| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 02:54

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 kwie 2008, o 21:22 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:55
Posty: 3
Witam serdecznie i prosze o rade. Jestem w Anglii od lipca zeszlego roku a od sierpnia pracuje. W zwiazku z sytuacja finansowa zamieszkalam w kawalerce wynajmowanej przez kolezanke. Ten adres podalam tez we wniosku o NIN. Nie posiadam zadnego address proof.Teraz musze podac adres zamieszkania aby uzyskac zwrot podatku, a wspollokatorka nie zgadza sie na ponowne podanie naszego adresu -jest studentka i potwierdzajac ze mieszka z osoba nie sudiujaca musialaby zaczac placic council tax). Teraz musze podac adres zamieszkania zeby uzyskac zwrot podatku. Nie wiem jak to rozwiazac. Czy ktos moze mi powiedziec, jakie konsekwencje pociaga za soba "zameldowanie" kogos u siebie (zwlaszcza jesli chodzi o council tax). Czy jesli np. podam adres chlopaka, zmieni to jakos wysokosc jego council taxu?
Mam nadzieje ze to sie trzyma kupy i blagam, poradzcie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 23 kwie 2008, o 21:54 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
oczywiscie, ze zmieni wysokosc council taxu nawet wiecej zabiora jej znizki bo zapewne takie posiada ale widniejac na umowie o mieszkanie nie bedziesz mial potwierdzenia adresu. Potwierdzeniem adresu jest rachunek wystawiony na Twoje nazwisko gaz / prad / tel. stacjonarny ...itd moze tez to byc wyciag z banku lub angielskie prawo jazdy / niektorzy akceptuja rowniez korenspondencje z Home office. Nie wiem czy dobrze rozumiem IR chce od ciebie takiego potwierdzenia czy wystarczy im adres do korenspondencji?? jezeli to 2- gie to niby skad council ma sie dowiedziec, ze mieszkasz z kolezanka??


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 kwie 2008, o 15:56 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:55
Posty: 3
Wielkie dzieki za szybka odpowiedz!! Chyba jednak zle sformulowalam pytanie..Musze podac adres na fromularzu o zwrot podatkow. Nie moge podac obecnego, gdyz przebywam tam bez wiedzy landlorda. Ich chyba informuja o tym kto powinien placic council tax? Wspollokatorka studiuje i nie placi. Chcialabym podac adres chlopaka, zadna z osob mieszkajacych w jego domu nie studiuje, czy w tej sytuacji podanie tego adresu jako miejsca zamieszkania zmieni cos w wysokosci jego podatku? Przepraszam jesli pytam o rzeczy oczywiste, do tej pory nie mialam tu do czynienia z urzedami i nie wiem na ile one maja ze soba kontakt i w jakim stopniu wymieniaja sie informacjami. Poza tym nastraszono mnie deportacja i wiezieniem:) bede bardzo wdzieczna za pomoc!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 kwie 2008, o 16:04 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Nikt nikogo o niczym nie informuje :))) Pod moim adresem rozlicza sie kilkanascie osob, ktore mieszkaja zupelnie gdzie indziej na wynajmowanych pokojach i z przyczyn oczywistych ( np. brak zaufania do wspollokatorow i obawa zaginiecia korenspondencji) podaja moj adres. Napewno nie trafisz ani do aresztu ani nie deportuja Ciebie z tego powodu :mrgreen: W podaniu adresu chodzi o to aby korenspondencja zwrotna do Ciebie dotarla


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 kwie 2008, o 20:05 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:55
Posty: 3
Bardzo bardzo dziekuje!!! Juz jestem spokojna. Super!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 kwie 2009, o 11:14 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 27 kwie 2009, o 00:14
Posty: 3
Eliss pisze:
Nikt nikogo o niczym nie informuje :))) Pod moim adresem rozlicza sie kilkanascie osob, ktore mieszkaja zupelnie gdzie indziej na wynajmowanych pokojach i z przyczyn oczywistych ( np. brak zaufania do wspollokatorow i obawa zaginiecia korenspondencji) podaja moj adres. Napewno nie trafisz ani do aresztu ani nie deportuja Ciebie z tego powodu :mrgreen: W podaniu adresu chodzi o to aby korenspondencja zwrotna do Ciebie dotarla


Cześć.

Mam taką sytuację, że za niedługo przyjeżdżam do Londynu i pewnie kilka razy będę musiał zmieniać mieszkania(od najtańszego, pewnie bez umowy, do możliwie najlepszego). W związku z tym nie opłaca mi się podawać moich tymczasowych adresów we wszystkich instytucjach(bank, Home Office itp.).

Mam też rodzinę w Londynie u której nie będę mieszkał, ale mam do nich pełne zaufanie.

Czy jako adres korespondencyjny mogę podawać ten od rodziny a za dowód powiązania mnie z tym adresem okazywać np. list wysłany do mnie na ten adres?

Czy moja rodzina nie będzie miała jakiś problemów z tego powodu?

Proszę o podzielenie się doświadczeniami, pozdrawiam:).


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 kwie 2009, o 11:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jezeli rodzina sie zgodzi to nie widze problemu. Nie beda mieli z tego powodu, zadnych problemow - pod warunkiem, ze Ty im ich nie narobisz :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |