| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 13:29

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 lut 2005, o 10:05 
Hej zna ktos jakas strone najlepiej Polska na ktorej mozna dowiedziec sie o sposobie nauczania w Angi.Czyli ile przedmiotow jest,jakie itp.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: a dokładniej ?
Post: 19 lut 2005, o 10:07 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 paź 2004, o 00:21
Posty: 0
Lokalizacja: Londyn E14
miło będzie jeśli określisz bliżej co Cię interesuje?? Sam chcesz podjąć naukę?? chcesz wysłąć dziecko do szkoły?? Jaki poziom nauczania?? podstawowa szkoła, średnia a może studia??
Jaki poziom języka angielskiego?
Więcej informacji a można sie popytać, wykonać parę telefonów i coś się znajdzie :wink: Pozdro BlacKWolF


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 19 lut 2005, o 15:36 
Wiesz to ja chce isc do szkoly,chodze teraz do 2 gimnazjum,a moj angielski jest sredni.Interesuje mnie najbardzie wszystko,jakie przedmioty,ile godzin itp.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 24 lut 2005, o 15:10 
black a wiesz cos moze o na temat studiowania tutaj.wiesz w polsce przerwalam ekonomie i czy jest mozliwosc przepisania ze wykladowcy tutaj zalicza mi te przedmioty ktore zaliczylam w polsce.jezeli to jest niemozliwe to chcialabym rozpoczac tu psychologie ale nie wiem czy to jest platne i wogole nic jeszcze nie wiem.co do mojego ang.....do pazdziernika bedzie duzo duzo lepszy :lol:
pozdrawiam jolcia_777


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 24 lut 2005, o 17:37 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 paź 2004, o 00:21
Posty: 0
Lokalizacja: Londyn E14
cześć Jolcia, tak na dobrą sprawę to nie mam za wiele pojęcia na temat studiowania, lecz mam kilku znajomych którzy juz rozpoczeli lub zamierzają rozpocząc studia w tym roku, wciąż przygotowują się z językiem, potrzebny jest określony stopień znajomości angielskiego ( na tą chwilę nie określę dokładnie jak to wygląda lecz na pewno sie dowiem), studia na pewno są płatne, jednakże po wstąpieniu do unii ponosimy dużo mniejsze koszty w odniesieniu do tego jak wyglądało to jeszcze przed majem zeszłego roku. co do przepisywania ocen to nie wydaje mi się, chociaż jeden z moich kolegów ukończył w polsce studium medyczne o określonej specjalizacji, pisał wiele papierków i ostatecznie uzyskał poświadczenie kwalifikacji, które dawało mu prawo rozpoczęcia studiów nie od pierwszego roku tylko kontunuowanie ich na poziomie wyższym. Wszelkie informacje postaram sie uzyskać już wkrótce, może uda mi się zachęcić kogoś z nich do wypowiedzenia się na łamach naszego forum. Pozdrawiam, Black. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 1 mar 2005, o 20:31 
Hej!

Kens - nie znam niestety polskiej strony z informacjami, ktore Cie interesuja (i raczej nie sadze, zebys taka znalazl - taka, na ktorej bedzie wszystko). Polecam natomiast http://www.parentscentre.gov.uk - jest to stronka gov (dla rodzicow :D ) - na pewno dobre zrodlo informacji. No ale niestety musisz troche 'pogrzebac'. Ale dowiesz sie jakie sa typy szkol, jak sie do nich dostac, znajdziesz programy nauczania (curriculum). Poza tym znajdziesz wiele linkow do innych stron, miedzy innymi tych dla uczniow/studentow. No i na pewno - jak zawsze - dobrym zrodlem informacji jest forum (parentscentre i innych 'linkowanych' przez nie stronek). 'Przegrzeb' ta stronke bardzo dokladnie i nie zrazaj sie, ze nie wszystko/malo rozumiesz. Z kazdym nastepnym zdaniem na pewno bedzie Ci sie czytac coraz lepiej. No i od czego sa slowniki:). A jezeli chodzi o problemy jezykowe w angielskiej szkole, to kazda z nich ma nauczycieli, ktorzy zajmuja sie pomoca w takich przypadkach. A ze mlodzi ludzie aklimatyzuja sie szybko, to na pewno bedzie dobrze :D

Jolcia - nie sadze, zeby byla mozliwosc przepisania przedmiotow tak, jak to sie robi na uczelniach w Polsce. Nigdy nie slyszalam, zeby bylo to tutaj praktyktowane. Jezeli sie zdarza to na pewno nie w zwiazku z jakas zasada, ale po rozpatrzeniu indywidualnych przypadkow. Skontaktuj sie z wybranymi przez siebie uczelniami. Jezeli chodzi o platnosci (niestety sa to spore sumy), warunki przyjecia (m.in. poziom angielskiego) czy program studiow (tutaj wyglada to wszystko inaczej niz w Polsce), to rowniez musisz po prostu sprawdzic na stronach internetowych poszczegolnych uniwersytetow - tam znajdziesz wyczerpujace informacje na kazdy temat. A jezeli jeszcze jakies Twoje pytanie pozostanie bez odpowiedzi, to po prostu zadzwon do nich lub napisz maila.
Stronki uniwersytetow wyszukaj najzwyczajniej w swiecie przez googla (wpisujac 'london colleges' czy cos w tym rodzaju); nie mam pod reka zadnych linkow, ale na pewno sobie poradzisz -jako czlowiek planujacy studia w obcym kraju na pewno jestes wystarczajaco przedsiebiorcza :D . Poszukaj tez rankingow, jakie college sa na wysokich pozycjach, bo studia sa zdecydowanie za drogie, zeby wywalac kase na byle co. .. przypomnial mi sie Birckbeck, na pewno godny polecenia (http://www.bbk.ac.uk).

Tyle na razie w tym temacie,
pozdro 8)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 1 cze 2005, o 21:00 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 31 maja 2005, o 16:47
Posty: 27
Lokalizacja: Katowice/Wrocław/ Birmingham
BlacKWolf czy mógłbyś zasięgnąć jakichś konkretniejszych informacji na temat przenosin znajomego ze studium medycznego ?

Studiuję na pierwszym roku medycyny i zamierzam przenieść się do UK.

Chodzi mi o takie kwestie jak:

1. Ile lat ukończył w Pl i na który rok wbił się w UK ?
2. Czy załatwiał przenosiny przez UCAS czy kontakt bezpośredni z uczelnią ?
3. Na jakiej uczelni teraz studiuje ?
4. Czy miał IELTS , jeśli tak, to na ile ?

Z góry dzięki za odpowiedzi


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |