| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 00:04

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 lip 2009, o 17:22 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 lip 2009, o 21:59
Posty: 9
Czy mial ktos podobny problem jak ja czyli wrocilem do PL po 2 letnim pobycie w UK gdzie przyznano mi WTC i Tax Child credit po czym chca caly zwrot ktory mi sami przyznali. Rozmawialem tel. z Revenue i dowiedzialem sie ze w pierwszych aplikacjach ktore skladalem powinienem pisac singiel na siebie a nie na zone i na dziecko ktorzy sa w PL. W aplikacji byly pytania gdzie znajduje sie moja rodzina wiec napisalem zgodnie z prawda ze w PL, poprosili o zaswiadczenie o pobycie w pl mojej rodziny i po tym przyznano mi bez problemu benefity a teraz po moim powrocie na stale juz do pl zadaja zwrotu calej sumy. W ich systemie jestem zapisany ze w UK bylem z rodzina podczas gdy moja rodzina przebywala na stale w PL i to przeciez bylo zaznaczone przeze mnie w aplikacjach ktore skladalem. Ciągle tam pisze, wydzwaniam i ja swoje oni swoje, ewidentnie nie moja wina. Czy ktos cos moze pomoc, doradzic, jak ja mam to zalawic???


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 20 lip 2009, o 17:45 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 11 kwie 2007, o 17:58
Posty: 333
Lokalizacja: Bridgend Walia
Czy ewidentnie nie Twoja wina to przekonany nie jestem , bo mniej więcej w tym samym czasie załatwiałem te sprawy i jakoś sobie nie przypominam by żadano potwierdzenia ze rodzina jest w kraju.Poza tym przy rozliczeniu rocznym dokładnie wypisują, ile ,dlaczego i dla kogo przyznają bebefit a jednocześnie cały czas proszą by w razie zmian natychmiast i zawiadomić, nawet dają taką kartkę przypominajkę.
Skoro u nich w systemie było ze jesteś z rodziną w UK taki musiał być w tym rozliczeniu. Jeśli taki był powinieneś sprostowaćto jako błąd.
Reasumując miom prywatnym zdaniem gdzieś mataczysz , ale nie wiem gdzie ,Ty wiesz. Naprawdę jest w takim wypadku coś poradzić.
Z praktyki wiem ze z tym urzędem raczej sie nikt nie dogadał...................


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 lip 2009, o 18:20 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Takie zapytanie jest w aplikacji o child benefit. Oprocz tego w aplikacji o WTC/CTC, ktora przysylaja jako druga nalezy podac adres szkoly dziecka, klase.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 lip 2009, o 21:58 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 23 sie 2008, o 09:01
Posty: 49
sloneczko72 pisze:
Czy ktos cos moze pomoc, doradzic, jak ja mam to zalawic???

myślę, że nie takiej odpowiedzi się spodziewałeś ale prawda jest taka, że skoro rodzina nie mieszkała z Tobą w UK to brałeś te pieniądze bezprawnie i niestety musisz je oddać ,jedyne co możesz zrobić jesli nie masz takiej kwoty dogadać się z nimi, że spłacisz ich w ratach


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2009, o 09:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
malinam nie przesadzaj - to ze rodzina mieszka po za uk nie oznacza, ze bral ta kase bezprawnie. Po za tym troche dziwne, ze przykjeli aplikacje wypisana na zone skoro ona NIN-u nie posiadala.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2009, o 12:20 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 lip 2009, o 21:59
Posty: 9
Witam sory troche zakrecilem ale zawsze jak o tym mysle to mam duza adrenaline w pirwszej aplikacji owtc i chtc pisalem ze zona i syn jest w pl nigdy ich nieklamalem a niemoge odpowiadac za ich bledy na aplikacjach nigdzie nie widnieje moja zona tylko syn jest to jednoznaczne jak moja rodzina jest w pl to jestem w uk sam a oni mowia mi ze powinienem pisac singiel takie maja aplikacje z tego co wiem to na syna mi sie powinno nalezec bo jestesmy w uni i moze sie uczyc wszedzie nie musi byc w uk 2 razy mi wstrzymywali wplaty na konto po odeslaniu wszystkiego co chcieli mi ptem splacili raz pamietam ze zona musiala miec z polski z urzedu ze est w pl to dlaczego mi niewstrzymali jezeli zona byla z synem w pl maja balagan dzwonilem ze wyjezdzam na stale do pl wyslalem im P45 mimi to kasde mi wplacali dopiero jak zadzwonilem z pl to wstrzymali mi wplaty i B podziekowala powiedziala ze wina ich systemu nawet na2009-10 mi przyznali3600f ja sobie sam benefitow nie przyznalem w zadnej aplikaci nie oklamalem nie moge odpowiadac za ich bledy w pl taka kase bylo by trzeba 3lata pracowac a mowa o7200f nawet taka sume przeslac na ich konto to dodatkowe kilka tys zl.juz przez rok do nich pisze podobnie jak teraz i dzwonilem raz mi powiedzala ze niepodawalem im zarobku potem nie wysylalem P60 teraz ze nie singel i co list mam odnich to z innej miejscowosci chyba napisze do Brukseli o nekanie mnie imojej rodziny za ich systemy czy bledy pracownikow lub ich aplikacji ja nie mogo odpowiadac po nocach koszmary mi sie snia przez to wszysko 2 lata meczarni w uk bez rodziny a teraz sie to ciagnie nie wiem co robic znow czekam na ich pisemko pomozcie moze dajcie namiary na jakas dobra polska firme prawnicza dzialajaca w uk prosze doradzcie moze ktos mial podobna sytuacje pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 21 lip 2009, o 12:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jezeli jest to wina z ich strony i aplikacje wypelniles prawidlowo to napisz odwolanie i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |