| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 18:08

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 6 lip 2007, o 17:59 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 3 maja 2007, o 10:52
Posty: 45
Lokalizacja: Rabka / Tarnów / Londyn
Lee pisze:
Witam

Na poczatku maja czeka mnie podroz z Londynu do Polski.

no to troche późno moja odpowiedź ale może innym sie przyda...

Cytuj:
Mam nastepujace pytania:

1. Jak bardzo mozna ufac mapom/opisom drukowanym z map24.com?

są dość dokładne, ale na 100% nie można im ufać, należy mieć oczy i rozum otwarty.

Cytuj:
2. Prom plynie okolo 1 godziny i 40 minut - czy dobrze pamietam? Jak dlugo trwa przeprawa, jesli zdecydowalbym sie na tunel?

zależy jakim promem popłyniesz te nowsze pokonują kanał w godzine i 10 minut te starsze 2 godziny, szczególnie seafrance npc... i czy płyniesz do calais czy do dunkierki bo do dunkierki to ok 2 godziny ale potem masz krótszą droge samochodem, no i taniej wychodzi i sprawniej (w dunkierce żadziej strajkują niż w calais)
pociągiem przez tunel jedziesz jakieś pół godziny (teoretycznie)

Cytuj:
3. Ile srednio trwa zaladunek na prom (od momentu wjazdu na plac do momentu odplyniecia)? To samo pytanie dotyczy rozladunku.

to zależy o jakiej porze masz prom, w środku nocy to ino na brankach stoisz i jak akuratnie jest zaraz prom to od razu wjeżdżasz, a jak jedziesz w sezonie lub na weekend to postoisz troche. ja przerabiałem już róźne warianty w dover, od nonstop prosto na prom, do 26 godzin w kolejce...

Cytuj:
4. Cena promu.

zależy jaką linią jedziesz, w nocy jest taniej w dzień drożej, w sezonie drożej, no i zależy jakie promocje mają...

Cytuj:
5. Mapa wskazuje mi trase przez Francje, Belgie, Holandie i Niemcy. Czy jadac przez te kraje bede musial gdzies placic za autostrady, kupowac jakies nalepki na szybe lub ponosic inne tego typu koszty? Jesli tak, to gdzie i jakie mniej wiecej to moga byc koszty (samochod osobowy).

co prawda we francji płaci sie za autostrady, ale odcinek a16 z calais do granicy belgijskiej jest za friko, tak samo jak w belgii, holandii i niemczech...
no chyba że jedziesz autem powyżej 12t dmc to wtedy winietki w beneluksie, tolcollect w niemczech...

Cytuj:
6. Ze wzgledu na koszt paliwa nie mam zamiaru jechac szybciej niz 110-120 km/h (chyba, ze gdzies w Niemczech bedzie jakies ograniczenie od 140 km/h ;) ). Na jaki czas przejazdu (nie liczac postojow) moge liczyc? Powiedzmy, ze bierzemy pod uwage trase Londyn-Wroclaw (reszte sobie dolicze).

także to zależy od tego o której godzinie zaczniej podróż, teoretycznie, przy pustych drogach, jedziesz nonstop spokojnym tempem, londyn-dover godzine, calais-wrocław jakieś 13 godzin
korki tworzą sie po drodze na ringu w antwerpii w godzinach szczytu, potem masz wpólny odcinek a 68 i a 2 w eindhoven w holandii, potem całe zagłebie ruhry w niemczech, no i przed hanowerem i brunszwikiem na a2 w niemczech. jak tak ustalisz sobie przejazd by uniknąć godzin szczytu w tych miejscach to bedzie większa pewność że przejedziesz bez korka. no ale zawsze są niespodziewane korki przez zepsute auta lub wypadki..., dobrze mieć cb radio, oraz o ile zna sie język, słuchać w belgii stacje stu bru, w holandii radio 1, w niemczech wdr 2 na średnich 720 khz, tam mówią o wszystkich korkach, a potem od bad eilsen ndr 2


Cytuj:
7. Macie jakies sugestie co do miejsc tankowania? i w miare niedrogiego zjedzenia czegos cieplego?

zależy co tankujesz. we francji drogo, w belgii i holandii dość tanio, szczególnie diesel i lpg, w niemczech troche trudniej o gaz ale w sumie coraz więcej stacji go ma, troche droższy niż w pozostałych krajach, ale przy aktualnych cenach taniej też niż w polsce...
reguła, i dalej od autostrady tym taniej, w niemczech kieruj sie znakami "autohof" tankowanie na autostradzie super drogie...

Cytuj:
8. Co waznego powinienem jeszcze wiedziec przed wyruszeniem w trase?

w niemczech w sumie nie ma w niektórych miejscach ograniczenia predkości, lecz gdy bierzesz udział w wypadku (nawet jak to kompletnie nie twoja wina) przy prędkości ponad 130km/h jesteś zawsze współwinny.

jakby ktoś chciał coś wiedzieć to pytajcie, pokonuje trase londyn tarnów conajmniej raz w miesiącu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł: v5 dvla
Post: 16 paź 2007, o 22:20 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 16 paź 2007, o 22:09
Posty: 1
Witam
Mam nastepujące pytanie, kupiłem motor w UK i odstałem taki dokument:
http://images29.fotosik.pl/58/7be069e00061e324med.jpg
Co mam zrobić zeby dostac pełny dowod V5 i moc normalnie zarejestrowac motor w PL ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 29 paź 2007, o 14:39 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik

Rejestracja: 8 sie 2006, o 17:11
Posty: 50
Lokalizacja: ipswich
Wypelnij ten dokument swoimi danymi, to na wypadek jak by Policja potrzebowala i czekaj od 2-6 tyg na V5 powinien przyjsc poczta.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 15 lis 2007, o 13:58 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 14 lis 2007, o 20:38
Posty: 24
Lokalizacja: England-Basingstoke-Hook :)
Moim zdaniem najlepsza strona do zobaczenia mapy z np. Anglii do Polski jest http://www.viamichelin.com. Ta strona wyszukuje droge od nazwy miejsca ktore wpiszesz do celu podrozy :)

1. Oblicza droge:
a) Recommended by Michelin- zalecana przez strone
b) Quickest- najszybsza
c) Shortest- najkrotsza
d) Economical- ekonnomiczna
e) Discovery- krajobrazowa
Szczerze to radze wybierac te najszybsze a napewno w przypadku jazdy do Polski :P
A takze: dystans, czas, zuzycie paliwa..

2. Mozesz wybrac kazde miasto, wioske, ulice w Europie!

3. Bardzo szczegolowa mapa drog :)

4. To naprawde super stronka z ktorej juz nie raz kozystalem :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 16 lis 2007, o 12:16 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 9 lis 2007, o 22:12
Posty: 13
we wrześniu jechaliśmy nowo zakupionym busem do polski.Na granicy angielsko-francuskiej mieliśmy taką trzepankę że ohiooo.Głownie chodziło im o poniędze ile ich posiadamy.We Francji dużo fotoradarów, podobnie jak i w Belgi.W niemaczech już spokojniej na niektórych autostradach nie ma ograniczeń.Nie polecem wybierac się bez nawigacji pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 lis 2007, o 13:06 
Stały bywalec
Stały bywalec

Rejestracja: 20 kwie 2006, o 13:25
Posty: 77
hey
to zeby nie zaczynac nowego tematu,jade autem z taxem,motem i ubezpieczeniem do Polski,planuje poruszac sie nim jakies 3-4 miesiace,a pozniej auto pchnac,najprawdopodbniej na czesci i teraz pytanie,do DVLA wysyłam ze auto poszlo na eksport i to bedzie wszystko,czy cos jeszcze trzeba trzeba zalatwic??
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |