| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:44

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 kwie 2009, o 09:03 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 sty 2008, o 12:21
Posty: 10
Witam.14 lipca wyjeżdżam do Londynu realizować swoje plany.Mam w związku z tym kilka pytań organizacyjnych.Pytania są z różnych dziedzin,ale jako że tematem wspólnym jest Londyn dlatego swój post umieszczam w tym dziale.To tyle tytułem wstępu a teraz już moje pytania:

1.Zamierzam szukać pracy po przylocie,ale chciałbym także jeszcze będąc w Polsce umówić się(jeżeli będzie to możliwe) na kilka rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami. Ile więc w mojej sytuacji powinienem zabrać pieniędzy aby bezstresowo przeżyć w Londynie kilka tygodni do czasu znalezienia zatrudnienia (myślę o kwocie w przedziale 500 -1000 funtów)?

2.Jestem jeszcze przed zakupem walizki ale nie wiem co będzie lepsze- torba podróżna czy tez sztywna walizka np na kółkach?Jak sądzicie z własnego doświadczenia?

3.Czy opłaca się ze sobą zabierać większe ilości jedzenia i odzieży,czy tez jest to w miarę tanie w Londynie?

4.Na początek chciałbym zatrzymać się w hostelu na kilka nocy aż do momentu znalezienia i wynajęcia pokoju lub mieszkania.Czy zna ktoś jakieś w miarę dobre i przystępne cenowo hostele w strefach 1-3? Jako że będzie to sezon wakacyjny czy będzie kłopot ze znalezieniem wolnego miejsca i z jakim odstępem czasowym najlepiej je zarezerwować?

5.Nawiązując do poprzedniej kwestii jakie polecacie bezpieczne dzielnice do wynajęcia mieszkania w strefach 1-3?

6.Jaką wybrać sieć komórkową po przyjeździe na tanie dzwonienie do Polski ale także na rozmowy lokalne (chodzi mi o kartę a nie abonament)?

7.Jaki polecacie na początek bank aby założyć w nim konto?

8.Na koniec takie pytanie trochę ogólne - jak teraz wygląda sytuacja na rynku pod względem zatrudnienia,zakwaterowania i cen (chodzi mi o tzw. kryzys).Czy jest już trochę lepiej niż przed paroma miesiącami?

To tyle.Wiem,ze trochę jest tych pytań ale chcę się przygotować do wyjazdu i liczę na waszą pomoc.Dzięki i pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 28 kwie 2009, o 06:32 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 30 mar 2009, o 19:11
Posty: 20
:shock: Widze,zes zostal pozostawiony sam sobie:),ale w zyciu tak niekiedy bywa....,powiadaja umiesz liczyc ,licz na siebie :D
Moje podpowiedzi nie bede zbyt precyzyjne ,bowiem sama jeszcze szykuje sie do wyjazdu,ale moze moje checi sprowokuja innych....
Zatem.....
1.Wielu pracodawcow stosuje metode rozmowy kwalifikacyjnej przez tel. lub skype,zatem sprobuj sie na to zalapac i jesli to tylko mozliwe nie jedz w ciemno.
2.Nie okresliles rodzaju transportu,jednak jesli to bedzie samolot lub autobus polecam torbe na kolkach(lekka i badziej elastyczna).
3.W kwestii zycia ,to trudno cokolwiek podpowiedziec,zapewne sam wiesz ,ze pokoje to kwestia 80F w gore za tydzien ,jak to wyglada z hostelami nie mam pojecia.Jedzonko.....,jesli nie jestes zbyt wybredny i jedzono z marketu Cie satysfakcjonuje ,to ktos to kiedys oszacowal ,ze wystarczy 50F tygodniowo na jedzenie do syta i na przecietnym poziomie.
4.Karta tel.,wiele osob proponuje siec o2,wejdz najlepiej na ich strone i poczytaj.
5.Ciuchy...........,tam sa wysprzedaze i tzw.lumepexy:):):):)zatem dasz rade.
Tyle ode mnie....,zycze sily i wokol towarzystwa szczerych i zyczliwych osob.Powodzenia :roll: :wink: :D


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 kwie 2009, o 08:12 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 sty 2008, o 12:21
Posty: 10
Dzięki wielkie PolkaUK za rady :D .Mam jeszcze tylko pytanie co do zakwaterowania.Tez wolałbym od razu wynająć jakiś pokój niż szukać miejsca w hostelach,ale czy jest możliwe aby taki pokój udało się wynająć będąc jeszcze w Polsce(albo chociaż wstępnie zarezerwować aż do przyjazdu i podpisania umowy)?Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 kwie 2009, o 11:55 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
Co tu pisac jak to wszystko juz bylo.

viewtopic.php?f=18&t=1089&hilit=poczatek odnosnie pieniedzy

viewtopic.php?f=36&t=1683&hilit=poczatek odnosnie zakwaterowania

albo najprosciej http://www.gbritain.net/articles.php?id=30


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 kwie 2009, o 18:38 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 sty 2008, o 12:21
Posty: 10
Dzięki za rady.Jeszcze jedna rzecz.Zamierzam zapisac sie na kurs do szkoły która znajduje sie pod tym adresem

National Film and Television School
Beaconsfield Studios
Station Road
Beaconsfield
Bucks HP9 1LG

Miałbym prośbe do zorientowanych w topografii czy ta szkoła znajduje sie daleko od Londynu (powiedzmy że od centralnego)?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 28 kwie 2009, o 19:07 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
http://maps.google.com/
PONAD 28 mil


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 2 sie 2011, o 23:01 
Widze ze dostales wiele odpowiedzi , powiem tylko , postaraj sie miec 3 tys zby spokojnie przezyc dwa miesiace lub trzy bo pracy mozesz nie znalezc od razu, jest dosc ciezko , chyba ze bedziesz latal po restauracjach i blagal zeby ci cos dali do roboty, nie jst tu tak slodko jak kazdemu sie wydaje przed wyjazdem, dobrze jest miec nastawienie pozytywne i marzenia jest jednak znacznie gorzej niz 8 lat temu czy nawet 3 lata temu , kryzys daje sie we znaki i jest tu tak jak w latach 90 w polsce,, trzeba miec 20 lat , 40 lat doswiadczenia mowic w 3 jezykach, znac komputer conajmniej 5 programow w tym exell itd no i mieszkac w londynie i byc dyspozycyjnym nie mowiac o pisaniu i mowiei po angielsku- troche to ubarwilem wszytko prace napewo sie znajdzie ale kiepsko platna no i mieszkanie za 80 funtow to nie mieszkanie tylko pokoj w 6 strefie zapewne kilku osobowy ale do odwaznych swiat nalezy , w centrum wynajecie mieszkania z 2 sypailniami to koszt 2 tys na iesiac w gore , sa ciut tansze w sutenerach kolo 1 tysiaca ale jedna sypialnia lub studio ...


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |