| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 21:35

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 maja 2005, o 12:54 
Nie chcę zaśmiecać nowym tematem więc się dopisze tutaj ;).
Macie jakieś info na temat szkół średnich w londynie ? Tych nie płatnych oczywiście ;).
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby się dostać do takiej szkoły i na jakim stopniu trzeba znać język ? Jakieś potwierdzenie papierkiem - IELTS itp ??
-----------
Lepiej iść na darmowy kurs języka czy wykombinować te -+ 40GBP na tydzień i iść do jakiejś szkoły językowej ?
Jakie szkoły językowe polecacie i jaki kurs najlepiej skończyć ? ( byle nie trwał dłużej niż 10 miesięcy, max rok ).

Dodam tylko, że mój angielski jest na poziomie podstawowym+ ;), dogadać się ogólnie dogadam w miare dobrze ale boje się, że jak pójde na lekcje to nic nie zrozumiem - w szkole średniej są wyrażenia przedmiotowe, bardziej zaawansowane...

Z góry dziękuję.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 19 lut 2006, o 00:06 
Czy ktoś jest moze w liceum w Londynie?
Jakie papiery sa potrzebne,aby moc tam sie uczyc?
Czy mając 16 lat mogę sama tam przebywać i uczeszczac do szkoły?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 19 lut 2006, o 07:47 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2006, o 12:10
Posty: 369
Lokalizacja: Stone Dartford
Nazwy i kontakty do konkretnych szkół można wyszukać w sieci (np. poprzez tutejszą panoramę firm "Yellow pages", http://www.yell.co.uk), a strony uczelni i collegów można znaleźć przez tę mapkę: http://www.scit.wlv.ac.uk/ukinfo/ac/index.php


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 31 mar 2006, o 16:19 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Edukacja w wieku 16-19 lat oraz system edukacyjny w UK


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 8 kwie 2007, o 11:01 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 7 kwie 2007, o 17:10
Posty: 1
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
witam wszystkich!
a więc... mam na imię Paulina, mam 15 lat i w lipcu przerowadzam się z mamą do Anglii... z tego co piszecie nie mogę wyciągnąĆ czy świadectwo ze skończonego roku w Polskiej szkole potrzebne jest do zapisu w nowej szkole w Anglii i czy ma to wielki wpływ jak Polsce jeśli chodzi o dostanie się do dobrej szkoły...??
Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuje z góry. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2007, o 20:13 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 30 sie 2006, o 16:38
Posty: 23
Lokalizacja: Birmingham
jeli masz 15 lat nastw sie na to , ze moga byc problemy z zapisaniem cie do szkoly. swiadectwo nie bedzie raczej potrzebne. jesli ktos moze cie zapisac tu do szkoly , to niech lepiej to zrobi. bo w tym wieku tu koncza szkoly i pisza egzaminy. jednak jesli to ma byc dobra szkola , to swiadectwo moze pomoc,tylko przetlumacz. pozniej i tak ewentualnie wszystko wyjdzie. i ucz sie angielskiego, bo to naprawde powazne. byc moze pojdziesz do collegu, a nie secondary school. zalezy kiedy sie urodzilas.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 23 maja 2007, o 10:27 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 23 maja 2007, o 10:16
Posty: 2
Witam i od razu dziękuje z góry za odpowiedź ;)

Taka jest moja sytuacja:
Mam 17 lat, obecnie uczęszczam do I klasy Technikum w Polsce.
Natomiast w lipcu lecę do Anglii. (z chęcią pozostania tam)
I nasuwają mi się następujące pytania:
1. Czy mogę zapisać sie do angielskiej szkoły? (Tam chyba jest college tak?)
2. Czy muszę zdawać jakieś testy na sprawdzenie na jakim poziomie jest mój angielski ?
3. Czy będę musiała zaczynać szkolę od początku, od pierwszej klasy ? ( w Polsce bym chodziła do 2 klasy we wrześniu)

Bardzo chciałabym wiedzieć, więc proszę, jeśli ktoś mógłby mi pomóc odpowiedzieć na te pytania to bym była wdzięczna.

Dziękuje!

:)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |