| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, o 20:14

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 20 mar 2008, o 17:29 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 13 gru 2007, o 11:34
Posty: 7
Lokalizacja: bristol
Dzięki zaszybka odpowiedź. Tak zdążyłam zauważyć , żeopieka tutaj jest troszkę jakby bardziej wyluzowana niż w polsce :wink: . Zpanikowałam troszkę, muszę przyznać ale to dlatego, że boję sięo maleństwo. Wiesz jak to jest jak spodziewasz się dziecka to najważniejsze jest to żeby przyszło ono na świat całe i zdrowe. Dzięki w każdym bądź razie. Róniez życzę powodzonka i pozdrawiam.

Justyna


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 20 mar 2008, o 19:48 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Staraj sie niepotrzebnie nie denerwowac, bo dzieciatko to czuje :) Wszystko bedzie dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 27 mar 2008, o 09:54 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 27 mar 2008, o 09:31
Posty: 1
Pracuje dla tego samego pracodawcy 4 lata, niestety sprzedaje on firme i w ciagu najblizszych 6 miesiecy moge stracic pare. Nie wiadomo czy nowy wlasciciel bedzie chcial przejac nas pracownikow czy wziasc swoich albo zburzyc obiekt.Nie bylam wogole zaintersowana tym teamat wiec jestem kompletnie zielona wiec licze na wasze sparciei rady
Moje pytania:
1)Co sie stanie jesli zajde teraz w ciaze,a obiekt zostanie sprzedany w ciagu 3-4 miesiecy, jak to bedzie wyglodalo z macierzynskim i wychowawczym. Nikt mnie nie przyjmie do zupelnie nowej firmy w 3 miesiacu ciazy a nie bede mial ciaglosci pracy prawie do samego rozwiazania.
2)zajde w ciaze w pierwszym tygodniach u nowego pracodwacy, a zeby dostawac macierzynskie musze pracowac u niego 26 tyg, wiec jak bedzie u mnie to wygladalo w tej sytuacji
3)Slyszlam ze trzeba wrocic do pracy zeby nie oddwac macierzynskiego.Nie bardzo rozumiem dlaczego i na jakeij podstawie Dodam ze chce wrocic po macirzynskim do pracy,ale czsami niestety bywa inaczej. Co sie stanie jak nie wroce do pracy, gydz moje miejsce pracy zostalo zlikwidowane?
4)Czy macierzyskie dostaje sie od rzadu czy pracodwacy?
Mam nadzieje ze w polowie mnei zrozumielsicei, pisze nbez skladu i ładu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 kwie 2008, o 16:34 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 mar 2007, o 08:34
Posty: 19
Lokalizacja: Londyn
Nie znam odp na twoje wszystkie pytania ale jezeli nie bedziesz kwalifikowac sie na macierzynski od pracodawcy to mozesz ubiegac sie o:

Maternity Allowance (Dodatek Macierzyński).

Jeśli jesteś w ciąży lub właśnie urodziłaś ale nie przysługuje Ci Statutory Maternity Pay (SMP) możesz być uprawniona do pobietania Materrnity Allowance (MA).

Komu przysługuje?

O Maternity Allowance możesz się starać jeśli:

- jesteś zatrudniona ale nie przysługuje Ci Statutory Maternity Pay

- jesteś samozatrudniona (self-employed) i regularnie płacisz składki na ubezpieczenie klasy II (Class II National Insurance Contribution - NICs) lub posiadasz zaświadczenie o zwolnieniu z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie z powodu niskich dochodów czyli tzw. Small Earnings Exception Certificate

- w ciągu 66 tygodni poprzedzających datę porodu przepracowałaś co najmniej 26 tygodni

- przez 13 tygodni z 66 tygodni poprzedzajacych date porodu zarabiałaś conajmniej Ł30

Ile możesz dostać?

Maternity Allowance będziesz otrzymywać przez okres 39 tygodni w wysokości Ł112.75 tygodniowo lub 90% tygodniowych zarobków (przed opodatkowaniem) - otrzymasz tę stawkę, która będzie niższa.

Jak i gdzie się ubiegać?

Aby ubiegać się o Maternity Allowance należy po 26.tygodniu ciąży wypełnić formularz MA1 i wysłać go do Jobcentre Plus.


Jak odebrać zasiełek?

Maternity Allowance może być wypłacane co tydzień lub co 4 tygodnie na konto bankowe

W jaki sprosób MA może wpłynąć na inne zasiłki ?

Pobieranie MA może spowodować zmniejszenie, a nawet wstrzymanie niektórych zasiłków takich jak:

- Incapacity Benefit
- Carer`s Allowance
- Bereavement Support
- Income Support
- Jobseeker Allowance - zostanie wstyrzymany

Zmiana okoliczności:

Pobyt w szpitalu, domu opieki lub podjęcie pracy jako wolontariusz nie mają wpływu na MA, W innych przypadkach należy powiadomić Jobcentre Plus.

Co jeszcze powinnaś wiedzieć?

Najwcześniej możesz zacząć otrzymywać MA na 11 tygodni poprzedzajacych tydzień, w którym dziecko ma się urodzić.

Najpóźniej MA możesz zacząć otrzymywać nastepnego dnia po urodzeniu dziecka.

Jeśli dziecko urodzi się wcześniej niż 11 tygodni przed właściwym terminem, MA będzie wypłacane od nastepnego dnia po urodzenia dziecka.

Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania MA, The Social Security w Job Centre Plus sprawdzi czy przysługuje Ci Incapacity Benefit.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 9 kwie 2008, o 19:15 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 mar 2007, o 08:34
Posty: 19
Lokalizacja: Londyn
Wlasnie zobaczylam ze troszke stawka wzrosla:

How much do you get?
Maternity Allowance pays a standard weekly rate of ?117.18 or 90 per cent of your average gross weekly earnings (before tax), whichever is the smaller.

MA is paid for a maximum of 39 weeks.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: ciaza a praca
Post: 11 kwie 2008, o 09:53 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 kwie 2007, o 12:43
Posty: 15
Jestem w 30 tygodniu ciazy i pracuje w hotelu na stanowisku housekeeper. Date porodu mam wyznaczona na 27/06/08.
Podpisalam "risk assessment form", dokument ktory powinien m.innymi chronic mnie przed wykonywaniem ciezkiej pracy.
Jednak nie moge dojsc do porozumienia z moim managerem ktory daje mi za ciezkie dla mnie prace jak na moj obecny stan np. odkurzanie, mycie drzwi, podlog,noszenie wiader z woda. Gdy odmawiam wykonania ktorejs z czynnosci za kazdym razem spotykam sie z niezrozumieniem, wrecz aroganckimi i bezczelnymi odpowiedziami np "musisz to robic bo nie mamy innej pracy dla Ciebie", "to jest lekka praca", "idz na zasilek macierzysnki wczesniej jak Ci sie nie podoba" Mimo ze moj stan zdrowia moge okreslic jako dobry, to prawie kazdy dzien w pracy jest dla mnie walka z managerem o bezpieczenstwo mojego dziecka. Poczatkowo moj manager chcial mi zredukowac ilosc moich godzin pracy ponizej tych ktore zapewnia mi kontrakt (pracuje 20h/tyg), nastepnie nie chcial zmienic mi grafiku z 5 dniowego dnia pracy na 3dniowy ( mieszkam w Hitchin a pracuje w Stevenage i dojazdy do pracy w okresie ciazy staly sie dla mnie meczace) Aktualnie pracuje 3 dni w tyg wypracowujac 20h jednak ta sprawe udalo mi sie dopiero wyjasnic w biurze hotelowym.
Wczoraj odmowilam odkurzenia restauracji hotelowej tlumaczac ze to jest dla mnie naprawde trudne i ciezkie zwlaszcza ze wzgledu na czesto dokuczajacy bol w plecach Przypomnialam rowniez o ustaleniach jakie zaplady miedzy mna a moim managerem 2 miesiace wczesniej gdzie moj manager powiedzial ze nie musze odkurzac dywanow W odpowiedzi wczoraj uslyszalam zlosliwe "musisz to zrobic" a 3 godz pozniej wezwano mnie na rozmowe do hotelowego biura gdzie moj manager przy swiadkach wyparl sie naszej rozmowy z przed 2 miesiecy dot. odkurzania twierdzac ze sie nie zrozumielismy. Pani z biura zasugerowala mi po raz kolejny zebym poszla wczesniej na urlop macierzynski skoro wykonywanie pewnych zadan jest dla mnie problemem bo oni nie maja innej pracy dla mnie. A jesli nie moge np odkurzac czy myc drzwi przez 7h dziennie to mam przyniesc list od lekarza bo ich zdaniem to nie kwalifikuje sie do ciezkiej pracy ktorej niemoglabym wykonywac.
Rozmawialam na ten temat zarowno z lekarzem i polozna i oboje zgodnie twierdza ze jesli mam jakikolwiek problem z wykonaniem jakiejs pracy ze wzgledu na moj obecny stan, to moj manager powinien mi w tym pomoc lub dac lezejsze zadanie. Oboje twierdza ze kazda ciaza jest inna i to normalne ze kobieta w tym stanie czasami ma lepsze a czasami gorsze samopoczucie i firma powinna to zrozumiec zapewniajac lzejsza prace.
Nie wiem gdzie i do kogo moglabym sie zwrocic o pomoc. Nie mam juz sil kazdego tygodnia walczyc i tlumaczyc ze nie chce isc na zasilek macierzysnki, ze chce pracowac i chce zeby zapewniono mi lzejsza prace. Cala ta sytuacja mnie przerasta,nie moge poradzic sobie ze stresem jaki towarzyszy mojej pracy, nie mam sily juz sluchac wiecznych pretensji ze strony mojego managera. Coraz czesciej placze w pracy, wymiotuje z nerwow i nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzic.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 kwie 2008, o 17:07 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 kwie 2007, o 17:41
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków-Southend on Sea
A przepraszam, że pytam, dlaczego nie chcesz iść na macierzyński? Nie byłoby to najlepszym rozwiązaniem ze względu na to, że wielu czynności już nie możesz wykonywać...? Po co się męczyć?...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |