| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 15:35

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21 lip 2008, o 01:53 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 21 lip 2008, o 01:12
Posty: 2
Witam!
Mieszkanie wynajalem ok 4 miesiace temu na okres pół roku czyli jeszcze 2 miesiace do konca kontraktu, dwa miesiace temu wprowadzila sie owa kobieta. Dwa dni temu oznamila mi ze wyjezdza i szuka kogos na swoje miejsce, mowie spoko. do dzisiaj powinenem dostac od niej pieniadze za nastepny miesiac, ktore musze wyslac longhornowi. Pytam sie jej dlaczego nie wplynela kasa na moje konto? Ona mi tlumaczy ze wyjedza 30 aha.... spoko ale co mnie to obchodzi ? Mowie jej ze mogla albo mi powiedziec wczesniej albo bukowac na next miesiac, zeby znalezc kogos na tego 21 juz kogos. Teraz mam z nia problem bo nie wiem co robic, czy to jest "zgodne z przepisami" zeby ona zaplacila mi za 10 dni ? Moralnymi napewno nie. Powiedzialem jej ze to nie jest hotel, ze miesiecznie sie placi a nie dziennie.... co ja zrobie jesli nie znajdzie do tego czasu kogos ? Przeciez codziennie bede na tym stratny bo jak ona wyjedzie to bede musial placic sam za cale mieszkanie hm. Moge od niej zarzadac calej kwoty za caly miesiac?(wydaje mi sie ze to normalna sprawa) Mieszkanie jest zapisane na mnie...
aha jeszcze jedno, jest depozyt oczywiscie za miesiac u longorna za nia. Wiec w razie jej ucieczki czy cos mam jako takie zabezpieczenie no tylko, ze depozyt dostane za 2 miesiace dopiero... a i musial bym odrazu szukac kogos na jej miejsce i kazdego dnia bym byl stratny : (

pozdrawiam i prosze o pomoc, mam nadzieje ze to jasno napisalem, sprawa jest zagmatwana a ja nie mam sil jej przetlumaczyc, ze tak sie nie robi


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 21 lip 2008, o 07:11 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 gru 2007, o 12:00
Posty: 118
Troche to jednak zagmatwane...
Nie jestem pewna, czy takie sprawy sa uregulowane czyms wiecej niz tylko umowa ustna - no i oczywiscie umowa wynajmu i podwynajmu. IMO najlepszym wyjsciem z sytuacji jest powiadomienie o klopotach owego Longhorna - ktory, jak przypuszczam, jest landlordem albo agencja. Tylko on jest ci w stanie powiedziec, kiedy otrzymalbys ewentualny zwrot z depozytu.
W ogole uwazam, ze w dziwny uklad sie wpakowales, jesli jestes osobiscie odpowiedzialny finansowo za wspollokatporow - chociaz w tym przypadku raczej podwynajemcow.

Ag


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2008, o 12:16 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 21 lip 2008, o 01:12
Posty: 2
umowe mam tylko z glownym wlascicielem, nie ze wspolokatore. No bo jak mialem pisac na kartce wsyzstkie mozliwosci? Nawet nie wpadl bym na to wczesniej, ze moze zajsc taka sytuacja, bo to dla mnie naprawde dziwne. W paru slowach to opisujac. Dziewczyna chce sie wyprowadzic placac mi za 10 dni (z 31 ktorych powinna) odzyskac depozyt ktory dostane tylko i wylacznie pod koniec kontraktu czyli 2 miesiace (co to szefa obchodzi ze ktos tu sie wyprowadza wczesniej, umowa to umowa... wszystko jest na mnie) Ale najgorszy problem jest w tym ze jesli nikogo nie znajdzie do tego 31 to bede musial sam oplacac cale meiszkanie, a rady napewno nie dam... Jezeli misiac byl by juz oplacony w calosci a nie 10 dni to spkojnie przez taki okres bym kogos znalazl.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2008, o 12:34 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 gru 2007, o 12:00
Posty: 118
Nie wiem, jak to od strony prawnej by wygladalo, ale dla mnie najlepszym wyjsciem - niestety w przyszlosci - jest podpisywanie umow z ludzmi, ktorych przyjmujesz. I na tej podstawie egzekwowanie odpowiednich platnosci. Plus ew. naliczanie odsetek za nieplacenie w terminie. A przede wszystkim wplata za 1 miesiac z gory, na wypadek wlasnie takich mozliwosci.

Chyba za duzo nie jestem w stanie poradzic, ale zycze ci zeby sie pomyslnie skonczylo.

Ag


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2008, o 16:24 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Podejrzewam, ze wyjscia nie ma. Czy landlord wie, ze jej podnajmowales? Czy mieszkala na lewo? Jak na lewo, to w zaden sposob, nie odzyskasz swojej kasy (legalnie). Radze dac ogloszenie w necie i prasie, ze szukasz wspolokatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |