| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 16:06

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 lut 2011, o 20:07 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 25 lut 2011, o 19:58
Posty: 2
Witam wszystkich,
Jest to moj pierwszy post na tym forum, ale szczegolnie dla mnie wazny.
3 tygodnie temu z powodu redukcji etatow wraz z 10 innymi osobami stracilam prace w fabryce po ponad polrocznym zatrudnieniu. Poprzednio przez okres ponad 3 lat pracowalam jako pokojowka w hotelu i nie mialam przerw pomiedzy obiema pracami.Przez caly ten okres pracowalam za minimalne wynagrodzenie i placilam nalezne skladki National Insurance.
Chcialabym prosic Was o wytlumaczenie mi, czy moge ubiegac sie o zasilek dla bezrobotnych, oczywiscie mam na mysli Contribution-based Jobseeker's Allowance , bo ten drugi, od dochodu chyba mnie nie dotyczy poniewaz moj maz pracuje 37,5 godz tygodniowo.
Nie rozumiem ile konkretnie (kwota?)powinnam zaplacic skladek w ciagu 2 ostatnich lat podatkowych aby ubiegac sie o ten w/w zasilek,
nie rozumiem tego :cytuje: "Aby otrzymać Contribution-based Jobseeker's Allowance musisz spełniać jeden z dwóch warunków składkowych:
- Warunek pierwszy - Osoba ubiegająca się musi mieć zapłacone składki w wysokości 25 razy LEL (Lower Earnings Limit) w jednym z dwóch ostatnich lat składkowych. LEL w roku składkowym 2007/08 wynosił 87 funtów / tyg. a więc całościowa wysokość składek LEL za rok 2007/08 wynosi 2175 funtów (25 x 87 funtów). LEL w roku składkowym 2008/09 wynosił 90 funtów / tyg. czyli całościowy LEL za ten rok wynosi 2250 funtów Składki kredytowane nie są brane pod uwagę.
- Warunek drugi - Zostały wpłacone lub skredytowane składki w wysokości 50 razy LEL w obu ostatnich dwoch latach składkowych."
Czy mozecie mi to wytlumaczyc? Dziekuje Wam. Kajtka


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 28 lut 2011, o 17:30 
Ja nic z tego nie rozumiem co tam napisane, ale nie ma co sie zastanawiac tylko isc i sie starac najwyzej nie dostaniesz.
Ale moim zdaniem na bank dostaniesz ja pracowalam przez agencje i raz pracowalam a raz nie i zaczelam sie starac dopiero po roku jak przestalam pracowac i dostaje 65 Funtow tygodniowo :D
Powodzenia


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 1 mar 2011, o 18:56 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 25 lut 2011, o 19:58
Posty: 2
Dzieki za odpowiedz,
mam nadzieje, ze dostane ten zasilek, pomimo tego ,ze maz pracuje na full time. Szukam pracy ale ciezko o nia tu u nas na polnocy, moze dlatego , ze to luty i poczatek marca... a moze tak juz bedzie , bo kryzys...
Aby starac sie o zasilek( sprobuje najpierw zlozyc aplikacje przez internet) musi minac miesiac odkad staracilam prace, wiec poczekam jeszcze pare dni. Probowalam dowiedziec sie czegos od Was nie dlatego ,ze nie chce mi sie szukac w necie , albo dzwonic do Job Centre, tylko wolalam byc juz ciut oswiecona przedtem,zanim beda mi mowic o LEL(Lower Earnings Limit) a nie rozumialam i nadal nie rozumiem o co tu chodzi i jaka kwote NIN nalezy odprowadzic za 2 pelne lata podatkowe.
Dzieki i serdecznie pozdrawiam. Napisze co zalatwilam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 mar 2011, o 16:22 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 21 lis 2007, o 18:06
Posty: 24
kajtka pisze:
Aby starac sie o zasilek( sprobuje najpierw zlozyc aplikacje przez internet) musi minac miesiac odkad staracilam prace, wiec poczekam jeszcze pare dni.


Pierwsze słyszę aby trzeba czekać miesiąc aby złożyć wniosek o zasiłek. Jak tyle lat przepracowałaś to raczej dostaniesz ten zasiłek. Ja bym na Twoim miejscu nie czekała gdyż mogą Ci chcieć przyznać zasiłek od dnia aplikowania o niego.


Dokładnie jest tak z tymi składkami jak napisałaś - mnożysz ta kwotę LEL x współczynnik w zależności od roku. W urzędzie będą mieli podane wielkości Twoich składek z 2 lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |