcio1978 pisze:
- czemu jako jedyni w europie nie potrafia zmienic systemu imperialnego na metryczny?

A czemu mieliby to robic? Przynajmniej sa orginalni, a nie jak bydlo, wszystko takie same. Jako jedni z niewielu nie zgodzili sie rowniez na pelne czlonkostwo w Unii. Moze to swiadczy o tym, ze sa jednak madrzejsci od reszty?

pawcio1978 pisze:
- czemu jedynym jezykiem ktory oni rozumia to angielski?

Przeczytaj moja odpowiedz odnosnie punktu pierwszego. Kto Ci powiedzial, ze to JEDYNY, ktory rozumieja?

pawcio1978 pisze:
- dlaczego to wlasnie przed barami widzisz najwiecej anglikow?

Jak jestem w Angli przed barami widze Anglikow. Jak jestem w Polsce to widze Polakow... niekoniecznie przed barem. Najczesciej w krzakach, pod dworcami albo przyslowiowa budka z piwem, tudziez w parku albo na placach zabaw dla dzieci...

Co sie tyczy reszty Twojego postu... nie wiem skad w Polsce pochodzisz i co w zyciu widziales, ale identycznie jest w Trojmiescie, zarowno jesli chodzi o roboty drogowe jak i cholote, ktora smieci...

Polecam Ci odrobine obiektywizmu...

Btw... skoro tak Ci tu wszystko przeszkadza, spakuj sie i wracaj do domu. Anglicy Cie tu na sile lewa strona nie ciagneli. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 4 wrz 2009, o 21:43 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 8 lut 2008, o 02:02
Posty: 320
Auzzie:
Wiec nie mow ze angole nie pija.
Poza paroma angolami ktorzy znaja niemiecki to pozostali ktorych znam to nie mowia w zadnym obcym jezyku.

Mowisz o rodowitych anglikach. A wystarczy ze jeden z rodzicow jest anglikiem a drugi np wlochem, hiszpanem i juz masz dziecko dwujezyczne (a jest rodowitym anglikiem/angielka mowiacym w drugim jezyku) :P

Chodzilo mi ilu angoli uczy sie obcego jezyka? Zaledwie mala garstka.
Zauwaz ze nawet w policji/szpitalu/banku itp musza korzystac w duzej ilosci z firmy zatrudniajacej tlumaczy bo bardzo wielu gliniarz nie zna jezyka obcego.

Nie wiem czy slyszalas. Ale byl kiedys problem w Komisji Europejskiej czy w siedzibie Unii Europejskiej poniewaz szukali Anglikow znajacych jezyk obcy. Sadzisz ze znalezli grono chetnych? Oczywiscie ze nie. I musieli skorzystac z pomocy obcokrajowcow znajacych angielski :P

Jestem w Anglii ponad 3lata. A juz pare razy bylo slychac w mediach o zaginieciu waznych danych czy dokumentow? Czy inny cywilizowany kraj na swiecie doprowadza do takich rzeczy?

Rodowici angielscy lekarze nie znaja laciny medycznej bo nie ucza ich tego na studiach.

Podalem ci juz pare przykladow w ktorych widac brak wyksztalcenia i "rodowitych" anglikow.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 wrz 2009, o 15:52 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Z jednej strony masz racje, a z drugiej nie...

Ja obracam sie w srodowisku rodowitych Angilkow (matka angilik, ojciec anglik, i pokolenia angielskie). Nie mowie o mieszanych rodzinach osiadlych 20 - 40 lat temu, chociaz takie rowniez znam i rowniez wszyscy sa wyksztalceni i znaja jezyki.
WSZYSCY moim znajomi maja pokonczony przynajmniej jeden kierunek studiow i znaja przynajmniej jeden jezyk obcy. Podobnie jest w pracy.

Btw... nigdzie nie napisalam, ze Anglicy nie pija, ale krytyka chlania u Anglikow skierowana od Polakow to dla mnie bycie hipokryta.

Lekarze... hm.. jesli masz na mysli lekarza z Indii, ktorego ledwo mozna zrozumiec to sie zgodze. Mialam tu jednak doczynienia z kilkoma Angielskimi lekarzami, ktorzy swoje umieli... chociaz generalnie na temat tutejszej sluzby zdrowia mam bardzo negatywna opinie i nie korzystam z niej chyba, ze mnie przypili.

Mim zdanie mozna sie czepiac i wytykac, ale kazdy narod w miejszym badz wiekszym stopniu jest taki sam. My rowniez nie jestesmy idealni...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 wrz 2009, o 00:04 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 8 lut 2008, o 02:02
Posty: 320
Auzzie:
Zgoda. Polacy nie sa idealni jako narod. Ale wiecej wiemy i potrafimy niz np Anglicy, Hindusi, Murzyni. Co prawda sa wyjatki ale nie spotyka sie ich czesto.

Dwa lata temu w wakacje przekroczylem predkosc jadac wlasnym autem. Policjant doczepil sie m.in o to ze nie mam angielskiego prawa jazdy tylko polskie (bylem wtedy juz 2 lata w UK). Wyobraz sobie ze sprawe skierowal do Magistrate Court, a Sad stwierdzil ze jestem nie winny (zgodnie z dyrektywa UE).

W Anglii mialem dwa razy stycznosc z tutejszym NHS. Raz jak bylem zostalem w Polsce operowany a tutaj trzeba bylo zmieniac mi opatrunki i usunac szwy.
Drugi razy jak mialem operowana dlon w Royal Infirmary i nie narzekam bo zaopiekowali sie mna jako pacjentem.

Ale wiele jest przypadkow ze bez wzgledu na wyksztalcenie Anglicy sa beznadziejni.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 wrz 2009, o 16:53 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 8 lut 2008, o 02:02
Posty: 320
naruszenie regulaminu forum
zmienione przez moderatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 7 wrz 2009, o 22:15 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Angielska chlopaka szuka polska dziewczyna ......a po co wypisujecie wszystkie te "prawdy"? Założe post pt: Ile diabłów zmiesci sie na łebku od szpilki i macie wiecznosc na udowadnianie kto ma rację :lol: ........dajcie chlopakowi znależć dziewczynę.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 8 wrz 2009, o 22:08 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
pawcio1978 pisze:
Auzzie:
Zgoda. Polacy nie sa idealni jako narod. Ale wiecej wiemy i potrafimy niz np Anglicy, Hindusi, Murzyni. Co prawda sa wyjatki ale nie spotyka sie ich czesto.
Ale wiele jest przypadkow ze bez wzgledu na wyksztalcenie Anglicy sa beznadziejni.


Pawel... nie galopuj tak. Moj maz i cala jego rodzina to Hindusi i wybacz, ale wiekszosc z nich jest lepiej wyksztalcona niz nie jeden europejczyk. :evil:

O Twoim prawku bylo juz w kilku postach. Ja mialam kiedys do czynienia z agencja rekrutacyjna, ktora zadala ode mnie wizy i nie docieraly do nich zadne tlumaczenia i rozmowy z Home Office'a, ze ja takowej nie potrzebuje... w rezultacie agencja nie zarejestrowala mnie u siebie, bo twierdzila, ze nie mam prawa pracowac w Uk...

Btw... Ricky... how's the chick hunt going? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |