| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 20:19

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2017, o 20:07 
pycha33 pisze:
> nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia!!!!pracuje dla care by us juz ponad
> trzy lata i jestem bardzo zadowolona!!!jesli jestes dobrym pracownikiem
> (jak w kazdej firmie) wtedy szefostwo cie docenia kiedy potrzebujesz pomocy
> oni sa dla ciebie zalozmy ze zepotrzebujesz wolnego czasu czy masz problemy
> osobiste zzawsze sluza ci pomoca!!!!bo wiedza ze kazdemy moze sie powinnac
> noga czy przytrafic cos w zyciu!!! nawet kiedy potrzebujesz pieniedzy
> napaliwo czy na zaplacenie rachunkow nigdy nie odmowiaja szczegolnie Alison
> jest fajna kobitka wie jak ciezko pracujemy i jest bardzo zyczliwym
> czlowiekiem. Poza tym nie zapominajmy ze opieka nad straszymi ludzmi znaczy
> pomoc i pomaganie w osiagnieciu codziennych wyzwan. Dlatego nie rozumiem ze
> tak bardzo narzekasz na care by us!!!!Bo jesli jestes uczciwa kazde
> szefostwo cie doceni i wszystko zalezy do ciebie kim tak naprawde
> jestes!!!!Wszystko zalezy od ciebie!!!!Praca w care by us jest fajna bo
> zawsze dobieraja ci klientow do twojego charakteru i mysle ze tak jak Colin
> i Alison dbaja o swoje aniolki:)Dbaja o rozwoj pracownika oferuja mnostwo
> kursow za darmo !!!!


Boże.... ile ci zapłacili za tą wazelinę??? aniołki? dobierają do charakteru?? pomagają??? hahahahaha...


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
Post: 22 lut 2017, o 13:47 
Janet pisze:
> OSTRZEŻENIE !!!!!! NIE ZATRUDNIAJCIE SIĘ W TEJ FIRMIE !!!!!Pracowałam dla
> Care By Us przez ostatnie 2 lata. Ci, którzy wypowiadają się na tym forum
> dobrze o tej firmie to są prawdopodobnie osoby, które udają pracowników
> CBU, a są z agencji w Warszawie, która rekrutuje Polki do pracy w tej
> firmie. CBU, jej właściciele i pracownicy to banda oszustów i złodziei i
> nie dajcie się nabrać na miłe słówka i obietnice gwiazdki z nieba. Stracili
> w ostatnim roku mnóstwo Polaków pracujących jako opiekunowie na godziny
> (hourly carers), bo płacą poniżej National Minimum Wage, chociaż jest to
> niezgodne z prawem, zarobki są marne, a harówka od 7 rana do 22
> wieczorem.Ci co są live-inami mają odtrącane z wynagrodzenia prawie 40
> funtów tygodniowo jako tzw. accomodation offset rate, mimo ze nocleg klient
> zapewnia gratis lub płaci za zakwaterowanie opiekuna gmina.Care By Us nie
> ponosi żadnych kosztów zakwaterowania opiekuna u klienta, ale okrada bez
> zażenowania opiekunów z Polski, bo wiedzą w firmie ,że nikt nie będzie się
> włóczył po sądach z uwagi na koszty i trudności językowe, a w Anglii nie ma
> jednej instytucji, do której można się zwrócić o pomoc w sytuacji gdy
> pracodawca oszukuje. Poza tym CBU przyjmuje wszystkich tych klientów,
> których inne firmy nie biorą z uwagi na złe warunki mieszkaniowe (brud,
> brak prysznica i pralki w domu) lub poważny stan zdrowia. Jako live-in,
> nawet jeśli ma się jednego klienta (często jest się przerzucanym co dwa
> tygodnie do innego klienta lub pracuje się na nocki lub wykorzystują
> live-inów z powodu braku opiekunów godzinowych do pracy na godziny), to
> jest to albo klient z głęboką demencją, wodowstrętem, więc po tygodniu
> niemycia się ( a nie możesz go zmusić do tego) po prostu śmierdzi, albo
> obłożnie chory leżący w łóżku, którego trzeba myć, zmieniąć pieluchy kilka
> razy dziennie, czasami hoistować na wózek lub fotel (ciężka fizyczna
> praca), a bywają też osoby z agresywnym Alzheimerem, halucynacjami, chore
> psychicznie, chore na Parkinsona itp.A zarobki dużo niższe niż w innych
> firmach, nie mówiąc o tym,że niemal co miesiąc wypłata się nie zgadza,bo
> zawsze robią błędy w naliczaniu, oczywiście na swoją korzyść.A to
> "zapomną" o stawce na jedzenie, a to nie naliczą pobytu na tzw.
> stand-by-u, a to zgubią jakiś dzień pracy lub nie policzą podwójnie za Bank
> Holiday.Zawsze trzeba dokładnie sprawdzać, pisać mejle, a zaległa kasa jest
> przelewana niekoniecznie w następnym miesiącu. Podsumowując, jeśli nie
> chcecie stracić zdrowia (m.in.problemy z kręgosłupem) i zaoszczędzić sobie
> upokorzeń, to nie aplikujcie do CBU (zresztą nie przyjmują w tej chwili na
> live-ina , bo nie mają (bo nie chcą szukać) nowych klientów) , a praca na
> godziny się po prostu nie opłaca (odciągają za mieszkanie-chociaż mówią,że
> jest za darmo, a jedzenie też trzeba kupić, no i dopłacić do benzyny,bo
> płacą za mało za paliwo).

Witaj! Czy jest możliwość skontaktowania się z Tobą na priv? Mam pytanie odnośnie rozwiązania umowy. Jak to należy zrobić?


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Care by Us
Post: 27 lut 2017, o 19:19 
Czy ktoś się może orientuje czy prowadzą obecnie rekrutację na live-in?
Większość opinii ta firma ma jednak pozytywnych i chciałam się u nich zatrudnić....


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Care by Us
Post: 27 lut 2017, o 22:11 
To, że większość opinii o CBU jest pozytywna mówi chyba samo za siebie. Zawsze znajdą się negatywne komentarze. A patrząc na zamieszczone tutaj są naprawdę mega przesadzone. Ewidentnie ktoś próbuje popsuć firmie opinie.
Ja pracuję tu już półtora roku i jestem zadowolona. Trzeba pamiętać, że opieka to nie byle jaka praca i decydując się na bycie carerem trzeba naprawdę lubić tą pracę.Empatia, cierpliwość, zrozumienie to cechy które naprawdę trzeba posiadać.
Jeżeli ktoś przyjeżdża do pracy z nastawieniem "łatwa kasa za siedzenie z babcią w domu" to zdecydowanie musi przemyśleć to jeszcze raz.
Praca jest naprawdę super jeśli wiesz na czym tak naprawdę polega opieka. Momentami nie jest łatwo, ale nikt nie zostaje z problemami sam, kiedy takie się pojawią. Tabun ludzi pracuje w Care By Us i zawsze jest się do kogo zwrócić.
Jeśli ktoś z Was poszukuje pracy w opiece - szczerze polecam CBU. Zapewniają zakwaterowanie i pracę - więc nie jest to wyjazd w ciemno. Wszystkie składki są spłacane - legalny zarobek. A poza tym ludzie, z którymi się pracuje (zarówno współpracownicy jak i klienci) są super.
Jeśli chodzi o live-in: Wiadomo, że czasem nie wiadomo na kogo się trafi, ale zawsze jest możliwość zmiany klienta jeśli nie czujemy się pewnie.
Podchodząc do sprawy realistycznie - zawsze są plusy i minusy, w każdym miejscu pracy. To tylko kwestia odpowiedniego nastawienia i świadomość natury pracy.


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Care by Us
Post: 2 mar 2017, o 01:41 
Do Janet

Zdarza mi się zaglądać na strony dla Polaków w GB, bo tutaj mieszkam. Tutaj też pracuję- tak jak ty, jako opiekunka. Rzadko włączam się w dyskusje na forum. Jednak po przeczytaniu twojego wpisu ciśnie się na usta pytanie: jaką ty jesteś osobą?
Wytrzymałaś w firmie, którą przedstawiasz w bardzo złym świetle (aż !) dwa lata. Jeśli „to banda oszustów i złodziei” jak piszesz, to dlaczego nie zrezygnowałaś z pracy po pierwszych tygodniach, czy po pierwszych miesiącach??
Nie będę odnosić się do twoich godzin pracy i jak się to ma do twojego kontraktu? – bo nie znam tych danych. Zapewne jednak były jakieś regulacje w tym zakresie jeśli byłaś oficjalnie zatrudniona.
Nie chcę też wchodzić w szczegóły dotyczące stanu pacjentów i ich zamieszkania, bo z tym faktycznie bywa bardzo różnie.
Natomiast poruszył mnie twój wywód, że obłożnie chorych- jak piszesz „trzeba myć, zmieniać pieluchy kilka razy dziennie, czasami hoistować na wózek lub fotel”. Wygląda więc na to, że zapomniałaś w jakim charakterze zostałaś zatrudniona.
Janet, z takim podejściem, z pewnością bardzo trudno ci było pracować jako opiekun osób starszych.

Faktycznie, praca opiekunki/opiekuna nie jest dla każdego i bynajmniej nie chodzi tu jedynie o kondycję fizyczną…


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Care by Us
Post: 2 mar 2017, o 20:28 
Witam,
Pracuję dla CBU właściwie od początku istnienia firmy wiec chętnie odpowiem na pytania. Przeczytałam właśnie cały wątek z zaciekawieniem i jestem bardzo zaskoczona niektórymi wypowiedziami. Proszę, nie zapominajcie ze jeśli ubiegacie się o pracę w opiece to należy sie spodziewać ze pacjenci bedą tej opieki potrzebować. Jezeli ktoś jest zdrowy to z usług CBU przecież nie będzie korzystał. Z tego co słyszałam to agencja w Warszawie informuje o wszystkich szczegółach przed wyjazdem ale myśle ze jest to zbyt wiele informacji jak na jeden raz i nie zawsze wszystko można zarejestrować. Ja tez czułam sie tak jak wiele osób tutaj sie wypowiadających - nowa praca, nowe mieszkanie, obcy kraj, niezrozumiały akcent... Za dużo na raz wiec i nastawienie raczej negatywne. Owszem, rozglądałam sie za inną pracą ale szybko sie zorientowałam ze drugiej tak elastycznej firmy nie znajdę nawet jeśli stawka godzinowa była gdzieś lepsza wiec nigdy na zmianę się nie zdecydowałam. Pozdrawiam!


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Care by Us
Post: 24 mar 2017, o 08:12 
Dla Firmy CBU pracuję już prawie rok. Osobiście jestem zadowolona z pracy. Firma idzie mi na rękę w wielu kwestiach, wypłatę mam na czas i w wysokości jaką ze mną ustalono przed przyjazdem. Pracownicy z którymi kontaktuję się w różnych kwestiach są pomocni i nie czuję się zostawiona sama sobie. Wiadomo praca w tym charakterze do łatwych nie należy ale tutaj czuję się znacznie lepiej niż jako pracownik korporacji w kraju.
W żaden sposób nie czuję się zastraszana bo gdyby tak było to napewno bym z firmy odeszła jak najszybciej.
Pozdrawiam
AK
PS. Radzę spróbować i nie słuchać opinii innych. Zawsze można zrezygnować i wrócić do kraju.
Aha jeszcze chcę dodać że pojechałam w ciemno i nie miałam rodziny ani znajomych w firmie:)


Na górę
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |