| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, o 12:00

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 maja 2006, o 16:54 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 16 maja 2006, o 18:15
Posty: 3
Lokalizacja: Drzymałowo/Londyn
Eliss dziekuje za link!!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 24 sty 2007, o 19:11 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 lip 2006, o 00:25
Posty: 5
Lokalizacja: Birmingham
hej

Dzis mialem maly wypadek w pracy. Pracuje w restauracji. Gdy polorowalem szklo, dno kufla spadlo wprost na maja dlon i przecielo ja.

Pracodawca wyslal mnie taxowka do szpitala, gdzie zalozono mi 3 szwy. Pracodawca zwolnil mnie rowniez na 3 dni z pracy za ktore obiecal zaplacic.

Zastanawiam sie czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie, najlepiej tak zeby nie dotknelo to mego pracodawcy bo wpoooorzo gosc jest? Jesli mi sie nalezy to jak postepowac.
(Mam NI Number i nigdzie indziej - prywatnie - nie jestem ubezpieczony).

Can U help me pls?

PS - ciezko jest pisac jedna reka :(


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 27 sty 2007, o 17:38 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 22 lip 2006, o 00:25
Posty: 5
Lokalizacja: Birmingham
ktos doradzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 28 sty 2007, o 13:07 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 lis 2005, o 15:38
Posty: 368
Lokalizacja: UK
Jezeli nie ubezpieczasz sie dodatkowo sam to nic Ci sie nie nalezy.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Wypadek w pracy
Post: 28 sty 2007, o 14:32 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 28 sty 2007, o 14:23
Posty: 1
Lokalizacja: England-Orpington Kent
Witam wszystkich :D Jestem nowy na tym forum i to jest moj pierwszy post(i mam nadzieje ze nie ostatni ).Mam do was pytanie :?: .Co mam zrobic zeby dostac odszkodowanie,jak sie starac o nie i czy wogole mi sie ono nalezy :( Od kwietnia 2006r. pracuje jako elektromechanik w firmie "FIRST"-jest to tutejsza komnikacja miejska. 5 mies. temu doznalem wypadku przy pracy przez co mialem zlamanego palca u nogi i bylem na zwolnieniu przez 5 tyg :( .Wczesniej nie staralem sie o odszkodowanie poniewaz konczyl mi sie moj polroczny okres probny i nie chcialem rozpoczynac normalnego kontraktu od sprawy wypadku w pracy i sprawy odszkodowania bo myslalem ze to moze rzutowac na dalszej mojej pracy.Mam nadzieje ze mi to odszkodowanie nie przepadlo jeszcze i ze moge sie o nie jeszcze ubiegac :( Jezeli ktos cos moze mi doradzic to z gory serdecznie dziekuje :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 kwie 2007, o 17:32 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 4 paź 2006, o 09:20
Posty: 3
Witam! Uleglem pare dni temu wypadkowi w pracy (pozbylem sie palca) lezalem w szpitalu ,co w zwiazku z ta sytuacja mi przysluguje?Pracuje legalnie. Nie posiadam dodatkowego ubezpieczenia.
Dzieki za wszelaka pomoc!
Pozdrawiam! Grzegorz z Neath


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 14 kwie 2007, o 18:31 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Jeśli pracujesz legalnie, a twój pracodawca odprowadza składki (National Insurance Contribution), możesz ubiegać się o zasiłek z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej - Industrial Injuries Disablement Benefit. Nie przysługuje on w przypadku samozatrudnienia (self-employment).
Wniosek o przyznanie zasiłku należy złożyć w lokalnym biurze Job Centre Plus w ciągu 2 miesięcy od wypadku. Jego wysokość zależy od stopnia niezdolności do pracy i przewidywanego okresu jej trwania. Czym innym jest tzw. Statutory Sick Pay To normalny zasiłek chorobowy wypłacany pracownikowi przez jego pracodawcę w razie niezdolności do pracy spowodowanej chorobą niezawodową i niespowodowaną wypadkiem przy pracy. Niezdolność ta musi trwać rninimum 4 dni, wliczając weekendy i dni wolne od pracy (tzw bank holiday). Drugim czynnikiem ograniczającym jest wysokość zarobków. Uprawnieni są tylko ci pracownicy których średnia tygodniowa pensja przez ostatnie 8 tygodni przed chorobą wynosiła przynajmniej 79 funtów, nie uwzględniając zaliczek na podatki i składek National Insurance Pracodawca ma obowiązek wypłacać SSP maksymalnie przez 28 tygodni. Jego wysokość zależy od wielu czynników. Przykładowo przy pensji 82 funtów brutto zasiłek wynosi 68.20 funta. Pracownik zatrudniony u więcej niż jednego pracodawcy otrzymuje SSP od każdego z nich. Ważne jest aby zgłosić pracodawcy swoja, chorobę w ciągu 7 dni od jej wystąpienia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |