| Home Forum Classifieds Gallery Chat room Articles Download Recommend Advertise About Us Contact
GBritain.net - forum - Londyn, Anglia, Szkocja, Wielka Brytania
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 13:14

Strefa czasowa UTC+1godz.


NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

 



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 1 lis 2007, o 13:41 
Zasłużony użytkownik
Zasłużony użytkownik

Rejestracja: 27 paź 2006, o 13:59
Posty: 211
Lokalizacja: Essex
Witam

Wybaczcie, że zadaję takie pytanie. Wiem, że można to znaleźć w necie, ale jakoś mi się to nie udało..

Mam prośbę do tych, którzy są na bieżąco w kwestii co aktualnie można przewozić samolotem z UK do Polski i w którym bagażu? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale chodzi o Wizzair. Chodzi mi w szczególności o takie rzeczy jak: żywność (czy można przewozić pakowaną i w którym bagażu?), alkohol (czy można, w szkle czy w plastiku, w którym bagażu?), kosmetyki (wiem, że można, ale w którym bagażu?).

Jak się ma sprawa w innych liniach lotniczych? Czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o loty z Polski do UK?

pozdrawiam
Lee


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  

Asystent reklamowy

 Tytuł: Linki sponsorowane:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum



 

Dołączył(a): 12 paź 2004
11:30 am
Posty: 1000
Lokalizacja: Anglia - Szkocja - Irlandia - Polska

Góra
 Tytuł:
Post: 1 lis 2007, o 19:34 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 mar 2007, o 08:34
Posty: 19
Lokalizacja: Londyn
Co do zywnosci to nie wiem jakie sa zasadu ale Ja zawsze przewoze zywnosc w duzym bagazu i generalnie nie jest pakowana hermetycznie ( w podrecznym czasami tez przewoze) alkohol mozna jaki sie chce ale trzeba w bagazu nadawanym do samolotu poniewaz w podreczym obowiazuja takie zasady:

Płyny znajdujące się w bagażu podręcznym podlegają następującym zasadom:
1.Pasażerowi wolno przewozić płyny lub żele w pojemnikach o objętości nie przekraczającej 100 ml;
2.Pasażer może przewozić więcej niż jeden pojemnik, lecz muszą być one umieszczone w jednej przezroczystej plastikowej torbie;
3.Objętość przezroczystej plastikowej torby nie może przekraczać 1 litra;
4.Jednemu pasażerowi wolno wnieść tylko jedną wspomnianą przezroczystą plastikową torbę;
5.Przezroczysta plastikowa torba musi umożliwiać ponowne zamknięcie po otwarciu (torby i worki, które można ponownie zamknąć przy użyciu plastikowego suwaka, wiązanki, sznurka lub worek zawiązany na węzeł, o ile można go ponownie łatwo otworzyć).

Od tej zasady obowiązują dwa wyjątki:
-pokarm dla niemowląt konieczny w czasie lotu
-leki konieczne w czasie lotu

Co do kosmetylow to tak jak widzisz wszystko powyzej 100ml trzeba nadc w bagazu rejestrowanym.

Nie ma znaczenia jakimi liniami sie leci.Ale:

Pasażerowie odlatujący z portów lotniczych w Londynie mogą mieć przy sobie wyłącznie jedną sztukę bagażu podręcznego. Jedna sztuka bagażu oznacza, między innymi: torebki damskie, walizki na komputer, parasole, torby z zakupami itp. Pasażerowie posiadający więcej niż jedną sztukę bagażu podręcznego nie zostaną przepuszczeni przez kontrolę bezpieczeństwa. Będą oni musieli przepakować bagaż lub pozbyć się dodatkowych sztuk bagażu podręcznego.

Wylatujac z polski nie ma to znaczenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 1 lis 2007, o 19:36 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 mar 2007, o 08:34
Posty: 19
Lokalizacja: Londyn
wiecej informacji na http://wizzair.com/breaking_news/


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
Post: 28 gru 2007, o 18:12 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 24 gru 2007, o 02:15
Posty: 12
Lokalizacja: greenhithe
owszem kolega przedemna ma racje co do napoi ze nie wiecej jak 100 ml lecz jesli zakupisz alkochol lub cokolwiek na lotnisku oczywiscie juz po odprawie, to mozesz do samolotu wniesc nawet beczke!!
a co do zywnosci, w bagazu podrecznym na poklad (oczywiscei nie mozesz przekroczyc dopuszczonej wagi) mozesz wniesc na przyklad konserwy lecz takie ktore nie maja tego malego jezyczka do otwierania. pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 14 gru 2017, o 14:26 
Początkujący użytkownik
Początkujący użytkownik

Rejestracja: 9 gru 2016, o 15:25
Posty: 21
Jak myślicie, czy tego typu herbatę - zaznaczam, że jest w oryginalnym nienaruszonym opakowaniu i oczywiście nie w bagażu podręcznym http://www.kobiety.pl/zdrowie/matcha-wlasciwosci-japonskiej-herbaty
Herbatę dostałem w dużych ilościach od znajomego i chciałbym ją zabrać ze sobą, żeby już nie szukać takiej w Anglii. Ogólnie polecam bo jest smaczna i dobrze działa na organizm. Jak myślicie uda się?


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Post: 13 mar 2018, o 12:36 
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 mar 2018, o 14:50
Posty: 3
Lokalizacja: Londynek
Jedno wiem na pewno czego już nie będę próbował przewieźć - korkociągu...niby nic, ale przyczepiają się do tego. Choć mnie się zdarzyło, że przymknęli na to oko, ale "żeby mi to był ostatni raz!".
_____


Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Raj prezentow



Tanie bilety promowe



cron



Redakcja portalu nie bierze odpowiedzialności za treść postów i ogłoszeń. Należą one do osób, które je zamieciły.

Informacje o Portalu  |  Napisali o nas  |  Partnerzy  |  Polecaj nas  |  Faq  |  Rss Współpraca  |  Reklama  |  Kontakt / Redakcja
© 2004 - 2017 www.GBritain.net - All Rights Reserved / Wszelkie prawa zastrzeżone |  
ISSN 1898-9241





Ciekawe portale europejskie: | eBelgia.com | eFrancja.com | eHiszpania.com | eHolandia.com | eIrlandia.com | eIslandia.com | eNiemcy.com | eNorwegia.com |
| ePortugalia.com | eRumunia.com | eSzkocja.com | eSzwajcaria.com | eSzwecja.com | eWegry.com | eWlochy.com |

Ciekawe portale światowe: | eArgentyna.com | eBrazylia.com | eKanada.com | eStanyZjednoczone.com |