| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 15:34

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 kwie 2009, o 15:37 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 18 kwie 2009, o 19:12
Posty: 1
Mieszkam w Wlk. Brytanii 5 lat. Właśnie dostałem tzw. residence permit, czyli pozwolenie na pobyt. ( Ta niebieska książeczka, ze zdjęciem ).
Teraz chcę starać się o dalsze dokumenty. Kolejny dokument nazywa się chyba ,,Indefinite Leave?. Pobyt stały.
Mam kilka pytań na które bardzo proszę aby ktoś odpowiedział.
skoro pracuję u tego samego pracodawcy już 4 lata i nadal pracuje tam, oznacza to że mogę skopiować wszystkie te same dokumenty co wysyłałem starając się o residence permit ? ( Czy np. od nowa musi pracodawca pisać list potwierdzający zatrudnienie itp.? )
-Czy zamiast paszportu mogę wysłać te książeczkę residence permit ?
Jak długo się czeka na odpowiedź?
Jak wygląda to potwierdzenie? Czy plotka że jest to tylko pieczątka wbita w paszporcie jest prawdziwa?
-Czy skoro teraz dostałem residence permit, nie muszę czekać ani chwili, lecz od razu mogę starać się o pobyt stały?
Skąd wziąć druki do wypełnienia i informacje co dokładnie mam wysłać do biura?
-Czy jeśli dostanę pobyt stały, a minie 5 lat pobytu w UK. Od razu mogę starać się o Paszport Brytyjski, czy należy odczekać coś?
Dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 19 kwie 2009, o 21:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
http://www.visabureau.com/uk/residency.aspx


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 4 cze 2009, o 15:53 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 27 maja 2009, o 16:02
Posty: 15
Siema, Przeczytalem cale forum na ten temat i musze powiedziec ze wiekszosc wiem o czym tu jest mowa - tylko przy tylu pytaniach i tylu odpowiedziach jest taki metlik w glowie ze sam juz nie wiesz co jest biale a co czarne.
Mam juz od dawna (2004) WRS i EEA1 (ten pierwszy rezydent o ile czegos nie przekrecam bo to juz wypelnialem dawno temu).
Byla tu zmianka o tym INDEFINITE LEAVE to remain in UK (EEA3 permanent residence).
Pierwsze pytanie:
Czy czy musze wypelnic EEA3 form by tego stalego rezydenta dostac?
I czy to jest aktualna aplikacja?
http://www.bia.homeoffice.gov.uk/siteco ... s/eea/eea3

Wczesniej pisaliscie ze trzeba 1 rok legalnie przepracowac by dostac "rezydenta@ -tego pierwszego, przy ktorym dostaje sie legitymacje (to juz mam), a potem 3 lata kolejne czyli razem 4 by mozna bylo dostac "Permanent Residence).
Jesli to jest ta aplikacja to jest tam napisane, ze trzeba legalnie przebywac w UK przez 5 lat - wiec cos sie tu nie zgadza.
Interesuje sie tym bo wlasciwie chce wystapic o obywatelstwo.
Wiec zadaje drugie pytanie:
Czy mozna dostac obywatelstwo bez wypelniania aplikacji o "Permanet Resident" ??
Co wiec musze wypelnic by stac sie Brytyjczykiem ? Slyszalem o jakims egzaminie ktory trzeba zdac, czy to prawda? jesli tak to gdzie o niego moge poprosic? Macie jakies materialy lub przykladowe zagadnienia?

Do pelnych piecu lat w kraju brakuje mi jescze 5 miesiecy. Czy to znaczy ze dopiero wtedy moge sie starac o obywatelstwo czy moze dopiero o "Permanent Residence" a po nastepnym roku obywatelsto?

Dziekuje za wszelkie info - Link przejzalem i chcialem zasiegnac rowniez opinii, kto przez to przechodzil albo ma jakies najswiezsze informacje :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 4 cze 2009, o 22:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Tu masz temat zwiazany z obywatelstwem
viewtopic.php?f=38&t=1033
Pamietaj,ze przepisy sa ciagle zmieniane wiec za nim odniesiesz sie do ktoregos posta sprawdz date kiedy zostal napisane.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 5 cze 2009, o 11:34 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 27 maja 2009, o 16:02
Posty: 15
:D Faktycznie zasady sie zmieniaja bo wedlug nastepujacego link-a mowa jest o 6 latach by mozna bylo sie starac o paszport brytyjski.
Oczywiscie trzeba miec "indefinite leave to remain"

http://www.ukimmigration.com/family/uk_citizenship.htm#Naturalisation%20after%20three%20years

Czy moze mi ktos podsunac link z aktualna aplikacja o "indefinite leave to remain" ??
Czy to jest EEA3 dokument ktory trzeba wypelnic ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 5 cze 2009, o 11:45 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
http://ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/eea/eea3.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 5 cze 2009, o 12:39 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 27 maja 2009, o 16:02
Posty: 15
Dzieki wielkie Eliss to jest ten sam co mialem, chcialem sie tylko upewnic.

Nie wiesz jak dlugo sie na to czeka ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |