| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 01:07

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 kwie 2007, o 17:21 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 27 paź 2006, o 13:59
Posty: 211
Lokalizacja: Essex
Witam

Na poczatku maja czeka mnie podroz z Londynu do Polski. Bede jechal pierwszy raz na tej trasie jako kierowca, w dodatku sam, a ze nie mam GPSu, prosze Was o porady dotyczace tej trasy. Bede jechal ze wschodnich peryferii Londynu do Krakowa, ale problemem dla mnie jest tylko czesc trasy od Dover do granicy niemiecko-polskiej. Nie jestem leniem i nie pytam o wszystko od A do Z ;) - odrobilem zadanie domowe i wydrukowalem sobie opis trasy przejazdu i ramowa mapke (ze strony http://www.map24.com).

Mam nastepujace pytania:

1. Jak bardzo mozna ufac mapom/opisom drukowanym z map24.com? Czy sa wystarczajaco dokladne i przede wszystkim aktualne, zeby sie nimi kierowac bez obawy o nadkladanie trasy? Ciut juz jestem ta mapka i opisem zawiedziony, bo ani z mapki ani z opisu nie wynika ktorym przejsciem granicznym bede wjezdzal do Polski.

2. Prom plynie okolo 1 godziny i 40 minut - czy dobrze pamietam? Jak dlugo trwa przeprawa, jesli zdecydowalbym sie na tunel?

3. Ile srednio trwa zaladunek na prom (od momentu wjazdu na plac do momentu odplyniecia)? To samo pytanie dotyczy rozladunku.

4. Cena promu. Wiem, ze mozna kupic wczesniej przez Internet, ale nie chce tego robic, bo do ostatniej chwili raczej nie bede wiedzial o ktorej godzinie (a moze nawet ktorego dnia) bede wjezdzal do Dover. Czy w ogole oplaca sie kupowac przez Internet i jak bardzo trzeba byc pewnym terminu przejazdu, aby mozna bylo kupic przez siec? Na jaka cene mniej wiecej moge 'liczyc', jesli kupie bilet na prom dopiero w momencie wjazdu na plac promowy (okolice 4-5 maja)? Czy kupujac w ostatniej chwili zaplace wiecej niz gdybym kupil wczesniej przez siec? Jak duzo wiecej? O ile drozej kosztowalaby mnie podroz tunelem?

5. Mapa wskazuje mi trase przez Francje, Belgie, Holandie i Niemcy. Czy jadac przez te kraje bede musial gdzies placic za autostrady, kupowac jakies nalepki na szybe lub ponosic inne tego typu koszty? Jesli tak, to gdzie i jakie mniej wiecej to moga byc koszty (samochod osobowy).

6. Ze wzgledu na koszt paliwa nie mam zamiaru jechac szybciej niz 110-120 km/h (chyba, ze gdzies w Niemczech bedzie jakies ograniczenie od 140 km/h ;) ). Na jaki czas przejazdu (nie liczac postojow) moge liczyc? Powiedzmy, ze bierzemy pod uwage trase Londyn-Wroclaw (reszte sobie dolicze).

7. Macie jakies sugestie co do miejsc tankowania? i w miare niedrogiego zjedzenia czegos cieplego?

8. Co waznego powinienem jeszcze wiedziec przed wyruszeniem w trase?

9. Ostatnie pytanie. Jestem wlasnie 'na kupnie' samochodu. Moze sie zdarzyc, ze nie uda mi sie go kupic przez wyjazdem, a jechac musze. Wtedy pojade po prostu autobusem. Mozecie mi doradzic gdzie najlepiej kupowac bilety na autobus do Polski? Interesuje mnie tylko opcja 'bez wychodzenia z domu' czyli telefon/internet > przelew > odbior biletu w autobusie.

Z gory dzieki za wszelka pomoc i mam nadzieje, ze przyda sie nie tylko mnie. Nie znalazlem tego tematu na naszym Forum. Na innych nawet nie szukalem, bo skoro tu nie ma, to gdzie indziej tym bardziej nie bedzie, prawda? :)

pozdrawiam
Lee


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 28 kwie 2007, o 18:51 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sty 2006, o 12:47
Posty: 24
Lokalizacja: Newcastle
mam auto ubezpieczone w Direct Line - comprehensive pelne. Czy jesli bede jechal do PL moje auto tez bedzie chronione przed kradzieza, stluczka na takiej samej zasadzie auto casco jak tu w UK ??? Czy musze cos zglaszac przed wyjazdem do mojej ubezpieczalni?? W mojej polisie nic o tym nie ma. Jak to jest ???


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2007, o 09:51 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 15 mar 2006, o 22:42
Posty: 180
Lokalizacja: Cambs
cześć, też mam ubezpieczony samochód w DIRECTLINE. Tak auto jest chronione w Polsce, poczytaj sam polisę: http://directline.com/motor/carpolicydoc.pdf

Pozdrawiam, Kacper


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 29 kwie 2007, o 11:46 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sty 2006, o 12:47
Posty: 24
Lokalizacja: Newcastle
tam jest napisane, ze na terenie unii europejskiej obowiazuje ubezpieczenie - minimum wymagane przez prawo, ale nie wiem czy np od kradziezy ??? to mnie najbardziej interesuje. pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 30 kwie 2007, o 16:45 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Napewno dostales jakas umowe sprawdz co tam masz napisane


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 5 lip 2007, o 20:46 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 8 kwie 2007, o 18:43
Posty: 3
witam

temat troche juz stary ale moze sie to kums przyda co napisze odnosnie tego co zostało tu poruszone bo sam przez to przeszedłem

mianowicje...

kupiłem auto i nie dostawałem nic z DVLA przez ponad 4 tyg, dowód powienien przyjsc w ciagu 2 do 6 tyg w skrajnych przypadkach a ze jade do polski autem bardzo mi potrzebny byl dowod
pofatygowałem sie tam sam /dodzownienie sie tam bylo czyms nierealnym/ i okazało sie ze zle byly wprowadzone moje dane do komputera w systemie, nie bylo numeru domu i nie mogli wydac dowodu na dziki adres
rozwiazanie jest takie... dostaje w ciągu 10 min dowod tymczasowy na 6 msc a orginał przyjdzie poczta
wiec jesli ktos czeka na dowód a chce jechac do polski niech sie zglosi do DVLA osobiscje i wydadza mu tymczasowy bezproblemu i bez zdnych opłat


jeszcze jedno

wyjezdzajac do polski musicie zglaszac to do swego ubezpieczyciela gdyz jesli tego nie zglosicie w razje jakiejs szkody oni nie wypłaca wam zadnej kasy, ja mam w swym ubezpieczeniu cos takiego ze moge przebywac 30 dni poza Anglia jesli moj wyjazd sie przedluzy musze dopłacic niewielkie pieniadze aby przedluzyc swoje ubezpieczenie, kolega ma standard 60 dni przebywania pozagranica autem, wszytsko zalezy od ubezpieczalni ale napewo w kazdej trzeba to zglosic bo pozniej moze sie okazac ze nie macje ubezpieczenia


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 6 lip 2007, o 09:37 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2006, o 13:37
Posty: 355
Lokalizacja: Bognor Regis
ad1. wystarczy wypelnic V62 (chyba 62) na poczcie i wyslac do DVLA, nie trzeba dzwonic.
ad2. w kazdym ubezpieczeniu jak kupujesz mozesz zaznaczyc odrazu foreign use.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |