| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 16:14

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 sie 2010, o 19:51 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 19 mar 2010, o 18:47
Posty: 8
Witam, mam pewien problem, otóż pracowałem kilka miesięcy w Londynie na budowie, gdy się zatrudniałem nie miałem NIN ani UTR (?), a pracodawca powiedział tylko, że jak już będę miał, to żebym mu powiedział.
Niestety młody wiek i brak doświadczenia, oraz pomocy kogoś zorientowanego w temacie sprawiły, że nie udało mi się otrzymać NIN. Byłem na apointmencie ale dostałem odpowiedź, że niestety nie mogą mi NIN przydzielić. Nie miałem żadnego papierka od pracodawcy. Nie zarejestrowałem się również w HM Revenue, gdyż aby to zrobić potrzebny jest NIN, którego nie mam :?
Za kilka dni wracam do Polski i teraz pytanie, co robić?
Jak rozliczyć się z podatku? Jak odzyskać nadpłacony podatek? (pobierali mi 30% z racji tego, że nie mam NIN czy też UTR)
Czy da się coś zrobić w tej mojej nieszczęsnej sytuacji?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 1 wrz 2010, o 06:48 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 31 sie 2010, o 05:08
Posty: 59
Nie wiem jak to zrobiłeś ale jak ja zakładałem działalność gospodarcza w anglii to przyjeli moje papiery i odeslali ( wrecz zalatwili apoitment ) do Job Centre Plus i tam otrzymalem juz NIN,ktory dostaje kazdy nawet niezarejestrowany gdzie kolwiek,poprostu idzie sie tam i sklada odpowiedni wniosek



http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10014073


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 1 wrz 2010, o 19:46 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 19 mar 2010, o 18:47
Posty: 8
Dzięki stary, naprawdę mi pomogłeś teraz wiem już wszystko. Odpowiedziałeś na moje pytania.
Po co piszesz takie zbędne odpowiedzi, które nic nie wnoszą do tematu?
Napisałem przecież, że byłem na appointmencie i nie dostałem tego zakichanego NIN. Nie miałem odpowiednich papierów ze sobą a miła pani nie raczyła mi przez telefon powiedzieć, co mam ze sobą wziąć, powiedziała że dostanę list z instrukcjami - nie dostałem.
Czy ktoś może odpowiedzieć na zadane przeze mnie wcześniej pytania i mi jakoś poradzić co robić?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 wrz 2010, o 17:00 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 31 sie 2010, o 05:08
Posty: 59
jeżeli nie dostałeś listu ( co sie zdarza w anglii bardzo czesto ) musisz isc do byle jakiego Job Centre Plus i tam otrzymasz wszytkie interesujace Cie informacje na temat NIN wlacznie z nowa data spotkania,zamiast czekac na odpowiedz juz dawno bys to zalatwil idac wlasnie osobiscie do nich i recepcjii wszystko Ci wytlumacza.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 wrz 2010, o 19:19 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 19 mar 2010, o 18:47
Posty: 8
Przeczytaj proszę pierwszego posta, o ile umiesz czytać ze zrozumieniem. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 3 wrz 2010, o 06:32 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 31 sie 2010, o 05:08
Posty: 59
Przeczytałem,kwestie NIN powinieneś rozwiązać właśnie poprzez wędrówkę do Job Centre Plus i poprosić o NIN jako bezrobotny !! ( mojej żonie tak załatwiłem,najszybsza forma ),jeśli chodzi o odzyskanie podatku to się nie martw masz na to 3 lata jak nie 5 nie pamiętam dokładnie,nie bardzo napisałeś na jakiej zasadzie byleś zatrudniony,czy jako self -employed ( wykluczam ta opcje skoro napisales,ze nie zarejestrowales sie w HR ) czy jako normalny pracownik kontraktowy ale tu powinienes miec cos w stylu listu czy kontraktu,ze dana firma Cie zatrudnila i na jakich zasadach + payslipy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 3 wrz 2010, o 11:01 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 sie 2010, o 11:31
Posty: 9
Niestety poszedłeś na spotkanie w sprawie NIN zupełnie nieprzygotowany, bez odpowiednich dokumentów,zaświadczających że pracujesz, dlatego nie dostałeś NIN. Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji co powinieneś przynieśc na takie spotkanie.
http://england.pl/porady/National_Insurance_Number.htm
Nie masz obowiązku rozliczac sie tu z podatku, bo jezeli byłeś u kogoś zatrudniony to powinien zrobic to za ciebie pracodawca. Gorzej jeżeli nasz nadpłacony podatek ( a prawdopodobnie masz sporo do zwrotu). To nie odzyskasz tego póki nie bedziesz mial NIN. Możesz sie ubiegać o zwrot nawet do siedmu lat do tyłu. Wiec rada jest taka: jak bedziesz kiedyś jeszcze w Anglii, wyrób sobie NIN i wteduy ubiegaj sie o zwrot nadpłaconego podatku u bieżącego jak i starego pracodawcy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |