| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 18:32

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 mar 2007, o 19:27 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 mar 2007, o 21:30
Posty: 18
Witam!Chcialabym sie dowiedziec ile kosztuje trawelka z 1 strefy do 4-5?Czy trawelka to znaczy tylko metro?
Pozdrawiam :P


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 26 mar 2007, o 08:38 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 mar 2007, o 08:34
Posty: 19
Lokalizacja: Londyn
Trawelka od 1 do 4 strefy kosztuje £32.20 a do 5 £39.80 i mozesz tez jezdzic autobusami we wszystkich strefach.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Oyster
Post: 8 maja 2007, o 17:44 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 maja 2007, o 17:32
Posty: 68
Lokalizacja: Londyn
Bardzo proszę o wyjasnienie mi metodą łopatologiczną działania tego niebieskiego cudu nad . Kupiłam dziś nową kartę Oyster i zapakowałam na nią 10 funtów. Przejechałam raz pociągiem, i ze 3-4 razy autobusami....i PUSTOOOOO... Nie potrzebuje oysterki na codzien bo mieszkam blisko miejsca pracy,do tej pory kupowałam jednodniowe buss passy i trawelki, alae chciałam tak jak wszyscy bo chciałam taniej, bo podobno tak ma być :evil: I drałowałam na piehote szmat drogi wściekła na własną głupotę. Wydawało mi się, że takie jednodniowe buszowanie metrem i autobusami nie powinno byc droższe niż jednodniowa trawelka, przynajmniej tak wyczytałam. Tymczasem poszło całe 10 funtów. Czegos nie rozumiem, wyjasnijcie mi prosze z czym to się je. Dodam, że jeździłam w 3 i 4 strefie...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 8 maja 2007, o 20:48 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Oyster jest tansza tylko przt pojedynczych przejazdach np.Autobus/ Tramwaj (Wszystkie strefy)- Jednorazowy bilet opłacony gotówką 2 funty a na Oyster 1 funt. Kiedy zaczynasz wiecej jezdzic przestaje sie to juz oplacac i lepiej wykupic (Travelcard/Bus Pass) do Oysterki

Sposób płacenia za przejazd
kartą Oyster
Konto przedpłacone:
Na kartę można wpłacić pieniądze przeznaczone na pojedyncze przejazdy lub
na przejazdy w czasie wykraczającym poza ważność biletu wieloprzejazdowego
(Travelcard/Bus Pass).
Przy korzystaniu z konta przedpłaconego system będzie sprawdzać przejazdy
dokonane w ciągu doby*, a suma płatności zostanie ograniczona do wyznaczonego
poziomu, tak aby płatność nie przekraczała ceny należnej przy korzystaniu z
dziennego biletu na metro lub autobus.
Opcja ta jest przydatna również dla osób podróżujących rzadko. Wpłacona suma nie
traci ważności **. Jeżeli właściciel karty Oyster nie używa jej lub używa wyłącznie
konta przedpłaconego, może ją pożyczyć innej osobie.
Automatyczne doładowanie
Automatyczne doładowanie polega na tym, że suma na koncie przedpłaconym
na karcie Oyster może zostać automatycznie zwiększona o 20 GBP lub 40 GBP,
gdy depozyt spadnie poniżej 5 GBP. Dodatkowe informacje można uzyskać na
stronie tfl.gov.uk/oyster Na tej stronie można również zamówić tą usługę.
Bilety wieloprzejazdowe (Travelcard/Bus Pass):
Na karcie można zapisać bilety wieloprzejazdowe typu Travelcard i Bus Pass ważne
przez 7 dni, przez miesiąc lub przez dłuższy okres czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 9 maja 2007, o 13:35 
Zaawansowany użytkownik
Zaawansowany użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 maja 2007, o 17:32
Posty: 68
Lokalizacja: Londyn
Eliss...dziękuję za wyjasnienie. Choć prosiłam łopatologicznie 8) Cały czas nie rozumiem, dlaczego zeżarło mi po paru przejazdach 10 funtów ? Może powinnam ładując kartę poprosić o jednodniowa trawelkę i wtedy buszować po londynie ile wlezie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 9 maja 2007, o 14:12 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
dokladnie tak powinnas byla zrobic.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 9 maja 2007, o 15:10 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 cze 2006, o 05:25
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań, Chicago, obecnie Greenwich
Sprawdzcie strone http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/ ... _Guide.pdf
To poradnik dla niegramotnych językowo dotyczący zasad funkcjonowania karty Oyster. Jeśli jeździ się jeden dzień i prawidłowo wchodzi się i wychodzi ze stacji, używając metra, DLR, autobusów i tramwaju w Wimbledon to dzienne opłaty za przejazdy zatrzymają się na poziomie "dzienna travelka na dane strefy minus 50 pensów". To naprawde proste - kupując dzienną travelkę wydaje się 50p więcej. Piszesz że jechałaś raz pociągiem - jeśli nie masz na myśli metra - to pewnie w pociągu ci zjadło kase. Ale jakbyś miała dzienną travelkę to i tak za pociąg musiałabyś zapłacić.
Reasumując - Oyster jest tańszy niż jednorazowy przejazd. Oyster jest 50p tańszy niż jednodniowa travelka. Oyster jest tańszy za każdym razem. Nie ma innej możliwości.
Pozdrawiam
Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe






Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |