| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 10:36

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 mar 2008, o 20:39 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 30 mar 2008, o 19:36
Posty: 16
Lokalizacja: Coventry, West Midlands
Witam.
8 marca kupiłem sobie Hondę Civic, a 10 ją ubezpieczyłem w Lloyds TSB. Szukałem w różnych firmach i Lloyds było najtaniej. Polak, który tam pracuje poinformował mnie, że firma ta honoruje polskie zniżki i wystarczy je dostarczyć.
Poprosiłem tatę, który mieszka w Polsce o załatwienie sprawy i wysłanie mi tych papierów pocztą. Wszystko zostało przetłumaczone na angielski przez przysięgłego tłumacza i wydawało mi się, że zniżki zostaną uznane. Kilka dni po wysłaniu do Lloydsa papierów (przedtem je zeskanowałem i mogę je tu zamieścić jako obrazki) otrzymałem odpowiedź, że zniżki nie zostaną uznane, ponieważ:
a) nie mam wpisane jednoznacznie ile mam lat bezwypadkowej jazdy.
Tu muszę wyjaśnić, że polski samochód ubezpieczałem po kolei w Unice, Warcie i HDI, łącznie 6 lat. Na każdym dokumencie są okresy kiedy samochód był w danej firmie ubezpieczony i że w tym czasie nie było żadnych szkód, lecz Lloydsa interesuje tylko informacja od ostatniego ubezpieczyciela (czyli HDI) ile mam lat bezwypadkowej jazdy. Ojciec rozmawiał z kobietą z HDI, która powiedziała mu, że HDI nie może takiej informacji wystawić za inne firmy (a przypominam, że Lloydsa informacja z kilku firm naraz nie interesuje). Mogę postarać się uzyskać taką informację w centralnym rejestrze pojazdów, ale to by potrwało. Zdecydowanie nie mam na to czasu, bo na udokumentowanie tych zniżek mam jeszcze 2 tygodnie.
b) polski samochód, na który mam te zniżki jest dalej ubezpieczony (kontynuacja w HDI) i ta informacja została zawarta w dokumentach. Wg prawa brytyjskiego nie można uznać zniżek na samochód, gdy jego ubezpieczenie w innym kraju jest jeszcze aktywne. Zastanawiałem się czy zrezygnować z tego polskiego ubezpieczenia i wyrejestrować samochód, lecz ta sama kobieta powiedziała ojcu, że samochodu nie da się zwyczajnie wyrejestrować. Trzeba złomować, bądź sprzedać. Mógłby sprzedać go ojcu, ale przecież to wymaga mojego podpisu, a nie chcę jechać tylko po to do Polski.
Ludzie, doradźcie mi coś, bo nie uśmiecha mi się płacić ponad 700 funtów za ubezpieczenie samochodu bez zniżek. Mam skończone 31 lat, prawo jazdy ponad 12 i mimo tego tyle by wyszło. Przy moim dochodzie 200 funtów na tydzień to spory wydatek. Sytuację jeszcze komplikuje to, że każda firma wymaga ode mnie jednorazowej wpłaty za ubezpieczenie, bez rozbicia na raty. Podobno przyczyną jest to, że jestem za krótko w Wielkiej Brytanii (od 29 września 2007).


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 31 mar 2008, o 13:24 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Mozesz wystawic upowaznienie na sprzedaz auta. Musisz isc do notariusza w uk.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31 mar 2008, o 15:54 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 30 mar 2008, o 19:36
Posty: 16
Lokalizacja: Coventry, West Midlands
Rozmawiałem dzisiaj z kobietą z HDI i doradziła mi sporządzenie umowy darowizny (darowanie ojcu mojego samochodu w Polsce) i wysłanie jej pocztą do Polski. Wtedy ona sporządzi dokument, że ubezpieczenie na samochód już wygasło. Czyli 1 sprawa do przeskoczenia. Dużo większy problem jest z drugą (punkt a) - nie ostatnia firma, w której ubezpieczałem samochód nie może wystawiać zaświadczenia w imieniu poprzednich firm, że mam razem 6 lat bezwypadkowej jazdy, a osobno firmę, w której teraz chcę ubezpieczyć taka informacja nie interesuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31 mar 2008, o 17:05 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Z angolami trzeba czasem jak z glupkami - zalatw sobie zaswiadczenia z wszystkich poprzednich firm ile miales okresu bezwypadkowego. Potem napisz pismo, ze chcesz sie u nich ubezpieczyc, ze masz "tyle i tyle" lat bezwypadkowej jazdy (co poswiadczasz zalaczonymi dokumentami) podpisz sie ladnie i daj Pani. Jak dalej bedzie "nieszczesliwa", powiedz ze chcesz rozmawiac z jej supervisorem, a przy nim najpierw stwierdz, ze konkurencja takich problemow Ci nie robi i chyba zrobiles blad przychodzac do nich a przy okazji wszysktim swoim znajomym powiesz, ze z nimi to umow zawierac nie warto, a potem wyloz "kawe na lawe" ;-)

Powodzenia ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31 mar 2008, o 18:52 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 30 mar 2008, o 19:36
Posty: 16
Lokalizacja: Coventry, West Midlands
Auzzie pisze:
Z angolami trzeba czasem jak z glupkami - zalatw sobie zaswiadczenia z wszystkich poprzednich firm ile miales okresu bezwypadkowego.

To już przecież wysłałem i nic nie dałow. Oto angielskie tłumaczenia (polskich oryginałów nie mam tu co wklejać):
Obrazek

Obrazek
Tu w tłumaczeniu jest chyba błąd - mięzy 7 grudnia 2003 a 6 grudnia 2006 są 3 lata, a nie 2.

Obrazek

Odpowiedź była taka:
Cytuj:
[...]
I regret to inform you that the documentation provided as evidence of your No Claims Discount is unacceptable to us as it appears that your last policy with HDI remains in force and expires in December 2008.

In order to allow a discount, we require a letter from your last insurer written in English (or translated), which confirms your no claims entitlement in years, not percentage, the letter should also confirm the date that the policy has been cancelled.
[...]


Cytuj:
Potem napisz pismo, ze chcesz sie u nich ubezpieczyc, ze masz "tyle i tyle" lat bezwypadkowej jazdy (co poswiadczasz zalaczonymi dokumentami) podpisz sie ladnie i daj Pani.

Ja już tam jestem ubezpieczony (od 10 marca). Problem polega tylko na tym, że jak dalej nie udokumentuję legalności tych zniżek, to mi dowalą kilkaset funtów wpłaty jednorazowej za ubezpieczenie.

Cytuj:
Jak dalej bedzie "nieszczesliwa", powiedz ze chcesz rozmawiac z jej supervisorem, a przy nim najpierw stwierdz, ze konkurencja takich problemow Ci nie robi i chyba zrobiles blad przychodzac do nich a przy okazji wszysktim swoim znajomym powiesz, ze z nimi to umow zawierac nie warto, a potem wyloz "kawe na lawe" ;-)


Pomysł dobry, tylko ja to robię pisemnie.
Ojciec mi mówił, że darowizna samochodu to też nie taka szybka i bezkosztowna sprawa. Masa papierkowej roboty, opłaty za nowe dokumenty, itp.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 31 mar 2008, o 21:11 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2007, o 15:34
Posty: 831
Lokalizacja: Londyn
Pomysly mi sie skonczyly :? Moze Eliss jeszcze na cos wpadnie.
Swoja droga, co za glupki...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 kwie 2008, o 19:11 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 30 sty 2006, o 15:38
Posty: 47
Lokalizacja: Northampton
Ja bym sie z nimi juz nie bawił. Anuluj z nimi ubezp. Wejdź na jakąś porównywarke ubezpieczeń kup to co ci odpowiada. Na ogól nie sprawdzaja zniżek. Jak poprosza o udokumentowanie zniżk to wtedy wyslesz ale po polsku.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |