| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 09:26

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 24 kwie 2009, o 22:15 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Zacny pisze:
Moja sprawa skonczenia rozliczeń z Polską ciągnie się półtora roku i pani za biurkiem mówi ze to normalne, sam napisałem pismo ze chce spłacić co jestem winien i figa , musi być decyzja którą Bóg wie kto podejmuje itp....To już naprawdę wszystko na ten temat.


Czytaj ze zrozumieniem :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 24 kwie 2009, o 22:38 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jak to Bog wiek kto podejmuje decyzje - to pani za biurkiem Ci nie powiedziala?? Przeciez reguluje to Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o swiadczeniach rodzinnych (Dz. U. 2003 r., Nr 228, poz. 2255).

Cytuj:
Zgodnie z reguła panstwa prawa wszelkie nienaleznie pobrane swiadczenia podlegaja zwrotowi, zatem
osoba, która bezpodstawnie pobierała swiadczenia rodzinne zobowiazana jest je zwrócic organowi
przyznajacemu takie swiadczenia . Organ administracyjny własciwy w tych sprawach, czyli wójt, burmistrz
badz prezydent miejscowosci, w której miejsce zamieszkania ma osoba otrzymujaca swiadczenie, powinien
wydac decyzje ustalajaca wysokosc podlegajacych zwrotowi srodków oraz wskazac termin ich zwrotu. Kwoty
nienaleznie pobranych swiadczen podlegaja zwrotowi łacznie z ustawowymi odsetkami.
Troche dziwne, ze to tak dlugo trwa bo po 3 latach jest przedawnienie


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 kwie 2009, o 23:38 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 21 kwie 2009, o 23:42
Posty: 58
zacny ale ty jests uparty.wspolczuje twojej zonie.czytam ze zrozumieniem.to ty zastanow sie,ze twoje slowa mozna zrozumiec w dwojnasob.a mianowicie,ze masz oddac nieslusznie pobane pieniadze bo brales zasilek w polsce i w anglii,albo ze brales tylko w polsce ale juz pracowales w anglii i przez wyzszy dochod nie przyslugiwaly ci.w takim wypadku tez mozna o tym powiedziec,ze musisz oddac nieslusznie pobrana kase.jesli tego nie rozumiesz to trudno.zreszta zakonczmy ten temat,bo to jest bez sensu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 kwie 2009, o 23:43 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 21 kwie 2009, o 23:42
Posty: 58
a wlasnie mialam o tym wczesniej napisac.istnieje cos takiego jak przedawnienie sprawy.dowiedz sie u rzecznika praw konsumenta,czy to aby nie dotyczy twojego przypadku


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25 kwie 2009, o 09:02 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
mi to sie wydaje,ze Zacny bral zasilek w Polsce chyba dlugo za dlugo :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25 kwie 2009, o 10:23 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Eliss pisze:
mi to sie wydaje,ze Zacny bral zasilek w Polsce chyba dlugo za dlugo :mrgreen:

Nie Eliss chyba cztery miesiace mam do zwrotu i to nie są dublowane miesiące tylko od chwili startu w UK do czasu rozpoczęcia pobierania Child Tax Benefit w UK.
Zatrzymałem zasiłek w Polsce jak wystąpiłem w UK o benefit ale moje myslenie wtedy było takie jak w tym poście na początku.Mam do zwrotu okres kiedy przekroczyłem dochód na głowę , zaczynając pracę w UK.
Problem jest taki że chcę to już skończyć i zwrócić te pieniądze ale to nie takie proste, maszyna urzędnicza jest bardzo nieruchawa w naszym kraju.Przesłałem nawet na piśmie na dziennik podawczy taką prośbę zeby nie mieć problemów z karą i odsetkami ale nic z tego.Muszę czekać na czyjąś decyzje o wycofaniu, ew odsetkach za niesłusznie pobrane pieniądze i kwocie do zwrotu. Taka jest procedura i żaden pracownik nie podejmie sam takiej decyzji.
Bardzo łatwo się wycina i wkleja odpowiednie przepisy siedzac przy klawiaturze niestety życie nie ma z tym nic wspólnego.
Oczywiście mam prawo odmówić isć do rzecznika itp....tylko przy takich sumach po co?. Pisałem wczesniej o mojej zapłacie za coś tam sprzed osmiu lat, pani sama powiedziała ze mozna nie płacić odwołać się itp...ale wytłumaczyła ze ona ze swojej strony wyśle jeszcze jedno ponaglenie a potem sprawe oddaje do komornika,. Jest tylko pracownikiem i takie ma polecenie odgórne, choć osobiście się z tym może niezgadzać.Osiem lat!!!! i nie ma u nich zadnego przedawnienia a ja za 200 zł nie będę latał po rzecznikach bo jak ktoś wpada na urlop do kraju to nie po to by go spędzić w urzędach. Zapłaciłem zapomniałem.

Jeśli chodzi o zasiłek na dzieci ja po prostu chciałem mieć już święty spokój sam z własnej i nieprzymuszonej woli chciałem zwrócić te pieniądze urzędowi ale nie ma jak!!! Trwa to u mnie już półtora roku.
Mysle ze czeka to kazdego w UK który miał taki sam sposób przejscia z zasiłku w polsce na bebefit w UK jest to kwestia czasu. Mnie strona angielska wyciągneła do tablicy po przeszło roku płacenia. Zasiłek stop , proszę załatwić sprawy z Polską bo my się znimi nie dogadamy, tak to wyglądało.
Po czterech miesiącach wydębiłem od Polski tą odpowiedz na formularzu E401 i zasiłki mam przywrócone ale sprawa w Polsce nadal jest nie zamknięta.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 25 kwie 2009, o 11:21 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Powiem Ci, ze znalazles sie w dziwnej dosc i skomplikowanej sytulacji. No i powiem szczerze, ze od tylu lat jestes pierwsza "znajoma mi osoba" ktora ma taki proble.
Zacny to nie jest tak, ze nie wiadomo kto podejmuje decyzje wszystko okreslaja przepisy w ustawi przeczytaj ja dokladnie aby potem nie okazalo sie, ze za ten okres co to niby nie wiadomo kto nie naliczyli Ci odsetek. Komornki jest wowczas kiedy uchylabys sie od zaplaty a z tego co piszesz to jest wrecz przeciwnie.


Dz.U. 2003 nr 228 poz. 2255 Art 23a to kto podejmuje decyzje

Dz.U. 2003 nr 228 poz. 2255 Art 30 - przeczytaj w calosci.

Nie daj sie sam chyba nie wierzysz, ze przez ten okres nie mozna bylo podjac decyzji !


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |