| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 13:04

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 paź 2005, o 18:08 
Często odwiedzam to forum, jednak nie wypowiadam się z jednego powodu: nie jestem z Londynu i jak na razie nie miałam żadnych stosownych pytań. Jednak przeczytałam ostatni post Ellis o tym, że to my (a jakże) decydujemy o wyglądzie forum.
Mi po prostu brakuje dyskusji na temat londyśkiego życia. Nie omieszkam wspomnieć, iż w dalekiej przyszłości, za ok. 9 lat po studiach, bądź za 4 lata po maturze, chciałabym wyjechać do tej metropoli, stolicy Angli. Chciałabym więc się dowiedzieć, jakie jest prawdziwe życie wykształconego Polaka z b. dobrą pracą w Londynie? Czego mu do szczęścia potrzeba? Czy Londyn to wielkie wyzwanie dla przyszłej dziennikarki? ;)
Co cenicie takiego w Londynie, oprócz dobrych zaróbków, że wyjechaliście i nie chcecie odjechać? Czy Londyn wart jest zmienienia obywatelstwa na brytyjskie?
Proszę o ciekawą konwersację :twisted: Założę się, że każdemu wyjeżdżającemu przydałaby się taka dyskusja ^^


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 18 paź 2005, o 18:31 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, o 16:47
Posty: 4165
Lokalizacja: Na PW prosze pisac tylko w sprawach zwiazanych z dzialaniem forum !
o...widzisz Kinga madra dziewczyna jestes :wink: ale jak znam zycie to ilu ludzi tyle zdan bedzie :lol: Moge powiedziec cos o sobie .....przyjechalam tu tylko na Boze Narodzenie 4 lata temu i tak do dzis tu jestem .Widac urok Londynu na mnie podzialal :lol: :wink: albo brak meza przez dlugi okres juz nie pamietam co bylo silniejsze.Kazdy jest w stanie ulozyc sobie tu zycie na poziomie bez wzgledu na wyksztalcenie.Tobie jako przyszlej dziennikarce wroze duze powodzenie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 18 paź 2005, o 23:22 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
No a ja od razu wyjechalem z planem pozostania, mieszkalem troche poza granicami kraju no i wyjechalem tu bo w koncu gdzies moglem legalnie zyc i pracowac. ZYCIE NIE MA OBYWATELSTWA, TO SA TYLKO WSPOMNIENIA


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 20 paź 2005, o 21:06 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 9 paź 2005, o 21:53
Posty: 672
Lokalizacja: YO26
kinga pisze:
jakie jest prawdziwe życie wykształconego Polaka z b. dobrą pracą w Londynie?

Ciekawe, ilu forumowiczów ma takie doświadczenia z pierwszej ręki :?: :)
Ponieważ ja absolutnie do tego obrazu nie przystaję, powiem tylko że 'zmiana obywatelstwa na brytyjskie' wydaje się być zbędna, gdyż jako obywatele Polski cieszymy się pełnią przywilejów na równi z tubylcami (poza prawem głosu). Ponadto można przyjąć obywatelstwo bryt. nie rezygnując z polskiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 paź 2005, o 18:49 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 paź 2005, o 12:38
Posty: 22
Lokalizacja: Trojmiasto/Londyn
Zycie dziennikarki w Londynie? Jeszcze nie wiem, jakie jest. Poki co, nie pracuje w zawodzie (przyjechalam stosunkowo niedawno, latem, w goracym okresie, w ktorym o prace bylo nielatwo, wiec zahaczylam sie w zupelnie innej branzy); okazjonalnie pisuje tu i owdzie, zwykle za darmo. Na zycie zarabiam pracujac jako recepcjonistka w hotelu. Moje zamierzenia? Przepracowac w ten sposob rok, moze troche dluzej - i szukac czegos, w czym naprawde moglabym sie spelnic.
Chwiliwo nie spelniam sie specjalnie. Ale wiem, ze zaczne.
A sam Londyn? W pierwszej chwili przerazil mnie ten ruch, ten gwar. Moje rodzinne miasto jest jednym z wiekszych w Polsce, a jednak nie moglam tak od razu oswoic sie z Londynem. Oswoilam sie po kilku dniach, kiedy opadly nerwy i kiedy mialam okazje pooddychac spokojnie tutejszym powietrzem, wchlonac troche tutejszego swiatla, uscisnac dlon temu dziwnemu, halasliwemu, galopujacemu miastu. Teraz? Teraz czasem czuje sie, jakbym snila - nie do konca wierze w to, ze tu jestem. Zwykle po prostu zyje, nie zwracajac wiekszej uwagi na to, ze miejsce, w ktorym zyje, nazywa sie Londyn. Czasem zas, zupelnie znienacka, przychodzi takie dziwne uczucie, taki niemozliwy do opanowania zachwyt - bo swiatlo slonca tak pieknie odbija sie od szyb, bo wiewiorka przysiada na moim plocie, bo widok z autobusu kladzie na lopatki.
To tylko moje wrazenia. Mozliwe, ze Twoje beda inne. A moze podobne...


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 23 paź 2005, o 19:08 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2005, o 00:45
Posty: 600
Lokalizacja: peterborough
Zycie?? hmmmm Jak naprawde wyglada zycie?? Ja moge powiedziec na ten temat bardzo malo , praca dom praca dom, 12 godzin w kazda noc, syn ogada mnie jak spie bo on wraca ze szkoly ja wychodzilem do pracy, on wychodzil do szkoly ja wracalem z pracy tylko czesc czesc i to wszystko.Jeszcze 2 miesiace temu bylismy tylko we dwoch teraz jest nas troje i przynajmniej on ma jakies towarzystwo. Wlasnie konczy mi sie moj pierwszy (od roku) weekend wolny, kupilismy sobie pol swiniaka, narobilem kielbas, powedzilem boczku i szyneczki i teraz wlasnie chyba sobie odpoczne przed telewizorkiem. Kawa juz zrobiona i ciasto upieczone


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 25 paź 2005, o 19:25 
Piszę do miesięcznika [w Polsce] za darmo, by zdobyć doświadczenie w branży ;) hehe
Wniosek jest taki, że 'będziesz tak miał, jak sobie pościelisz' - inni narzekają, a jeszcze inni są zadowoleni, więc odpowiedzi nie można skonkretyzować, zawsze będzie jakieś 'ale'. Nie mam pojęcia z jakiego powodu zainteresowałam się tym miastem. Zapewne po studiach posiędzę rok lub dwa w Polsce, aby sprawdzić się w zawodzie, a później wyruszę w świat. Dzięki wielkie za wyjaśnienie sprawy z brytyjskim obywatelstwem, bo nie wiedziałam dokładnie jak się sprawy mają.
Moja kuzynka wyjechała do Londynu od razu po maturze w 2004 i dopiero na początku września 2005 przyjechała w czasie urlopu. Doszlifowała angielski i ma zamiar zostać tam, bo nie widzi przyszłości w Polsce. Jednak idzie na 8am do pracy a wraca ok 7pm, bo mieszka w 4 czy 6 strefie, nie pamiętam dokładnie, a dojeżdża do pracy do 2 strefy. Podoba jej się w Londynie.
A ja słyszałam, że w angielskich sklepach spożywczych nie można dostać białego sera i maku, tylko w polskich X)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241

Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |