| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 11:12

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 paź 2004, o 22:03 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 paź 2004, o 00:21
Posty: 0
Lokalizacja: Londyn E14
W dniu dzisiajszym spotkałem się ze "znajomym", który przyjechał do Londynu aby rozpocząć tutaj kolejny etap życia. 19 letni chłopak z dostępem do internetu i spędzający przy nim nie mało czasu nie potrafił znaleźć go jednak na odpowiednie przygotowanie. Nie zapoznał się z rynkiem pracy, z ofertami miaszkaniowymi, nie miał nawet czasu, żeby przygotować sobie CV lub zarezerwować awaryjne miejsce postoju (właściwie to nie miał kompletnie żadnego pomysłu co porabiać po wyjściu z autokaru). Przerażającym było zwłaszcza to, że przyjechał tutaj za pożyczone pieniądze a w kieszeni miał jedyne 5 funtów, które zdążył wydać jeszcze na promie. Odniosłem wrażenie, że ów znajomy liczy tylko i wyłącznie na ludzi, których poznał w pewnych grupach dyskusyjnych. Starałem się mu pomóc jak mogłem, pomogłem mu z kosztami przyjazdu, oddałem ostatnie pieniądze z kieszeni, spędziłem kilka godzin na poszukiwaniu w sobote wieczorem jakiegokolwiek miejsca do zatrzymania. Ludzki brak odpowiedzialności za swoje życie, przyszłość czasmi mnie przeraża ale to jest przybijające niczym młot pneumatyczny główkę pineski.
Ludzie, zanim tutaj przyjedziecie, upewnijcie się, że macie wystarczające fundusze na kolejne dwa tygodnie życia, uwzględnijcie koszty zakwaterowania (60-70 funtów tygodniowo + ewentualny depozyt) oraz koszty transportu publicznego i wyżywienia. Zapoznajcie się z prawem obowiązującym w Wielkiej Brytani, przejżyjcie ogłoszenia o pracy, zapoznajcie się z adresami agencji pośredniczących w kontaktach pracodawca-kandydat. Przygotujcie się do wyjazdu już w domu, stwórzcie swoje CV, wysyłajcie je w odpowiedziach na oferty jeszcze przed wyjazdem z informacją o możliwości(dacie) rozpoczęcia pracy lub umówienia się na rozmowę. Zapewnijcie sobie miejsce zakwaterowania, jeżeli nie jesteście pewni jakiś ustaleń zarezerwujcie sobie miejsce w jakimkolwiek tanim hostelu(koszt około 10 funtów za noc, często rezerwacja bezpłatna) przynajmniej na pierwszą noc. Zapoznajcie się z mapą miasta szczególnie okolic zamieszkania i ewentalnej pracy oraz mapą metra, która jest dostępna na tej stronie. Jeżeli posiadacie telefon komórkowy odblokujcie SIMLOCK co umożliwi Wam zakup karty angielskiej(koszt 10-15funtów) chociażby po to, aby ewentualny pracodawca mógł się z Wami skontaktować i na Boga- weźcie ze sobą pieniądze na czarną godzinę lub chociaż na ewentualny powrót do domu. Wyjazd do obcego kraju oddalonego od domu o kilkanaście setek kilometrów to nie wycieczka do parku, jesteście tutaj zdani tylko na siebie, swoje wcześniejsze przygotowanie i siłę przetrwania. Liczę, że ten post uzmysłowi Wam wagę stawianego przez Was kroku i zachęci do odpowiedniego się ku temu przygotowaniu. Liczę, że nie postąpicie jak mój "znajomy" i nie skończycie tak jak on. Zyczę powodzenia, wytrwałości oraz pomysłowości podczas przygotowań. BlacKWolF :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 17 paź 2004, o 20:23 
A czy nienalezy mu jakos pomóc moze jest zagubiony wiem jak to jest bo mój brat mial tak samo ludzie mu pomogli i wcale nikogo nie wykiwal jak bym mogla chétnie mu pomoge. :!:


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 17 paź 2004, o 22:18 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 paź 2004, o 00:21
Posty: 0
Lokalizacja: Londyn E14
Ja nie twierdzę, że mu nie pomogłem, właściwie to więcej niż mogłem, bo się zapożyczyłem wiedząc, że ja mając pracę będę wstanie oddać pieniądze, wytłumaczyłem mu jak szukać pracy, pomagałem w szukaniu zakwaterowania ale skoro nie mogłem go przyjąć pod dach to znaczy że mu nie wyciągnąłem do niego ręki... Nie było moim celem opisywanie jego sytuacji lecz nawiązując tylko do tego bez zagłębiania się, chciałem przestrzeć innych przed popełnianiem takich błędów. Łatwiej się mówi, ża ja bym pomógł kiedy pozostaje się anonimowym a do tego nie zna się całokształtu sprawy ale mimo to cieszę się, kiedy słyszę nawet tak wygłaszane propozycje i chęć niesienia pomocy. Mam nadzieję, że dzieki temu forum będziemy mieli nie raz tego dokonać. Pozdrawiam. BlacKWolF :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 18 paź 2004, o 20:31 
czy pytales ,jak mial zamiar postąpic gdyby nie trafil na ciebie?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: oczywiscie...
Post: 20 paź 2004, o 13:12 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 15 paź 2004, o 00:21
Posty: 0
Lokalizacja: Londyn E14
Oczywiscie, ze pytalem, chlopak nie byl do konca uczciwy, a nawet mocno rozminal sie z prawda, wczesnij twierdzil, ze ma juz prace i miejsce do zatrzymania. Okazalo sie, ze liczy tylko i wylacznie na ludzi, ktorych "poznal" na czacie, zreszta nasza "znajomosc" rowniez bazowala tylko na tym. Coz, niektorzy maja swoj wlasny swiat... pozdrawaim BlacKWolF :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |