| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 11:48

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 3 lip 2006, o 18:13 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 3 lip 2006, o 18:12
Posty: 1
Witajcie mam poważny problem i może znajdzie się osoba, która mogłaby mi poradzić. Wysłałem kumplowi 2 listy w których było łącznie 6 kartonów papierosów i jedna 40 gramowa paczka tytoniu. Dzisiaj on przerażony dzwoni, że dostał jakieś tam pismo z urzędu, iż przechwycili listy i chcą 170 funtów za nie. Kurdę co teraz robić? Przecież akcyza jest zapłacona na terenie państwa unii więc jeśli już to jakaś różnica a nie całość. Do tego jeszcze skasowali nas na ten tytoń a tu przecież nie ma ograniczeń. Co robić prośba o poradę?


Dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 3 lip 2006, o 19:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Nie wolno poczta przesylac papierosow ani tytoniu....Na teren uk mozna wziasc ze soba na wlasny uzytek tylko 200szt. wiec kolega musi zaplacic clo !!
INFORMACJE O DEKLARACJACH CELNYCH I INNYCH OGRANICZENIACH
1. We wszystkich kategoriach paczek zakazane jest wysyłanie niżej wymienionych :
- przedmiotów, które ze względu na ich charakter lub opakowanie mogą stanowić
niebezpieczeństwo dla pracowników, brudzić lub uszkadzać
inne paczki albo urządzenia pocztowe;
- narkotyków i substancji psychotropowych;
- dokumentów mających charakter korespondencji bieżącej i osobistej;
- wszelkiej korespondencji wymienianej między osobami innymi niż nadawca i
adresat lub osoby zamieszkujące z nimi;
- żywych zwierząt, chyba że przepisy pocztowe zainteresowanych krajów
dopuszczają do ich przewozu pocztą;
- materiałów wybuchowych, łatwopalnych, zapalnych lub innych niebezpiecznych
materiałów;
- materiałów radioaktywnych i substancji promieniotwórczych;
- przedmiotów nieprzyzwoitych i niemoralnych;
- przedmiotów, których przywóz lub obrót jest zabroniony w kraju przeznaczenia.
2. Niedozwolone jest umieszczanie w paczkach bez zadeklarowanej wartości,
wymienianych między krajami przyjmującymi paczki z zadeklarowaną wartością:
monet, banknotów lub jakichkolwiek papierów na okaziciela, platyny, złota lub
srebra, przetworzonych lub nie, kamieni szlachetnych, biżuterii
i innych wartościowych przedmiotów.
Nadawcy zobowiązani są do szczegółowego wymienienia zawartości w formularzu -
pliku CP 72 oraz do złożenia swojego podpisu na tym
dokumencie poświadczającego, że ich paczki nie zawierają żadnego niebezpiecznego
przedmiotu zabronionego przepisami pocztowymi. Wielka Brytania
oraz Irlandia Północna Obowiązują ograniczenia w przesyłaniu papierosów i innych
wyrobów tytoniowych,brudnej odziezy


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 1 gru 2006, o 18:17 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 lis 2006, o 13:55
Posty: 9
Założyłem temat bo nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Wiem że limit przewozu papierosów do GB wynosi 200 sztuk. Ale jak to wygląda, gdy ktoś chce wysłać papierosy pocztą? Czy jest jakis przepis zabraniający wysyłac fajek pocztą i jak często można wysyłać karton papierosów?

Wiem ze jeśli ktoś wyśle za dużo w jednej paczce, to może dostać wysoka karę np. 1000 funtów. Ale chciałbym się dowiedzieć jak często mozna dostawać pocztą. Raz na tydzień? A może na miesiac?

W Polsce panie na poczcie powiedzialy, że mozna wysłać jedynie karton w jednej paczce, ale można wysyłać takie paczki codziennie. Ktoś ma pewne informacje na ten temat?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 1 gru 2006, o 18:28 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
A wystarczylo kliknac szukaj w prawym gornym rogu naszego forum :wink: Nie wolno wysylac papierosow poczta!


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 4 gru 2006, o 00:16 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 28 sie 2006, o 12:00
Posty: 1
Lokalizacja: Leicester
Hej
Eliss jak zawsze ma racje do niedawna było można tak wysyłac papierosy ale teraz już niestety nie w PL powiedzą ci że można bo to nie oni zdecydowali o tym zakazie nie słyszałam nic o jakies karze wiem tylko że możesz tytoń sobie wykupic paczke za 76f ale ilw w tym prawdy niewiem
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 4 gru 2006, o 00:39 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Ostatnio ostro sie wzieli za przemyt papiertosow..............jezeli otrzymasz je poczta to zamiast paczki dostajesz list z kwitkiem do zaplaty cla jezeli to zaplacisz to papierosy dostaniesz jezeli nie to konfiskuja tez nie slyszalam o karze :)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 16 gru 2006, o 10:36 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 8 gru 2006, o 12:26
Posty: 137
Najbardziej ryzykowne jest wysyłanie papierosów w kopertach .Jeśli cos można poradzić to większe prawdopodobieństwi dojścia jest zwykła paczką z paroma innym produktami dozwolonymi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |