| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 2 maja 2024, o 06:22

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26 lut 2006, o 22:49 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Rob, ja ubezpieczam swoje auta na churchill.co.uk , jest także wiele innych ubezpieczalni, np. Tesco ( http://www.tesco.com ), tam możesz sam sprawdzić ile zapłacisz (spoko, nie jest drogo). Aby ubezpieczyć przez internet/telefon trzeba mieć konto i kartę kred./debet. i o ile dobrze pamiętam jest warunek że trzeba mieszkać w W. Brytanii. Podejrzewam że takie same wymogi są gdy ubezpieczasz u brokera. Jeśli zrezygnujesz w ustawowym okresie to nic ci nie potrącają (jeśli nie było zgłoszonej szkody), ale jak długo trzeba czekać na zwrot nie wiem bo sam nie próbowałem :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 19 kwie 2006, o 22:23 
Bardzo proszę o pomoc na temat dokumentów jakie musi mi przysłać sprzedający z Angli potrzebnych do rejestracji samochodu w Polsce.
Gościu pracował w Niemczech tam kupił auto,przeprowadził się do Angli iteraz chce mi je przysłać firmą transportową.Nie wiem jakich papierów od niego żądać.

Bardzo jeszcze raz proszę o pomoc na maila:
jurek.d@poczta.fm


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 11 cze 2006, o 22:00 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 11 cze 2006, o 21:46
Posty: 1
Lokalizacja: czestochowa
mam pytanko ?
mam auto w u.k chce nim jechac do polski i zostawic bratu.
brat przerobi je sobie ale nie wiem jakie papiery beda mu potrzebne do rejestracji w polsce?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 12 cze 2006, o 09:27 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Musisz zglosic sprzedaz auta do DVLA wypelniasz w Registration Certificate czesc 4/10 oraz 11 Wpisujesz tam dane brata oraz jego adres w PL. .Dokumety powinne do niego dotrzec poczta ,oprocz tego spisz z nim umowe


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 6 lip 2006, o 11:08 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 19 lip 2005, o 14:43
Posty: 15
Lokalizacja: Polska
Cześc. Kupiłem na w Anglii samochód bez road tax i MOT i chcę go sobie zabrać do Polski. Zamierzam nim przejechać ten kawałek z Anglii do kraju. W związku z tym mam kilka pytań. Czy Ktoś wie jak rozwiązać sprawe road tax i ubezpieczenia tzn. czy mogę wykupić ubezpieczenie np. na ok 2 tygodnie maksymalnie miesiąc i czy z tym ubezpieczeniem mogę wykupić road tax, z MOT sobie poradzę. I drugie pytanko ten samochód ma odłamany plastik na przednim zdeżaku i mam obawy czy nie bede miał w związku z tym problemów podczas przejazdu przez holandie niemcy. Jezeli ktos może ma już doświadczenia w sprowadzaniu samochodów do polski lekko uszkodzonych lub nie, to bardzo prosze o pomoc. Z góry dziękuje


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 6 lip 2006, o 19:13 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
Nie mieszkając w UK nie możesz legalnie zarejestrować auta, wykupić taxu ani ubezpieczenia. Wygląda że jedynym pewnym sposobem jest transport na lawecie.
Ubezpieczenie kupuje się normalnie na rok, ale z umowy można zrezygnować w ciągu 7 dni otrzymując 100% zwrot. Plakietkę z road taxem też można odesłać i otrzymać zwrot za niewykorzystany okres.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 6 lip 2006, o 20:05 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Mozesz legalnie zarejstrowac samochod zapewne wlasciciel pojazdu juz dawno wyslal papiery do DVLA .


Mozesz wykupic ubezpieczenie na krotszy okres od 1 do 28 dni. tu masz linka Short Term Car Insurance
Okres 7-dni jaki podal Ci V-tec nie wystarczy abys otrzymal certyfikat i wykupil road tax ,a jezeli chcesz jechac nim do Polski to tez musisz miec ubezpieczenie oczywiscie prze kupieniem road tax- tez musisz zrobic MOT wszystko na temat MOT znajdziesz tu
Co do uszkodzenia o jakim piszesz to jezeli przejdziesz MOT tzn.,ze mozesz jezdzic takim samochodem
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |