| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 10:04

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 kwie 2005, o 08:30 
Jesli wybieracie sie do pracy nie polecam Lonynu (duza konkurencja, malo pracy i duze koszty utrzymania). Wybierajcie miasta typu: Bedford, Northampton, tam zawsze cos sie znajdzie, moze chwile trzeba bedzie poczekac, ale ostatecznie cos znajdziecie. Wbrew pozorom latwo znalezc prace w malych miasteczkach typu: Wellingborough, Sandy, Uppingham (tylko blagam nie jedzcie tam teraz wszyscy naraz, chcialam tylko podac przyklad). Nawet w bardzo malych miasteczkach typu: jeden maly plac z doslownie kilkoma sklepami - co stanowi centrum - mozna znalezc prace. W takim miasteczku jest w spokojnie w samym 'centrum' 10, 12 pubow i zawsze kogos poszukuja do pracy. Dodatkowym atutem sa niskie koszty utrzymania (oczywiscie i tak trzeba zaplacic srednio za pokoj tygodniowo 75£ + kaucja, ale to nie jest odrapana klitka w Londynie tylko przyzwoity pokoj z mozliwoscia korzystania z kuchni i lazienki). Mysle, ze przy odrobinie szczecia mozna znalezc cos tanszego.
Jesli chodzi o wyzywienie to najtaniej Tesco, mozna naprawde tanio zjesc:
najtansze rzeczy to: chleb tostowy okolo 25pensow, puszka spagetti 11p, puszka fasoli w sosie pomidorowym okolo 17p, 4 saszetki zupki w proszku 25p. Uwaga to jest wyzywienie dla wyjatkowo odwaznych i zdesperowanych by oszczedzac na wszystkim. Nie wiem czy wszystkie zoladki to wytrzymaja. Ja po takim chlebie dostalam czerwonych plam na szyi. Jesli jestesci zainteresowni jakimis cenami to napiszcie to Wam posprawdzam.
Wracajc do mieszkania w malych miasteczkach jedynym problemem moze byc odleglosc od miejsca pracy do mieszkania - polecam rower.
Dla tych co chca wyjechac na budowe - sporo pracy wlasnie w srodkowej Anglii, typu mniejsze miasta - jedynym problemem jest to ze bez wlasnego srodka komunikacji bardzo ciezko, bo wszedzie trzeba dojezdzac na wlasna reke. Czy agencja pracy, czy ogloszenia w miejscowych gazetach - trzeba dojezdzac. Dla tych co planuja tylko 3 miesiace zostaja duze miasta, Ci ktorzy planuja posiedziec dluzej nie da rady bez samochodu (znajdzie sie za 600£ + ubezpieczenie) i wtedy mozna na prawde znalezc spokojnie prace, czasem nawet trafiaja sie swietne oferty.
OCZYWISCIE BEZ ZNAJOMOSCI ANGIELSKIEGO NIE MA CO SOBIE ZAWRACAC GLOWE Z PRZYJAZDEM. Oczywiscie cos tam zarobicie, ale nerwy, stres, tysiac razy dluzej bedziecie szukac pracy i koniec koncow liczac koszty ktore poniesiecie mozecie ledwo byc na plusie. A tutaj nikt Ci reki nie poda - jak nie znasz angielskiego to nikt sie nie bedzie ceregielil. Praca w pubie (trzeba rozumiec co pijany gosciu zamawia) czy na budowie - nikt nie ma czasu, i mu sie nie chce by Ci tlumaczyc na migi o co mu chodzi. Co najgorsze, nawet jak czujemy sie dobrze z naszym angielskim to mozemy doznac szoku tu przyjezdzajac, Na poczatku mozna odniesc wrazenie, ze mowia zupelnie innym jezykiem. Ale spokojnie byle nie wpadac w panike, po pewnym czasie sie osluchacie. Acha, jak idziecie o rozmowe o prace to sie duzo usmiechajcie, zawsze sie Angole dziwia dlaczego my mamy takie powazne miny (czy jestesmy w zlym humorze?). U nich przyklejony usmiech to podstawa.
Oczywiscie zapewne znajda sie i tacy co wyjechali bez jezyka, do Lonynu i swietnie zarobili, ale pamietajcie Wy mozecie nie miec takiego szczescia + Anglicy nie generalizujac nie lubia cudzodziemcow. Trzymajcie sie, pozdrawiam. ~prosiaczek


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 2 maja 2005, o 12:34 
Hej prosiaczek, dzięki za ciekawą opowieść.
A Ty gdzie pracujesz jeśli można wiedzieć? W jakim mieście?
Orientujesz sie może ile płacą w tych mniejszych miastach za godz (średnio, tak mniej więcej np w PUBie)?
Pozdrawiam!
Przeemk


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 2 maja 2005, o 12:41 
A JAK WYGLĄDA DOKŁADNIE SZUKANIE KWATERY W MAŁYM MIESCIE NP 5 TYSIĘCZNYM PO LUDZIACH TRZEBA CHODZIĆ I PYTAĆ O JAKIŚ POKOIK ? NAPISZ COŚ WIECEJ
POZDRAWIAM


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 3 maja 2005, o 17:26 
Dzięki za wiele rzeczowych uwag. Co do produktów żywnościowych, to jestem ciekawy ile kosztują w Twoich okolicach np; ziemniaki, pizza czy żółty ser (hmm to pewnie już ekstrawagancja ;)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 3 maja 2005, o 19:09 
    MIESZKAM W ANGLI A DOKLADNIE W BEDFORD OD MAJA ZESZLEGO ROKU W MAJU DOSTALAM PRACE W AGENCJI PO TRZECH MIESIACACH DOSTALAM UMOWE NA 3 MIESIACE A POZNIEJ JUZ NA CZAS NIEOKRESLONY UCZE SIE W BEDFORD COLLAGE JEZYKA ANGIELSKIEGO W CZERWCU MAM EGZAMIN ESOL WYNAJMUJE WRAZ Z MEZEM MIESZKANIE OGOLNIE ZJE NAM SIE BARDZO DOBRZE ROK TEMU ZARYZYKOWALISMY I SIE OPLACILO ESLI MACIE JAKIES PYTANIA CHETNIE SLUZE POMOCA


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 5 maja 2005, o 11:41 
cześć Ala .Mieszkam w SZczecinie i wybieram sie do Angli w poszukiwaniu pracy.Chciałbym się tam osiedlić na stałe.Sporo ryzykuje chcę jechać bez dobrej znajomości angielskiego,powiedziałbym nawet słabym.Chcę pojechać swoim samochodem i wziąść około 2000f .Przez pierwszy miesiąc chciałem iść do szkoły ,myślę że na miejscu szybciej nauczę się języka jak w polsce .Jestem całkiem dobrym lakiernikiem samochodowym .Czy Szkocja to dobry pomysł,ile kosztuje całodzienna szkoła,czy po podjęciu pracy dostaje się dodatek na dzieci?


    Na górę
      
    Odpowiedz z cytatem  
     Tytuł:
    Post: 5 maja 2005, o 16:27 
    => ~prosiaczek
    Dziękuję za wszystkie informacje.
    => ALA
    W jakiej agencji znalazłaś pracę?
    Ja obecnie jestem na etapie poszukiwania pracy w Wielkiej Brytanii. Nie chciałbym wyjeżdżać "w ciemno", dlatego poszukiwaniem pracy wolę zająć się w Polsce. Chciałbym wyjechać jak najszybciej. Interesuje mnie stała praca.
    Jaki jest najlepszy sposó na znalezienie sensownego zatrudnienia w Wielkiej Brytanii? Gdzie szukać?
    Z wykształcenia jestem technikiem elektrykiem, ale interesuje mnie każda praca.


    Nic nie boli tak, jak życie.


    Na górę
      
    Odpowiedz z cytatem  
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

    Strefa czasowa UTC+1godz.


    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


    Możesz tworzyć nowe tematy
    Możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów

    Szukaj:
    Raj prezentow



    Tanie bilety promowe



    cron



    Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

    Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
    © 2004 - 2024 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
    ISSN 1898-9241

    Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eNiemcy.com | eSzkocja.com | eLondyn.com | Madryt.net |
    Sklepy RAJ PREZENTÓW: | Sklep1.RajPrezentow.pl | Sklep2.RajPrezentow.pl | Sklep3.RajPrezentow.pl | Sklep DRAPACZKI: | Drapaczki.pl |
    IDEALNE STRONY - Strony internetowe i sklepy: | IdealneStrony.pl |