| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 9 maja 2024, o 08:36

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ważne pytania
Post: 25 mar 2010, o 08:55 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 25 mar 2010, o 08:46
Posty: 1
Otóż jestem jeszcze dosyć młody (nie skończone liceum) i mam pewną propozycję.
Otóż mam w Londynie rodzinę. Z ładnym domem, z dobrym zarobkiem, w dobrej okolicy. I tu jest pytanie. Czy warto wyjeżdżać?
Wiem, było zadawane już pewnie nie raz ale moja sytuacja jest trochę inna niż u innych.

Po pierwsze, ktoś kto jest w UK mówi mi że dostanę kasę za naukę w szkole? Czy to prawda? Bo niektórzy z rodziny w Polsce mówią mi że nie i nie wiem komu wierzyć.

Po drugie. Czy w UK naprawdę jest tak łatwo? Sam myślę że tak, ale ktoś w Polsce mówi mi że nie...

Po trzecie. Czy do UK wyjeżdżają tylko ludzie ze słabym wykształceniem a w Polsce zostają ci z?

I ostatnie pytanie... Czy w Londynie są tzw. kursy jakieś po których "zdaniu" mogę pracować w określonym zawodzie np. policja?

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 26 mar 2010, o 13:40 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 gru 2007, o 12:00
Posty: 118
Po pierwsze musze, po prostu musze, napisac, ze twoje pytania sa absolutnie rozbrajajace.
Jesli piszesz, ze twoja sytuacja jest inna niz u innych - to przede wszystkim napisz, dlaczego jest inna.

Zadajesz pytania, na ktore mozna jedynie odpowiedziec dwoma slowami: "To zalezy".

Odnosnie nauki, to zalezy. Mozna ubiegac sie o kredyt studencki. Ale uzyskanie go zalezy od kilku czynnikow. Osobiscie nie znam na tyle szczegolow, zeby je wymienic, ale tez nie piszesz, jakie masz konkretnie plany.

Czy w UK jest latwo? Tak, jesli znasz dobrze jezyk, masz swietne referencje i na tyle kasy, by spokojnie szukac takiej pracy, jaka ci odpowiada. Nie, jesli twoj angielski jest na oslawionym poziomie "komunikatywnym", nie masz kasy, zeby sie utrzymac podczas studiow lub zeby znalezc wymarzona prace. Lub jesli po prostu masz pecha.

Wyksztalcenie. No coz, prawda jest taka, ze wiekszosc emigrantow ma slabsze wyksztacenie poniewaz sa to w wiekszosci pracownicy fizyczni. Z drugiej strony nie brak ludzi po studiach, ktorych jezyk nie jest na tyle dobry (przynajmniej poczatkowo), by podjac prace umyslowa. Ale sa tez ludzie, ktorzy maja wyzsze wyksztalcenie i pracuja w swoim zawodzie badz przekwalifikowali sie i wykonuja prace na wyzszym szczeblu.

Kursow jest od groma. Czy po nich znajdziesz prace - to zupelnie odrebna kwestia. Nie zapominaj, ze UK nadal nie otrzasnelo sie po kryzysie i przed toba w kolejce po kazde stanowisko stac beda dziesiatki ludzi po rownowaznych kursach, z lepszym angielskim, z odpowiednim doswiadczeniem, brytyjskim paszportem itd itp.

Ag


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |