| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 15:22

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 sty 2009, o 20:03 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Ciekawe, ze ja tu pracuje ponad 4 lata, Mialam placone pelne skladki NIN i odmowiono mi zasilku. Wlasnie z powodu niewystarczajacych skladek. I mimo wyslania im moich wszystkich P60 nadal mi sie nie nalezy - wiec moze mi ktos wyjasni o co chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 27 sty 2009, o 21:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Cytuj:
Wypłacane są dwa rodzaje JSA:

- contribution-based JSA czyli zasiłek JSA oparty na składkach na ubezpieczenie społeczne (National Insurance Contributions)
Otrzymanie tego zasiłku jest uzależnione od ilości i wysokości składek na ubezpieczenie społeczne zapłaconych w dwóch latach podatkowych poprzedzających zaprzestanie pracy. Contribution-based JSA jest wypłacany tylko przez pierwsze 182 dni okresu poszukiwania pracy (jobseeking period).

- income-based JSA czyli zasiłek JSA oparty na dochodzie, jego wysokość zależy od dochodu oraz kapitału w twoim gospodarstwie domowym. Nie musisz płacić składek na ubezpieczenie społeczne by się o niego ubiegać, nie ma również limitu czasowego, w którym jest on wypłacany. W szczególnych okolicznościach możesz mieć prawo do obu rodzajów Jobseeker?s Allowance.........
Dodatkowo musisz spełniać szczególne warunki w zależności od tego, o jaki rodzaj JSA się ubiegasz:
W przypadku contribution-based JSA twój dochód nie może przekraczać określonej kwoty tzw. 'prescribed amount?, która zależy od twoich indywidualnych okoliczności. Na przykład w roku podatkowym 2008/2009 dla osoby samotnej, bez zobowiązań rodzinnych ?prescribed amount? wynosi ?65,49 na tydzień.
Aby otrzymać income-based JSA dodatkowo:
- twój dochód musi być niższy niż twój ?applicable amount? a więc kwoty, którą rząd uznaje za niezbędne finansowe minimum dla osoby w określonych okolicznościach oraz.
- twój kapitał (oszczędności) muszą być niższe niż ?16 000 oraz
- spełniasz ?rights to reside test? - obywatele Polscy nabywają ?rights to reside? po zarejestrowaniu się w Workers Registration Scheme i przepracowniu 12 miesięcy; oraz
- spełniasz ?habitual residence test? a więc, w dużym uproszczeniu, planujesz osiedlić się w UK


Moze nie spelniasz, ktoregos z powyzszych warunkow :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 sty 2009, o 16:57 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
spelniam wszystkie :D ... i nadal nie chca mi wyplacic :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 sty 2009, o 13:59 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 kwie 2007, o 17:41
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków-Southend on Sea
Chca Cie do pracy zachecic ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 sty 2009, o 15:21 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lut 2008, o 00:00
Posty: 56
Lokalizacja: Northern Ireland
Przeczytalam caly temat,ale nie znalazlam odpowiedzi na rzecz jaka mnie interesuje.A mianowicie,jak dlugo czeka sie na zasilek dla bezrobotnych?
Maz stracil prace,wlasnie sie zarejestrowal i po jakim czasie dostaniemy pierwszy zasilek?
Jesli ktos tutaj otrzymywal zsilek to jak dlugo czekaliscie na niego?

A drugie pytanie.Markus napisal tutaj,ze jego zona zarabia ok 110 funtow na tydzien, i obnizyli jego zasilek na 2 funty tygodniowo,to czy jesli ja pracuje tez part time,i tez tak jakos zarabiam,moze ciut wiecej to tez sa takie marne szanse na zasilek mojego meza czy to jeszcze od czegos innego zalezy?

Sorki za zagmatwanie,ale mam nadzieje,ze rozumiecie o co mi chodzi :wink:
Dzieki za odpowiedzi.

Ellis,jesli juz gdzies bylo cos podobnego(a nie wyczytalam) to nie krzycz prosze, :D
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 sty 2009, o 20:00 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Lilit pisze:
Chca Cie do pracy zachecic ;)

Oni mnie nie musza zachecac... pobiegne do pracy z usmiechem na ustach... jak tylko ja znajde


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 29 sty 2009, o 21:55 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 29 sty 2009, o 21:47
Posty: 6
Witam

Obecnie jestem na urlopie macierzynskim ktory niedlugo mi sie konczy. I jestem w kropce. Nie bardzo moge wrocic do pracy bo nie stac mnie na oplacenie przedszkola dla dziecka (pracuje w innym miescie part time) Czy moge sie starac o zasilek dla bezrobotnych (mam przepracowane prawie 3 lata) a jesli tak to czy ma znaczenie w jaki sposob rozwiaze sie umowa o prace? tj. czy jesli ja zloze wypowiedzenie to czy zasilek bedzie mi sie nalezal?

Dzieki z gory za odpowiedz:)

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |