| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 08:37

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28 kwie 2005, o 15:12 
WITAM!!!
ZYCIE W LONDYNIE JEST TANIE JAK BARSZCZ:
JAK KUPUJESZ W SKLEPACH TYPU 'LIDL' - JA ZARABIAM NA GODZINE TYLKO 4 FUNTY, A ZA TE CZTERY FUNTY KUPIE W TYCH SKLEPACH JEDZENIA NA TYDZIEN TJ.CHLEB TOSTOWY -19p,MARGARYNA 45p,COLA 2L 39p,MIELONA WOLOWINA W PUSZCE 50p,NAPOJ TYPU RED BULL 29p,JAJKA 10SZT.70p,MLEKO W KARTONIE 1L 48p itp...
WSZYSTKO BYLO BY KALWO GDYBY NIE OPLATY ZA MIESZKANIE LUB POKOJ -KAWALERKA OD OKOLO 500 FUNTOW NA MIESIAC, MIESZKANIE 2-POKOJOWE OD OKOLO 750 FUNTOW NA MIESIAC.
POZDRAWIAM
PYTANIA PROSZE NA ---> SYFDAGZ@POCZTA.ONET.PL


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 28 kwie 2005, o 23:33 
?!!!
?!!!

Zartujesz chyba lub jestes tutaj pierwszy tydzien/miesiac.

Czlowieku, pomysl troche zanim cos napiszesz. Ludzie to czytaja! Podajesz ceny najtanszych produktow w najtanszym sklepie. Ok, sa rzeczy, ktore mozna kupic tanio. Ale NIE DA SIE PRZEZYC NORMALNIE ZA £4 NA TYDZIEN.
Ceny mieszkan to nie wiem skad wziales, chyba jakies nory w miejscach, gdzie nie da sie wyjsc z domu po godzinie 16tej. Jezeli sie myle, to podaj mi prosze namiar na jakies, bo widze, ze mocno przeplacam, a szukalam dosyc dlugo, przez agencje i prywatnie, zeby znalezc cos przyzwoitego w przystepnej cenie. A gdzie rachunki, gdzie council tax?! Telefon, internet, TV licence (chyba nie sa ta specjalne luksusy). Gdzie dojazdy? Pojedynczy przejazd metrem (1,2 strefa) kosztuje £2.30! Tygodniowka na te same strefy 21.40. Ale za strefy 1-5 zaplacisz £36.60.
A co ma zrobic ktos, kto uzywa rzeczy typu mydlo, szampon itd :). Dziewczyny, przyzwoity krem do twarzy (nie z tych najbardziej wypasionych, ale taki, zeby nie bylo strachu sie posmarowac) kosztuje min. £5.

Piwo w pubie 2.50
bilet do kina 4.50 - 8.50
red bull £1 (w supermarkecie - czasem jak mnie przycisnie to kupuje za 1.20-1.50
Paczka fajek 5 (od 2.5 przemycane)
'Normalna' cola - 1.65
Macie dzieci? - bilet do zoo £12 jezeli dobrze pamietam
Nie wspomne oczywiscie o ubraniach itd.

Wiesz, tez sie staram planowac wydatki, robic zakupy itd., ale... taka mam wlasnie ochote na pomidory, ze chyba zejde i sobie kupie w sainsburym (jeden z niedrogich sklepow) - paczka 6szt ok £2.

Rozumiem, ze to nie jest niezbedne do zycia, ale byles ostatnio w Waterstones? Ksiazka, ktora ostatnio wybralam kosztowala £15 (nic specjalnego, 'normalna' ksiazka)
Moj ulubiony tygodnik, ktorego nie chcialabym sobie musiec odmawiac kosztuje 2.50.

Rozumiem, oszczednosci itd., jakis czas da sie przezyc, ale jakim kosztem (zdrowie fizyczne i psychiczne).
Zgodze sie, ze sa sklepy, w ktorych mozna kupic tanie zarcie (niestety nie zawsze dobrej jakosci, ale da sie cos wybrac wzglednie zjadliwego), ale samo jedzenie to ulamek wszystkich wydatkow. Nie pisz wiec, ze zycie w Londynie jest tanie jak barszcz, bo jest to po prostu nieprawda.

(sorry, nie mialam zamiaru na Ciebie napadac, ale tak jak pisalam, zagladaja tu osoby, ktore na podstawie Twojej wypowiedzi moga sobie wyrobic nieadekwatna opinie).


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: doradzcie
Post: 29 kwie 2005, o 13:59 
Lece do londynu 19 czerwca doradzcie mi co mam wziasc itp. bo narazie wszystkie stronki ogladam na temat londynu ale boje sie ze spanikuje jak wyjde z samolotu ale mam + ze mam znajoma tam ale wiecie najlepiej byc na wszystko przygotowany>gdzie znajde tanie mieszkanie w 2 - 3 strefie Dzieki gg 3279977 remikl@op.pl


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 30 maja 2005, o 18:56 
Witam was. Również prosiłbym tych którzy mieszkają w Angli co należy ze sobą wziąść żeby tam sie wogóle ulokować. Jade do pracy na wakacje i byłbym wdzieczny jak byście sklecili jaką liste rzeczy jakie trzeba wziąść i co odrazu po przylocie trzeba zrobić. Dzięki bardzo.

Namiary: GG: 7929488
E-mail - janekwawa@o2.pl


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |